Dorostenci poprvé v sezóně za nula bodů

Lukáš Jandora | 12.01.2024

K první venkovnímu utkání odjížděli naši dorostenci do Frýdku-Místku, věděli, že je nečeká nic snadného. Domácím totiž před utkáním patřila čtvrtá příčka, z doposud 18 odehraných zápasů si připsali hned 11 tříbodových výher. Přesto však naši mládežníci odjížděli jako favorit utkání. Potvrdili svou roli?

Regionální liga dorostu - 23.kolo pá 12.1.17:55
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Quitt (Urbačka), 32. Quitt (Pšenica, Kolebáč) – 52. Kajzar (Ptáček, Kůrka). Rozhodčí: Puczok - Trnka, Raszka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5:3. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Frýdek-Místek: Flok — Gerlich, Knopp, Stareček, Sak, Mitura, Urbačka, Kohut — Kolebáč, Quitt, Menšík, Dostál, Pšenica, Bongilaj, Mikunda, Malý, Socha, Lýsek
AZ Havířov: Ovčaři — Brecher, Bystroň, Vudarčík, Šima, Šlampiak, Mikl — Bialy, Vrůbel, Strnádel, Ptáček, Kanich, Kajzar, Michalík, Šebesta, Lacina, Kůrka

Na první gól se v tomto střetnutí čekalo do 9. minuty, kdy se po přihrávce Jana Urbačky trefil domácí Nicolo Quitt - 1:0. Domácí ani hosté pak do konce první části hry nevyužili jednu svou přesilovou hru a tak se šlo do kabin za jednogólového vedení frýdecko-místeckých.

Ti se opět radovali v polovině zápasu, kdy se opět prosadil Nicolo Quitt a poslal svůj tým do už dvougólového vedení - 2:0. Ke konci třetiny jsme mohli alespoň snížit při nabídnuté přesilové hře, to se však bohužel nestalo a tak jsme si do závěrečného dějství odnášeli dvoubrankové manko.

O jeho smazání se AZeťáci snažili od samého začátku závěrečné části hry, ve 43. minutě navíc hráli přesilovou hru, tu však nevyužili. Další faul domácích se už však v gól přetavit podařilo. Ve hře pěti proti čtyřem se po asistencích Matěje Ptáčka a Jakuba Kůrka trefil David Kajzar, aktuálně druhý nejproduktivnější hráč havířovského dorostu - 2:1. Vyrovnat se však již nepodařilo a tak si kluci odvážejí z frýdecko-místecké Polárky první sezónní nulu v kolonce získaných bodů.

Zpět na vítěznou vlnu se ale budou moci naladit už v neděli, kdy v domácím prostředí hostí dorostence z Nového Jičína.