S týmem chci postoupit výš, hlásí obránce Werner Hartmann

27.06.2012 | David Motloch

Pro fanoušky Azetu docela neznámé jméno. Werner Hartmann přišel posílit havířovskou obranu a v nabídnutém rozhovoru poskytl spoustu informací. Jak se mu líbí havířovský hokej? Jaký má názor na zdejší fanoušky a jaké si klade cíle pro příští sezónu? Čtěte v našem rozhovoru a poznejte tohoto obránce trochu blíže.

Pro havířovské diváky nejsi příliš známou tváří, můžeš tedy na úvod trochu představit svoji hráčskou kariéru?

Celou kariéru jsem byl ve Vítkovicích, poté jsem také byl na hostování v různých klubech jako je Tábor nebo Kadaň. Minulou sezónu jsem celou strávil ve Valmezu a teď jsem se dostal tady.

To znamená, že s havířovským hokejem nemáš absolutně nic společného?

Vůbec ne.

Jak se tvoje angažmá v Havířově zrodilo?

Po sezóně mi hned volal pan Potěšil, zeptal se mě jestli bych měl zájem tady hrát a já jsem řekl, že jo. Libí se mi zdejší fanoušci, tým a celkové pojetí hokeje. Zvláště proto jsem řekl ano. Navíc to mám blízko domů, jelikož bydlím v Ostravě.

Co si od tohoto angažmá slibuješ?

Chtěl bych postoupit o ligu výš, dále se hokejově posunout a stále se zlepšovat.

Ty jsi přestoupil z Valašského Meziříčí, odkud před tebou odešlo do Havířova hned několik hráčů. Takže by jsi měl spoustu hráčů znát, je to pravda?

Znám většinu kluků, protože jsem s nimi byl například v mládežnických reprezentacích, kde byl třeba Robert Říčka nebo David Klimša. Znám i starší kluky jako je Robert Najdek.

Takže si v šatně rozumíte?

Ano.

Ty jsi se střetl ve 2. lize i proti Havířovu. Mohl by jsi popsat, jaké to je, hrát proti takovému těžkému soupeři?

Jelikož jsem hrál za Valmez, tak Havířov byl lepší takřka ve všem, to se opravdu nedá srovnávat. V Havířově mají propracované zakládání útoku, mají lepší útočníky i obránce, brankáře, fanoušky, prostě všechno. Myslím, že to je opravdu top tým.

Bavil jsi se už s trenérem o svoji roli v týmu? Víš, kam tě zařadí?

To bude záležet na mě. Bude záležet na letní přípravě a na mém výkonu v průběhu sezóny.

Wernere, díky za rozhovor.