Možná jsme byli až příliš motivovaní, hledá příčinu posledních nezdarů obránce Werner Hartmann

13.01.2013 | David Motloch

V létě přišel do týmu jako posila obranných řad z Valašského Meziříčí, které je letos na opačném pólu tabulky, a shodou okolností je právě tento tým dalším soupeřem havířovského AZ. Po menší krizi se Havířov dokázal v domácím zápase s Opavou odrazit k vítězství, byť to tak zpočátku utkání nevypadalo. Dokáže Havířov potvrdit vzestup formy na domácím ledě Bobrů? Přinášíme kompletní rozhovor s hráčem s dvojkou na zádech - Wernerem Hartmannem!

Wernere, začneme shrnutím minulého měsíce. Ten pro vás začal skvěle, tým měl v tabulce z prvního místa poměrně luxusní náskok na soupeře, ale z posledních zápasů, tedy po svátcích, Azet ukořistil ze čtyř utkání jen tři body. Čemu bys tento "pokles formy" usuzoval?

Ne každý tým si drží dlouhodobou formu a nejde pořád vyhrávat. Pro nás je hlavní část sezóny play-off a tam se bude lámat chleba. Pokles formy bych mohl dát za příčinu únavě, nebo přemotivovanosti. Nikdo nechce prohrávat, ale ne vždy jde vše podle plánu. Forma musí být hlavně v play-off a v případné baráži.

O tom, že vše letos směřuje k tomu, aby se Havířov opět dostal "minimálně" do baráže, mluvit snad ani nemusíme. Pro tebe to je ale nejspíše něco nového, ještě loni si totiž hájil barvy Valašského Meziříčí, které je letos suverénně usazené v suterénu 2. ligy. Vzpomeneš si na to někdy?

Sem tam si s kluky, kteří tam hrají, napíšu. Je tam úplně jiný tým než minulý rok, a stále má problémy s financemi, takže to je asi důvod, proč jsou hráči tam, kde jsou. Valmez je ovšem uzavřená kapitola, soustředím se jen na AZet.

Podobné kluby nejde spolu moc srovnávat. Stránka hokejová je jedna věc, ale pokud se podíváme i na ostatní věci, tak třeba za prosinec se v Havířově událo hned několik mimohokejových událostí. Jmenovitě akce Děti dětem nebo plyšáci, kteří lítali na led v zápase s Přerovem. To asi ve Valašském Meziříčí nebylo ..

Na takové věci musí být lidi, co by měli chuť to takhle zorganizovat. V Havířově tihle lidi jsou. Fanoušci to oceňují a jde to tak ruku v ruce. Ve Valmezu chodilo málo lidí a žádné takové akce tam nebyly, což je podle mě velká škoda. Hokej se hraje pro fanoušky, a čím více jich přijde do hlediště, tím lépe může pak hra vypadat. Přál bych si ještě více takových akcí…

Jak už jsi zmínil, na podobné akce musí být lidi, kteří budou chtít podobné události s elánem organizovat. Jedním z nich byl bezesporu Martin Potočný, který je teď ovšem v hokejovém důchodu. Myslíš, že to nějak ovlivní atmosféru v kabině? "Potok" byl totiž jedním z těch, jejichž slovo mělo velkou váhu.

Já osobně si myslím, že "Potok" byl super hráč a člověk maximálně zapálený pro hokej, zvláště pro ten havířovský. Škoda, že nevydržel do konce sezóny. Hráč jeho kvalit a zkušeností je v play-off potřeba.

Co se týče tebe, ty jsi byl ještě nedávno na seznamu zraněných hráčů. Mohl bys ještě jednou popsat, jak se ti zmiňované zranění přihodilo?

Stalo se to hodně nešťastně. V zápase s Opavou jsem lehl do střely a puk mě trefil nešťastně do pravé ruky a zlomil mi prst.

Pokud nahlédneme do statistik, v kolonce "góly" ti zatím svítí nula. Jasně, mezi hlavními úkoly obránce určitě nepatří střílet branky, ale přesto, pokud budeme počítat hráče v základní sestavě, jsi poslední, kdo na premiérovou trefu ještě čeká. Nedobírají si tě hráči?

Tohle mě samotného štve, že mám na kontě zatím, jak říkám já „vajíčko“. Čekal jsem zatím od sebe o hodně více, jenže jsem byl dvakrát nemocný, teď navíc přišlo to zranění, a když už jsem měl šanci, tak mi nebylo přáno. Věřím, že s tím něco do konce sezony udělám a podaří se mi tu nulu odstranit.

Pomoct by ti mohli i samotní fanoušci. V ochozech už bylo tak trochu zvykem slyšet pokřik "Pačes gól", a světe div se, Robin už má na kontě čtyři branky. Před tvým zraněním fanoušci skandovali i tvé jméno, takže by ses podobnému scénáři jistě nevyhýbal ..

To by bylo určitě povzbuzující, ale snad to nebude třeba a zvládnu to i bez toho.

Wernere, děkuji za rozhovor. Ať jde vše podle plánu a brzy se konečně trefíš, nejlépe proti tvému bývalému týmu z Valašského Meziříčí.