VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Soupeři a termíny pro přípravná utkání jsou známi

26.05.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Každý rok na konci měsíce května zveřejňuje HC AZ Havířov plán letních přípravných utkání svého A týmu. Letos je však situace poněkud komplikovanější. Soupeři jsou sice známi, ale konkrétní termíny všech utkání nikoliv. Důvodem je plánovaná rekonstrukce části šaten, která se určitě protáhne do letních měsíců a zpozdí vytvoření ledové plochy v havířovské víceúčelové hale. Aktualizace 19.6.2017 - vložen rozpis přípravných utkání.

„Tak jako v předchozích letech začínáme 1. srpna s Vítkovicemi. V následujícím týdnu budeme v rámci soustředění v Jastrzebie hrát neoficiální zápas s místním JKH. Tento zápas bude především testem mladých hráčů, kteří jsou v našem kádru nebo ještě přijdou na zkoušku. Dále nás čekají dva duely (doma – venku) se dvěma slovenskými extraligovými týmy - Duklou Trenčín a HC Mikron Nové Zámky. Dvakrát se utkáme také s Přerovem. Jednou změříme síly s Prostějovem a Porubou – vždy na ledě soupeře,“ hlásí manažer klubu Patrik Rimmel.

Tradiční letní zápasový program AZetu tak je chudší o turnaj a i celkově je množství přípravných utkání nižší.

„Tento rok jdeme cestou méně zápasů, protože loni jich bylo opravdu hodně. Takže letos jich bude 8 – 9 což bude určitě stačit. Rozlosování 1. ligy sice ještě neznáme, ale předpokládám, že se zase začne někdy kolem 6. – 10. září a to bychom už měli být dobře připraveni na sezónu,“ vysvětluje Patrik Rimmel.

Konkrétní termíny utkání v tuto chvíli není možno zveřejnit, neboť vše závisí na průběhu rekonstrukce části šaten v havířovské víceúčelové hale a následně také přípravě ledové plochy.

„Nedá se nic dělat, musíme se s touto komplikací poprat. Během 2 – 3 týdnů bude vše zřejmější. My máme sice ty zápasy již domluveny, ale protože se momentálně předpokládá, že vzhledem k rekonstrukci šaten bude led v naší hale až 15. srpna a možná i později, tak ještě není nic definitivní z hlediska termínů. Jisté je, že pokud by nebyl u nás led 1. srpna, tak by se úvodní utkání hrálo na ledě Vítkovic. A pokud by taková situace nastala, tak si budeme muset přeložit ty první utkání dvojzápasů na led soupeřů.A až pak bychom „odvety“ hráli doma. Ale bohužel o ten úvodní zápas s Vítkovicemi bychom doma „přišli“.

A jak ovlivní případné komplikace s ledem v domácím stánku AZetu úvod přípravy na ledě?

„To ještě uvidíme. Každopádně my půjdeme 26. července na led. Jestli to bude v Havířově nebo někde jinde v okolí budeme teprve řešit dle situace,“ uzavírá manažer AZetu.

Na závěr je důležité dodat, že vstupné na přípravná utkání bude ve stejné výši jako v minulém roce (40,- Kč), majitelé permanentek a děti do 140 cm mají vstup zdarma.

Během pár dnů přineseme na webu článek o vstupenkách a permanentkách na nadcházející sezonu.

Přípravná utkání HC AZ Havířov před sezonou 2017/2018

Úterý 1.8. 18:00 AZ - Vítkovice (v případě, že nebude v Havířově led, hraje se od 17:00 ve Vítkovcích)

Pátek 4.8. tréninkové utkání v rámci soustředění v Jastrzebie

Úterý 8.8. 18:00 Dukla Trenčín - AZ