VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet v pozměněné sestavě míří do Žiliny

18.08.2016 | Jozef Valenčík

Druhé přátelské utkání v tomto týdnu čeká na svěřence trenéra Mikeše. Po úterním souboji s Prostějovem na ně již dnes čeká cesta do slovenské Žiliny, kde se utkají se zástupcem slovenské extraligy. Utkání začíná v 18:00.

Žilina před sezónou výrazně posiluje

Náš slovenský protivník před letošní sezónou ohlásil boj o medailové umístění a odpovídá tomu také snaha managementu klubu na přestupovém poli. Zřejmě nezvučnějším jménem a také v našich končinách nejznámějším je Peter Húževka. Bývalý hráč Vítkovic či Olomouce se upsal pro novou sezónu právě Vlkům a okamžitě po příchodu do týmu si oblékl také kapitánské céčko.

Žilinský zimní stadion dnes bude hostit AZ Havířov

Lodivod týmu Milan Jančuško se může spolehnout také na další velmi zkušená jména jako Marcel Holovič, Tomáš Slovák, Ondrej Gmitter a aktuálně také nově na ruského obránce Nikitu Čerenoka.

Vlci odehráli v přípravě čtyři zápasy a po porážce s Martinom (3:4) a výhře nad Novými Zámkami (3:2 po nájezdech) se vydali do Dubnice na neutrální půdu, kde nestačili na Trenčín (2:5). V posledním zápase se Žilina předvedla domácím příznivcům a byla z toho výhra 4:2 nad Popradem.

Pikantní bude utkání pro havířovského brankáře Marka Laca, který v Žilině odchytal podstatnou část své kariéry a je místním odchovancem.

AZ po zápase s Prostějovem hlásí zraněné

Poslední přátelské utkání na ledě prostějovských Jestřábů přineslo do havířovských řad nepříjemné starosti. Do zápasu v Žilině tak vyjede hodně pozměněná sestava, manažer klubu Patrik Rimmel k tomu říká: „Máme mimo pět kvalitních útočníků a to Marunu, Pechance, Štumpfa, Meidla a Kaluse. Na postech těchto hráčů nastoupí v Žilině dva hráči Zlína a to David Hrazdíra a Filip Chytil. Prvního fanoušci znají z jeho působení ve Zlíně, Přerově a Vsetíně. Filip byl v minulých dnech členem reprezentačního výběru do 18 let v Břeclavi, kde vyhrál Memoriál Ivana Hlinky. V pořádku jsou kompletně obránci a v našem dresu se představí také Karol Korím.“

Žilina není pro AZ neznámým soupeřem

„Žilina po delší době vyhlásila boj o medaile a do svých řad přivedla několik zkušených útočníků. Zápas to bude těžký, ale věříme, že se nám podaří něco odvézt,“ dodává na dresu dnešního soupeře Patrik Rimmel.

Z pohledu další úpravy kádru se jedná o poslední zápas před druhým zásahem do týmu. Pokud jej nebudete moci sledovat přímo v Žilině, tak Vám bude k dispozici alespoň textový online přenos zde.