Dorost slaví důležité vítězství

Klára Bártková | 08.03.2024

V brzké páteční odpoledne se havířovští dorostenci na domácím ledě postavili b-týmu Beranů ze Zlína. Šlo o velice důležité utkání, jelikož pokud chtějí svěřenci Marka Pavlačky bojovat o vyšší soutěž, musí do další části postoupit z první příčky. A právě ta nyní patří Zlínu. Šlo o vyrovnané utkání, ve kterém nakonec zvítězili domácí, kteří se tedy dotáhli na svého dnešního soupeře, avšak v tabulce jim stále patří druhá příčka, neboť Zlín má lepší skóre. Rozhodne se tedy až v dalších zápasech, kdy bude hodně záležet na tom, zda Berani v nějakém utkání zaváhají, a zda Havířov získá všechny body.

Regionální liga dorostu - 7.kolo pá 8.3.15:40
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kubálek (Quitt), 47. Šlampiak (Kubálek) – 24. Pánek (Páže). Rozhodčí: Novák - Opravil, Mareček. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Havířov: Kozel – Vudarčík, Burgert (C), Nogol, Šima, Bystroň, Kubálek, Barteczek – Kůrka, Šebesta, Vrůbel, Bialy, Kajzar, Kanich, Czerný, Quitt, Šlampiak (A), Ptáček
PSG Berani Zlín: Zábojník – Pospíšil, Kolář, Grebeníček, Dastych (A), Mišurec, Janošek – Bečka, Pšenica, V. Kaděra, Plšek, Běták (C), Dubrava (A), Páže, Škrip, Pánek, Vaněk

Úvod pátečního zápasu byl hodně vlažný. Bylo vidět, že ani jeden mančaft nechce v tomto důležitém utkání udělat chybu. První větší šanci si vytvořili hosté, kteří se kvůli chybě domácích obránců dostali do přečíslení. Zužitkovat ho ale nedokázali, jelikož zakončení V. Kaděry z prostoru mezi kruhy nebylo úplně ideální a Běták se na dorážku nedokázal natáhnout. Havířov naopak skóroval hned z první větší příležitosti. V čase 06:07 našel Quitt Dominika Kubálka a Zábojník se střelou domácího obránce nedokázal nic udělat – 1:0. AZet měl v první dvacetiminutovce k dispozici také tři přesilové hry, avšak ani jednu z nich nedokázal využít. V samém závěru pak zahrozili i hosté, kteří několikrát prošli do pásma. Asi největší šance Beranů na srovnání byla k vidění minutu a půl před první sirénou, kdy gólman Havířova nejdříve vyrazil ránu Grebeníčka od modré, a pak si musel pohlídat i další dva nebezpečné pokusy, o které se z pravého kruhu postaral Pšenica.

Na začátku druhého dějství mohl AZet své vedení zvýšit, když chtěl Bystroňovu střelu od modré tečovat za zlínského brankáře Czerný, jenže neuspěl. Hned nato ještě z pravé strany dorážel Šebesta, ale ani on si se Zábojníkem neporadil. Do dobré situace se o pár chvil později dostal Dubrava, jenž se s pukem snažil projít až před bránu, ale havířovská obrana se k němu na poslední chvili stihla vrátit, a tak z této situace nakonec pro hosty nic nebylo. Z té další už ale ano. Ve chvíli, kdy na světelné tabuli svítil čas 23:50, totiž Rostislav Pánek překonal havířovského brankáře a bylo srovnáno – 1:1. AZet měl v prostřední dvacetiminutovce ještě dvě velké příležitosti, využít je však nedokázal, a tak se šlo do poslední třetiny za vyrovnaného stavu.

O něco aktivněji do ní vstoupili domácí, protože hned po třinácti vteřinách se před bránou ocitl Quitt, jenž v souboji jeden na jednoho ale neuspěl. Vzápětí ještě došlo k několika dorážkám, ale ani ty za zády Zábojníka neskončily. Přece jen šel ale AZet znovu do vedení. V přesilové hře se totiž o výbornou střelu od modré postaral Kubálek a před bránou ostře letící puk usměrnil do sítě Petr Šlampiak2:1. V úplném závěru ještě zahrozili i Berani. Domácí obrana totiž úplně zapomněla na najíždějícího Škripa, který se pokoušel tečovat ránu od modré mezi betony Kozla, ten je ale sklapl včas, a tak AZet těsné vedení udržel a získal důležité tři body.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dneska nás nejspíš čekal zápas sezóny, na který jsme se pečlivě připravovali. Hned na začátku musím před kluky smeknout, poděkovat jim, jak k utkání přistoupili a pogratulovat k vítězství. Od prvních minut jsme byli aktivní a většinu času jsme hráli v obranném pásmu soupeře, za odměnu jsme se tak dostali do vedení 1:0. Nicméně pak, místo toho, abychom přidali na aktivitě a dali další gól, tak jsme najednou začali vypadat nějak vystrašeně a nervózně, i tak jsme ale do kabin odcházeli s těsným vedením. Ve druhé třetině jsme chtěli navázat na tu první, avšak moc se nám to nepovedlo. Byli jsme ustrašení a soupeř se víc a víc dostával do hry, navíc se mu podařilo vyrovnat, takže po čtyřiceti minutách bylo skóre nerozhodné 1:1. V poslední periodě jsme se opět vrátili ke zlepšené hře. Několikrát jsme soupeře dostali pod tlak a vytvořili si několik gólových šancí, kdy puk poskakoval v brankovišti. Jenže se nám z těchto příležitostí podařilo skórovat jen jednou. Díky tomu jsme sice zaslouženě vyhráli, nicméně nás to neposunulo na první místo v tabulce, která zaručuje postup do bojů o Ligu dorostu. Máme před sebou ještě tři utkání a musíme je zvládnout za tři body. Hlavně musíme doufat, že Zlín ještě nějaký bodík ztratí. I tak musím ještě jednou všem poděkovat za odvedenou práci, která nás dovedla k dalšímu tříbodovému vítězství s těžkým soupeřem.