Dorost v utkání s Opavou nezaváhal a bere tři body

Klára Bártková | 25.02.2024

Havířovské dorostence dnes čekalo čtvrté utkání v nadstavbě. Soupeřem jim byla Opava, která v této části soutěže ještě nebodovala. AZet už po sedmi minutách vedl 3:0 a soupeře v první třetině k ničemu nepustil. Až v dalších dvou periodách se Opava občas dostala do pásma, ale že by bránu Havířova nějak více ohrozila to se říct nedá. Domácí proti poslednímu celku nezaváhali a mají tři body.

Regionální liga dorostu - 4.kolo ne 25.2.14:45
AZ Havířov - HC Slezan Opava
6:0
(4:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Šebesta (Barteczek), 5. Lacina (Šlampiak, Kubálek), 7. Burgert (Kůrka), 11. Kubálek (Kajzar), 25. Quitt (Kůrka, Nogol), 39. Šebesta (Šima, Czerný). Rozhodčí: Novák - Opravil, Bednář. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0.

AZ Havířov: Ovčaři – Vudarčík, Burgert (C), Nogol, Kubálek, Barteczek, Šima – Kůrka, Bolek, Lacina, Šebesta, Vrůbel, Bialy, Kajzar, Czerný, Quitt, Šlampiak, Ptáček
HC Slezan Opava: Chudoba (7. Kremer) – Uvíra, Richter, Harasim, May, V. Suchánek, Grigarčík (C) – L. Suchánek, Václavek, Abíd, Glos, Římský, J. Suchánek, Bednárek, Benš

Domácí už od úvodního hvizdu diktovali tempo hry, Opava se vůbec k ničemu nedostávala, a když náhodou získala kotouč, přišla o něj už ve střední třetině. Po dvou minutách padla úvodní branka zápasu, o kterou se postaral Michal Šebesta1:0. Domácí pokračovali v útočném pásmu a vyplynul z toho další gól, když se trefil Daniel Lacina2:0. Navíc v čase 06:34 domácí vedli už 3:0, protože z levé strany se prosadil Adam Burgert. Ve stejnou chvíli došlo i ke střídání v hostující brance, kam místo Chudoby nastoupil Kremer. Ten však rovněž po krátké chvíli inkasoval. A to když Dominik Kubálek vyslal prudkou střelu od modré – 4:0.

Také začátek druhé třetiny patřil domácím, ti zvýšili své vedení na 5:0 poté, co Nicolo Quitt dostal přihrávku na levý kruh, odkud propálil strážce opavské brány. O chvíli později mohl navíc střelec páté branky přidat další trefu, jenže z těsné blízkosti na Kremera nevyzrál. Ještě do konce druhé třetiny však AZet přidal jednu branku. Ta byla uznána hodně zvláštním způsobem, neboť Michal Šebesta se trefil v čase 37:31 a rozhodčí ji neuznal. Jenže o minutu později při přerušení hry najednou branka byla uznána – 6:0. Poslední část hry už žádnou přesnou střelu nenabídla. Do hry se sice dostávala i Opava, nicméně Ovčaři i tak moc práce neměl.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dneska jsme odehráli čtvrtý zápas nadstavbové části a pokud si chceme zahrát ve finálové skupině o postup do Ligy dorostu, tak už si po zaváhání ve Zlíně nemůžeme dovolit ztratit nějaké další utkání. Takže do každého zápasu nastupujeme pod mírným tlakem, ale v pátek ani dnes si to kluci nijak nepřipouštěli. Do zápasu vstoupili aktivně a od začátku do konce ho měli pod kontrolou a dotáhli to do vítězného konce. Dneska mě jen trochu mrzí třetí třetina, kdy kluci podvědomě ustoupili z toho nasazení a do opavské brány už další góly nepřidali. I tak si ale všichni, včetně brankáře, zaslouží pochvalu a poděkování za solidní výkon, zasloužené tři body a za to, že hráli zodpovědně dozadu, soupeře do šancí moc nepouštěli a zvládli to bez inkasovaného gólu. Snad v tom budeme pokračovat i v následujících utkáních a o zápasy v závěrečné finálové skupině se ještě popereme.