Mladší dorost veze těsnou výhru z ledu Warrioru Brno

Tomáš Vlček | 13.12.2015

23. kolo extraligy mladšího dorostu zavedlo havířovské mladíky opět na led soupeře. Tentokrát to byl HCM Warrior Brno. AZ měl opět v zápase převahu, ale protože se brankově prosadil jen dvakrát, veze si z jihu Moravy těsnou výhru 2:1. Vítěznou branku vstřelila v 51.minutě Anna Zíková (na snímku). Dalším soupeřem AZetu bude ve čtvrtek 17. 12. Slezan Opava.

ELMD - 23.kolo ne 13.12.
Warriors Brno - AZ Havířov
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Bernovký (Dufek, Geidl) - 16. Pindel (Janeček, Pavelek), 51. Zíková (Adámek, Potočný). Rozhodčí: Czubaj - Komínek, Měkýš. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 15:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Warriors Brno: Horký - Chlubna, Daněk, Miloš, Müller, Veleba, Branžovský, Mrkvica, Vaněk - Mudrych, Hrubeš, Dufek, Antoňů, Karpíšek, Pigl, Bernovský, Geidl, Bocián
AZ Havířov: Dufek - Zíková, Pavelek, Grygar, Hrček, Máca, Ševěček, Adámek, Čipera - Janeček, Del Favero, Tomeček, Revaj, Potočný, Juhász, Pindel, Zíka, Bambula, Damps

Havířovští měli v zápase od prvních minut více ze hry. Brankově se ale poprvé prosadili až v polovině16. minuty. Po souhře Pavelka s Janečkem se dostal k zakončení Vojtěch Pindel a poslal AZ do vedení. I ve druhé třetině byli hosté aktivnější, ale také domácí se dostali více do hry. Nejprve nevyužili přesilovku, ale v těsně za půlkou utkání se dočkali vyrovnání. Dufka v havířovské brance překonal Jan Bernovský. To AZ svou první přesilovku nevyužil. S tu druhou, v polovině třetí třetiny, už ale naložil mnohem lépe. Nejprve si puk vyměnili Potočný s Adámkem, který vyzval ke střele obránkyni Annu Zíkovou a její projektil skončil až v brněnské síti. Celkově měl AZ, i přes dvě oslabení, hru v závěrečné třetině pod kontrolou a dokráčel tak k těsné výhře 2:1.