Havířov chce doma Slovanu oplatit předchozí porážku

04.11.2014 | David Motloch

Ve středu 5.11. se fanoušci AZetu mohou opět těšit na prvoligový hokej. V rámci 21. kola se AZ utká na domácí půdě s dalekým Ústím nad Labem. Přestože mezi oběma celky je v tabulce jedenáctibodová propast, nebude se v žádném případě jednat o lehké utkání. Slovan totiž nepatří mezi zrovna nejoblíbenější soupeře Havířova, což potvrdil i v prvním vzájemném měření sil letošní sezóny, kdy nad družinou trenéra Danečka zvítězil v poměru 5:4. Právě tuto prohru bude chtít AZ svému soupeři oplatit. Utkání startuje ve středu 5.11. od 18 hodin!

Slovan vstoupil do letošní sezóny s omezenými finančními prostředky a o obnovou mužstva, kterou lze do určité míry srovnat například se založením novodobého Azetu v roce 2010. Výsledkem letních rošád v Ústí nad Labem je zatím devátá příčka se ziskem 27 bodů.

Poslední zápasy Slovanu naznačují optimismus

Přestože na tom Slovan není v tabulce nikterak dobře, posledních pět zápasů dovoluje v mužstvu mírný optimismus. Svěřenci trenéra Miroslava Macha si totiž připsali hned tři vítězství. V napínavém utkání zdolali Kladno (3:2), po nájezdech si připsali i výhru nad Mostem (3:2 sn.) a nakonec skolili i Benátky (4:1).

Autor: Petr Blakala

Slovan nestačil akorát na favorizovanou Kadaň (1:3) a v posledním kole si neporadil ani se silným Chomutovem (0:5). Ústí nad Labem zatím nepůsobí dominantním dojmem a většinu vítězných zápasů si muselo doslova vydřít. To se odráží i na bilanci vstřelených a obdržených branek mužstva, kde je na tom Slovan s 18 negativními body mezi nejhoršími celky soutěže.

V Havířově se představí i nejlepší střelec 1. ligy

17 branek za 20 odehraných zápasů. Téměř bilance branky na zápas. Takové statistiky nabízí elitní útočník Slovanu Jaroslav Roubík, který aktuálně vede tabulku střelců první ligy a to s luxusním náskokem čtyř gólů. V celkové produktivitě je v soutěži třetí se ziskem 26 bodů.

Autor: Karel Vaculík

Na tohoto ostrostřelce si Havířov bude muset dát velký pozor. V kádru Slovanu však jsou i další nebezpeční hráči. Jmenovitě Tomáš Rod (3+16) a Vít Budínský (6+11). Tato dvojice útočníků se společně s Roubíkem zasloužila o více než 50% všech vstřelených branek Slovanu!

Zbytek útočníků je bodově hluboko za touto dominantní trojicí. V obraně vévodí se sedmi body Kamil Černý. Mezi základní stavební kameny mužstva patří dále Tomáš Kolafa (2+3), Martin Vágner (0+4), Ondřej Holomek (2+1), Ondřej Smetana (0+3) a Vladimír Brož (0+3).

V Ústí se musí obejít bez zraněného Martina Baránka, který si podvrknul levý loket a měl by být mimo hru ještě nadcházející dva týdny. Stejně jako má Slovan útočnou jistotu ve zmiňovaných třech hráčích, má jistotu i v brankovišti. O střežení tří tyčí se střídavě dělí Michael Petrásek s Martinem Volkem, přičemž více prostoru dostává první jmenovitec. Ten si po 15 odchytaných zápasech drží úspěšnost zákroků lehce nad 90%.

Po výhře v Benátkách panuje v týmu i nadále pohodová atmosféra

AZ má v současných dnech nebývalou formu, což se samozřejmě odráží na umístění v tabulce. Havířov v ní zaujímá velice dobré třetí místo se ziskem 38 bodů, když na druhý Chomutov se již ve středu za určitých okolností může dotáhnout. Přestože před posledním utkáním s Benátky panovaly určité obavy o výsledek, konečný stav 5:0 nenechal nikoho na pochybách. Trenér Daneček zhodnotil poslední zápas následovně:

Autor: Karel Vaculík

"Věděli jsme, že v Benátkách v tomto zápase nebude příliš extraligových posil z Liberce, protože už odjeli do Třince, kde je v neděli čeká zápas. Ale přesto jsme upozorňovali hráče, že je to hodně bruslící nepříjemné mladé mužstvo. Což se také potvrdilo. Našeho soupeře stála spoustu sil přemíra snahy. Když skórujete, tak vás to nějakým způsobem motivuje dál. To se Benátkám nepodařilo, proto se zatáhly. My pak odskočili na vedení 5:0 a závěr zápasu jsme drželi pevně ve své moci."

Havířov začíná doma nabírat již obvyklou formu a začíná si opět budovat domácí neporazitelnost. Ta se nyní zastavila na čísle 4 a o její rozšíření a natáhnutí domácí vítězné série se budou svěřenci trenéra Danečka snažit ve středu. Havířovské publikum bude mít možnost opět po měsíci vidět v dresu AZetu Roberta Říčku, který hostuje v extraligovém Zlíně. Naopak za zraněného Marka Loskota bude k dispozici vítkovický Petr Kolouch.

AZeťáci se s příchodem listopadu, stejně jako v předchozích letech, zapojili do charitativní akce MOVEMBER (info zde). Podpořit je můžete zakoupením těchto placek ve fanshopu. Každopádně přijďte všichni na hokej! Zápas začíná ve středu 5.11. od 18 hodin.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Matoušek – Foltýn, Matějíček, Krisl, Graca, Klok, Bezuška – Fořt, Loskot, Jiránek – Klimša, Šlahař, Jakúbek – Tomi, Pechanec, Chmielewski – Sztefek, Maruna, Kucsera.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM
Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček, Hucek – Pořický, Roubík, T. Rod – P. Přeučil, J. Kloz, D. Merta – Budínský, Gengel, D. Tůma – Suchan, T. Vávra, Kuchynka.

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos .