MDO: AZet v pohodě dokráčel k vítězství nad Warriorem

Petr Miklas | 06.03.2016

Mladší dorostenci AZetu v posledním kole nádstavby o udržení s přehledem porazili předposlední Warrior Brno. Základ tomuto vítězství položili v první třetině, kterou vyhráli 3:0 a to mohli dát branek ještě více. Své vedení ve druhé třetině navýšili na 5:0, až v závěru prostřední části trochu se štěstím hosté snížili. Třetí třetina skončila 1:1 a Havířov tak vyhrál 6:2. Po dvou brankách dali domácí Tadeáš Del Favero a Lukáš Juhász, Del Favero ještě přidal asistenci. Ve středu mladšímu dorostu začíná play-off s Vítkovicemi, druhé utkání se hraje v pátek 11.3. od 17:30 na ledě domácí K&K PNEU Arény.

ELMD - 38.kolo ne 6.3.13:15
AZ Havířov - Warriors Brno
6:2
(3:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Zíka (Lednický, Potočný), 5. Del Favero, 17. Pindel (Janeček, Revaj), 35. Juhász, 38. Juhász (Del Favero), 53. Del Favero (Grygar, Tomeček) – 40. Bernovský (Pigl), 53. Pigl (Müller, Karpíšek). Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Diváci: 64. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
AZ Havířov: Dufek M. – Pavelek, Grygar, Hrček, Máca, Adámek, Čípera – Janeček, Del Favero, Tomeček, Lednický, Damps, Potočný, Juhász, Malysz, Pindel, Zíka, Revaj.
Warriors Brno: Richter (od 21. Atanasiadis) – Chlubna, Daněk, Miloš, Müller, Čiliak, Veleba, Branžovský – Krška, Dufek K., Antoňů, Vlk, Karpíšek, Pigl, Bernovský, Geidl, Bocián, Snášel.

Hráči Azetu byli od začátku zápasu lepší a už po 22 vteřinách dali zásluhou Tadeáše Zíky, jenž po Lednického nahrávce obešel obránce hostí a zasunul puk mezi betony Richtera. O čtyři minuty později vystihl Tadeáš Del Favero rozehrávku hostí a řítil se sám na Richtera, kterého překonal střelou mezi betony. Hosté se před brankáře AZetu podívali pořádně až ve druhé polovině třetiny, ale překonat jej nedokázali. Naopak domácí Janeček vyslal do brejku Vojtěcha Pindela, který zamířil přesně do levého horního rohu Richterovy branky. Po první třetině domácí hráči zaslouženě vedli 3:0.

Do druhé třetiny hosté nastoupili s novým brankářem, Richtera nahradil Nikolas Atanasiadis. Zároveň Warrior přidal na bruslení a hned na začátku prostřední části měl několik šancí. Góly však i nadále dávali domácí hráči, ve 35. minutě se do samostatného úniku dostal Lukáš Juhász, který perfektně provedeným forhandovým blafákem překonal Atanasiadise. Stejný hráč se prosadil i o tři minuty později, když dorazil Del Faverovu střelu. Hostům se povedlo dosáhnout čestného úspěchu v samotném závěru třetiny, když se prosadil na brankovišti Jan Bernovský. Po čtyřiceti minutách AZet vedl 5:1.

Ve třetí třetině už byla hra vyrovnaná, možná trochu víc šancí měli hostující hráči, ale góly padly jen dva – po jednom na každé straně. Oba padly v 53. minutě, nejprve se prosadil domácí Tadáš Del Favero, jenž obkroužil branku, položil si Atanasiadise a zavěsil. Za pouhých čtrnáct vteřin trefil přesně levý horní růžek Dufkovy branky hostující Tomáš Pigl, čímž upravil konečné skóre na 6:2.