Junioři v dramatickém utkání se Vsetínem padli

Klára Bártková | 25.02.2024

Od 12:00 se proti sobě v Gascontrol Aréně střetli dva soupeři, které od sebe před zápasem dělilo 34 bodů. Jasným favoritem byl Vsetín, tedy lídr celé skupiny. Valaši si sice vytvořili dvoubrankové vedení, nicméně se nedá říct, že by zápas měli pod kontrolou. AZetu se podařilo vyrovnat, a i když pak znovu dvakrát inkasoval, tak necelou minutu a půl před koncem základní hrací doby snížil a bylo to drama až do posledního hvizdu.

Liga juniorů - 37.kolo ne 25.2.12:00
AZ Havířov - VHK Robe Vsetín
3:4
(0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 33. Toma (Bohatý, Middleton), 44. Lipka, 59. Siekierka (Lipka, Middleton) – 10. Kovář (Fojtík, Šedlbauer), 23. Cakl (Hamřík, Heinrich), 51. Ostrčil (Cakl, Heinrich), 57. Koláček (L. Stodůlka, Pavlíček). Rozhodčí: Gebauer - Tvrdý, Frais. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

AZ Havířov: Maňásek – Maršálek, Jurček, Kreutz (A), Bohatý, Marek Ćmiel, Juřík – Siekierka, Toma, Kolat (C), Middleton, Zálesňák, Bielesz, Konesz, Kubečka, Lipka (A), V. Apolenář, Jarolím, Kósa, Vizváry
VHK Robe Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Herman, Mošnička (C), Fojtík (A), Hamřík, M. Stodůlka – Cakl, Ostrčil, Hrdý, Koláček, L. Stodůlka, Heinrich (A), Urge, Zedek, Kovář, Juráň, Urbánek

Úvod zápasu mezi Havířovem a Vsetínem rozhodně nenabídl oku lahodící hokej. Oba týmy se totiž docela dlouhou dobu rozkoukávaly a trvalo, než si vůbec začaly vytvářet nějaké větší šance. Pak však, možná trochu překvapivě, dvakrát zahrozil AZet. Nejdříve se do velice dobré pozice na levé straně dostal Jarolím, jehož ránu ale Pavlíček nakonec zastavovat nemusel, neboť jen proletěla kolem brány. Následně si Bielesz poradil s bránícím hráčem, kterého lehce obešel a ocitl se až před chytajícím brankářem.

Nicméně ten v souboji jeden na jednoho nezaváhal. O pár chvil později se z vedoucí branky radovali hosté. Bylo to po situaci, kdy L. Stodůlka přihrál Zedkovi, který trefil brankáře. Puk se následně odrazil před bránu, kde dorážel Hamřík. Ten už své ruce zvedal nad hlavu, jenže jeho radost byla předčasná. Rozhodčí totiž hned poté, co puk rozvlnil síť branky, rozpažil. A to proto, že jeden z útočících hráčů se nacházel v brankovišti.

O deset vteřin později už se ale skóre měnilo. Vsetínští junioři totiž vyhráli vhazování před Maňáskem a po krátké kombinaci ho z pravé strany střelou na bližší tyč překonal Filip Kovář0:1. Na začátku sedmnácté minuty mohli domácí klidně vyrovnat, když Kolat dostal nabito na pravou stranu. Nicméně Pavlíček se proti jeho střele z první zázračně natáhl a puk vyrazil do rohu kluziště.

Do prostřední třetiny nastoupili hosté mnohem aktivněji a hned na jejím začátku si vynutili přesilovou hru. Právě v ní tečoval střelu od modré za záda Maňáska Ondřej Cakl0:2. Po následném buly ve středovém kruhu se puku ujal Apolenář, který jel sám na brankáře, zakončil ale jen do ramene. Chvíli nato byla k vidění podobná situace. Hostující obrana si totiž na modré čáře nepohlídala Kolata. Jenže proti němu Pavlíček zasahovat nemusel, jelikož puk šel mimo.

V polovině základní hrací doby se Vsetín dostal do opravdu skvělé šance, po které mohl vést už o tři branky. Maňásek totiž vyrazil střelu L. Stodůlky před sebe, kde se na dorážku natahoval Hrdý, jenž odkrytou část brány minul. V čase 32:11 pak z levé strany střílel Bohatý, v tu chvíli sice ještě kotouč v bráně neskončil, jenže následná dorážka Jakuba Tomy už ano, Pavlíček si s ní neměl jak poradit – 1:2. Po čtyřiceti minutách tak stále vedli hosté, ale dalo se očekávat, že třetí dějství nabídne zajímavou podívanou.

A bylo tomu tak. Protože už po třech minutách došlo na srovnání, o které se svou střelou postaral Jakub Lipka2:2. Navíc zanedlouho poté se ve vlastním oslabení prodral před vsetínskou klec Kolat, jenže tomu nesedlo zakončení. Po několika šancích na obou stranách to byl nakonec Vsetín, který si své vedení vzal zpátky. A to po rychlé kombinaci, kdy Cakl přihrál k pravému kruhu Tobiáši Ostrčilovi, jehož střela z první proletěla mezi betony havířovského brankáře do brány – 2:3

Necelé čtyři minuty před poslední sirénou šli hosté do čtyř, AZet si vzal oddechový čas, po kterém Maňásek zůstal na střídačce. Jenže domácí po chvíli přišli o puk a do prázdné brány zamířil Adam Koláček2:4. AZet se ale ani v tu chvíli nevzdal a bojoval i dále, díky tomu se po nepřehledné situaci u brány mohl pod horní tyč trefit Mateusz Siekierka3:4. I zbytek třetiny strávili svěřenci Jana Křivohlávka v útočném pásmu, nicméně vyrovnávací branky už nedosáhli.

Byť by utkání slušela alespoň remíza, tak nakonec si všechny tři body odvezl soupeř. Určitě je ale třeba zmínit, že za dnešní utkání si havířovští junioři zaslouží velkou pochvalu, protože dokázali udržet krok s favoritem. A tak po závěrečném hvizdu určitě nikoho z přítomných nepřekvapilo, když místní DJ zahrál Aj tak sme stále frajeri od Petera Nagye.