AZ v sobotu opět venku, tentokrát je cílem Kladno

14.10.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Druhou čtvrtinu WSM ligy zahajují havířovští hokejisté dvěma zápasy na kluzištích soupeře. Po středečním výjezdu do Litoměřic, je tak v sobotu čeká další dlouhá cesta - tentorkát do středočeského Kladna. Zápas na ledě lídra soutěže začíná již v 16:00.

Rytíři Kladno: Po pomalejším začátku posun do čela tabulky

Kladenští Rytíři měli do WSM ligy možná pomalejší vstup než se čekalo, když měli, i díky porážce od AZetu, po dvou kolech jen dva bodíky. Ale od té doby si připsali ve 12 zápasech 9 výher a usadili se s 29 body v čele soutěže. Jejich skalp získaly jen týmy Motoru, Zubrů a po samostatných nájezdech i Bílých hvězd.

Tým zdobí především dobrá defenzíva - 26 obdržených branek je 2. nejnižší číslo v lize. Vůbec nejlepší ze všech jsou kladenští v ubráněných oslabeních – přes 91%. V útoku to kvalitnímu a nabitému kádru sice nepálí, jak by se možná čekalo, ale důležité jsou body a těch mají Středočeši nejvíce.

V posledním kole otočili zápas v Benátkách nad Jizerou. Prohrávali sice 0:1, ale dvěma brankami Petra Tenkráta si nakonec odvezli šťastné dva body za výhru v prodloužení.

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 1:2p (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Mikyska (Kočí, Zeleňák) – 50. Tenkrát (Hořava, Burger), 62. Tenkrát. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:31. Rozhodčí: Hribik, Škrobák – Křivohlavý, Potůček. Diváci: 405.

Sestava Rytíři Kladno: Cikánek - Hořava, Drtina, Repe, Matula, Ptáček, Ulrych, Růžička - Tenkrát, Burger, Machač - Jánský, Přikryl, Strnad – Tůma, Kubík, Ton – Cetkovský, Zikmund, Havlůj.

Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Trenér Pavel Patera byl po zápase velmi spokojen nejen s výsledkem, ale také oboustranně předváděnou hrou:Utkání bylo pěkné z obou dvou stran, divákům se muselo líbit. Možná mohlo skončit 3:3 nebo 4:4 v základní hrací době, avšak oba gólmani byli výborní. Tomuto hokeji nechybělo vůbec nic. Osobně se mi to líbilo.“

AZ Havířov: Série porážek nezlomena ani na severu Čech

Ve středu jeli havířovští do Litoměřic s odhodláním ukončit sérii porážek, ale to se jim bohužel nepodařilo. Ve druhé třetině se sice podařilo svěřencům trenéra Štefana Mikeše srovnat vedení domácího Stadionu, ale litoměřičtí přidali v závěrečné části zápasu tři branky, a zaslouženě tak brali výhru i body.

HC Stadion Litoměřice - AZ Havířov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Veselý (Barák), 47. P. Beránek (Bulík), 50. Bulík (Kopta, P. Beránek) – 37. Hlinka. Rozhodčí: Bejček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 840. Střely na branku: 40:33 (9:9, 15:11, 16:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Sestava AZ Havířov: M. Laco – Krisl, Lenďák, Horák, D. Seman, Petran, Korím – Maruna, Haas, Dvořáček – Hlinka, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Gřeš, Anděl, Kalus.

K zisku bodů nepomohly ani změny v kádru – ukončení spolupráce s útočníkem Václavem Meidlem, návrat Samuela Ollendera do útoku a také výpomoc zlínského obránce Oldřicha Horáka.

Trenér Mikeš utkání hodnotil takto: „V dnešním utkání jsme nešli od začátku cílevědomě za vítězstvím. V zápasu jsme si vytvořili nějaké dobré šance a mohli jsme se ujmout vedení. Domácí na nás v závěru utkání vytvořili obrovský tlak, který využili, skórovali a tím pádem si zasloužili vítězství. Se zápasem spokojeni nejsme, očekávali jsme od něj více. Po prohrách, které jsme absolvovali v posledních kolech, jsme doufali, že v Litoměřicích vybojujeme vítězství. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat vítězi.“

AZ tak po odehraných 14 kolech zůstal se 13 body na předposledním místě tabulky. Pro sobotní zápas budou mít trenéři k dispozici stejný kádr, navíc ještě posílený o obránce Tomáše Drtila ze Šumperka. "Jedeme na led lídra zabojovat a pokusit se zlomit tu sérii porážek. Poprvé v lize na nás nastoupí obránce Tomáš Drtil, který s námi absolvoval letní přípravu a jevil se velmi dobře. Pokračuje také spolupráce se Zlínem. V obraně nám zítra pomůže Oldřich Horák, naopak za Zlín dneska nastoupí Daniel Štumpf, který se ale zítra připojí zpět k nám," informuje asistent trenéra Martin Janeček.

Infografika

Přenos ze zápasu

Sobotní zápas AZeu na kladenském ČEZ Stadionu začíná v 16:00. Pokud se na něj nevydáte osobně, můžete sledovat textový onlajn přenos.