Saša Hegegy si myslí, že vyhrocenost vzájemných zápasů bude stoupat

14.10.2012 | Tomáš Salamon

Narodil se v Karviné a ještě v loňské sezóně oblékal její dres. Alexandr Hegegy v minulém ročníku patřil mezi nejlepší karvinské beky, ale letos hájí naše barvy! Je prvním hráčem, který okusil karvinsko–havířovské derby z obou stran. Jaký to byl pocit, jsme se jej zeptali bezprostředně po zápase.

Sašo, v derby jsi byl zvyklý zažívat z opačné strany, takže jaké jsi měl pocity z dnešního zápasu?

Určitě to bylo zajímavé a těšil jsem se na to. Karvinský tým se trochu změnil, ale pořád tam je hodně kluků, které znám, takže jsem se těšil, ale že bych to nějak zvlášť prožíval a byl nervózní, to ne. Další věc, na kterou jsem se těšil, byla divácká kulisa a to napětí, ale ten zápas nakonec nebyl tak vyhrocený, jak jsem čekal. Asi to bylo i tím, že to byl první zápas, který jsme s nimi hráli a ještě jich budeme hrát hodně, takže to asi přijde s těmi pozdějšími zápasy.

Takže to nebylo tak vyhrocené, protože příležitostí k odplatě bude ještě dost?

Určitě, protože doma to budeme muset urvat. Dneska jsme podle mě hráli špatně. Nehráli jsme to, na co máme, protože máme na víc.

Stejného názoru byl i váš trenér. Co dnes chybělo k tomu, abyste Karvinou porazili?

Trenéři nám vyčítali hlavně to, že zbytečně děláme obloučky okolo hráčů, což si myslím, že je pravda. Loni kluci tady v Havířově dřeli a hráli do těla, kdežto letos kolikrát radši uděláme oblouček a hráče objedeme. Druhá věc je ta, že se všechno snažíme hrát do prázdné brány, místo abychom stříleli. Pomohly by nám i škaredé góly, ale my pořád chceme dávat nějaké krásné do prázdné branky, což vždycky nevychází a dáme dva góly na zápas, což je na to, jaký máme útok strašně málo. My musíme dávat každý zápas tak pět gólů.

Může to být způsobeno i tím, že se od vašeho týmu letos hodně čeká a jste pasováni do role hlavního favorita, který musí vyhrávat?

To má určitě velký vliv. Já jsem tady odehrál sedm kol, ale jsem strašně překvapený, protože se říkalo, že Přerov bude s námi soupeřit o přední příčky, tak přijeli k nám a hráli úplný beton. My jsme je motali a oni kolikrát, místo aby útočili, jen vyhazovali puky a za těch sedm zápasů to tak bylo pořád. I Karviná si myslím dnes první dvě třetiny nehrála nic moc. Sem tam se nějaká ta šance naskytla, ale bez toho to nejde, nemůžeme hrát bezchybně každou třetinu celých dvacet minut. My musíme vždycky dát rychle pár gólů a pak ten zápas máme pod kontrolou.

Jak jsi spokojený se svou rolí v týmu?

Já jsem spokojený. Jsem ve druhé lajně a celá pětka hrajeme od začátku sezóny ve stejném složení. Teď tam sice kvůli zranění Roberta Říčky je Honza Kolařík, ale myslím, že tam skvěle zapadnul. Já jsem opravdu spokojený, protože dostávám dost příležitostí a to i přesto, že když to jde, tak hrajeme na čtyři pětky. V tom ale problém není, protože to trenéři dobře točí a nemám si na co ztěžovat.