Junioři zdolali Písek

Klára Bártková | 18.02.2024

V neděli odpoledne čekal havířovské juniory domácí zápas, hostili totiž Písek. Dalo se očekávat vyrovnané utkání, neboť AZet se před zápasem nacházel na předposledním místě ve východní skupině a Písku patřila poslední příčka v té západní. Nicméně o něco více šancí si vytvořili domácí, kteří si nakonec dokráčeli za výhrou 3:0.

Liga juniorů - 35.kolo ne 18.2.14:00
AZ Havířov - HC Písek
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Apolenář, 44. Zálesňák (Marek Ćmiel, Vizváry), 58. Lipka (Kolat). Rozhodčí: Janda - Klimek, Molin. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.

AZ Havířov: Michalik – Maršálek, Kreutz (A), Činčala, Bohatý, Marek Ćmiel, Bortoli, Juřík – Toma, Barnošák, Kolat (C), Middleton, Zálesňák, Bielesz, Kubečka, V. Apolenář, Lipka (A), Kósa, Jarolím, Vizváry
HC Písek: Schacherl – Lukáš, Prušák, Smetana, Kozel, Velíšek (C), Gřegořek, Tolar, Čunát – Hanzák, Škdrlant, Kurfürst, Kozlík, Dubský (A), Mikeska, Sládek (A), Kretschmer

O první větší šanci se postaral hostující Smetana, který se posouval po levé straně. Na Michalika však nevyzrál, jelikož ten proti jeho pokusu vytáhl svůj beton. Dobrým akcím však museli čelit i hosté. Třeba v 11. minutě dostal Bielesz opravdu výbornou přihrávku před bránu, jenže odkryté místo vedle Schacherla netrefil.

O malou chvíli později už se opět hrálo na druhé straně, kde se ve skvělé střelecké pozici nacházel Kozlík, nicméně Michalik nakonec mohl zůstat v klidu, protože hostujícímu útočníkovi puk přeskočil přes hokejku. Skóre se měnilo až necelé dvě minuty před první sirénou. To se několik havířovských hráčů hnalo k bráně a o zakončení se postaral Vítek Apolenář, který střelou mezi betony poslal AZet do vedení – 1:0.

Druhá třetina tolik příležitostí nenabídla, ale přece jen si dobrou akci vypracoval Havířov. Lipka prošel i přes obránce, pak ale nestačil na brankáře. Následně šli domácí do tří, ale Písek si ani v této situaci žádnou větší šanci nevytvořil.

V závěrečné periodě domácí nejdříve zvýšili své vedení zásluhou Huga Zálesňáka, který tečoval ránu Marka Ćmiela od modré – 2:0. A necelé tři minuty před koncem základní hrací doby upravil na konečných 3:0 Jakub Lipka, jenž dorážel z předbrankového prostoru. Kolat pak sice ještě nastřelil tyč, nicméně skóre už se neměnilo.