AZ dnes uzavře venkovní trip zápasem na Kladně

10.10.2018 | David Motloch

Těžký týden svěřenci trenéra Jiřího Režnara zakončí zápasem s Rytíři. Po úterní porážce s Motorem se dnes na půdě dalšího favorita budou snažit opět o překvapivý výsledek. Havířov má na kontě již tři porážky v řadě, a tak by si rád spravil chuť ziskem jakéhokoliv bodu. Poté AZ čeká zasloužené sobotní volno. V jakém rozpoložení do něj vstoupí? To se dozvíme velmi brzy. Zápas začíná v 18 hodin.

Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři nastoupí proti AZetu odpočatí a plní sil. Mají totiž za sebou týdenní přestávku, před kterou si navíc připsali dvě výhry v řadě. Nejprve před domácím publikem zvládli těžký duel s Prostějovem (3:2), a poté si poradili s posledním celkem tabulky, Kadaní (3:0). V tabulce svěřencům trenérské dvojice Čermák-Lidický aktuálně náleží čtvrté místo se ziskem 20 bodů. Jen dva body tak Rytířům schází na první Motor.

Týden volna dal Rytířům možnost zahojit vzniklé rány, a tak se do sestavy vrací Tomáš Kaut s brankářem Lukášem Cikánkem. Start Jaromíra Jágra se znovu odkládá. Nejproduktivnější trojicí Kladenských je aktuálně Petr Vampola (4+6), Jakub Strnad (5+4) a Adam Kubík (6+2). Mezi brankáři se zatím pravidelně točí dvojice Lukáš Cikánek-Adam Brízgala. Výrazně lepší čísla si ale zatím drží druhý jmenovitec (94,24%).

Sestava Kladna z posledního zápasu:

Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Hořava, Zelingr – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Svedlund, Vildumetz – Jelínek, M. Bláha, O. Bláha.

AZ Residomo Havířov

Havířov napodruhé České Budějovice nachytat na holičkách nedokázal. Hráči Motoru v úterní zápasem potvrdili, že z jejich ledu soupeři vozí body jen velmi těžko. Přestože od začátku zápasu byl herní projev obou mužstev poměrně vyrovnaný, branky začaly přiskakovat pouze na konto domácích. Za stavu 0:3 se hra Havířovských začala sypat, a tak si Budějovice zařídily sladkou pomstu v poměru 5:1. Po zápase ale trenér Režnar neměl svým svěřencům co vyčítat.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Až do prvního gólu jsme hráli to, co jsme chtěli. Motor je mužstvo organizované v obraně i útoku, a tak po rychle inkasované druhé brance bylo těžké kluky znovu nastartovat. Byla jenom otázka času, kolik gólů po třetí trefě domácích ještě dostaneme. Hráčům můžu těžko něco vytýkat, mají nějaký strop a tady hráli na maximum.“

AZ vstupoval do zápasu se značně okleštěnou sestavou. Chyběl v ní například David Chroboček, Tomáš Houdek nebo Robin Staněk. Když si k tomu připočteme onemocnění Filipa Semana a dlouhodobě zraněného Jakuba Kotalu, Daniela Kurovského a Jakuba Dudka, byli trenéři nuceni sestavu lepit odjinud. Z juniorky přišli na výpomoc David Zdeněk s Maximem Mastičem a do obrany se přesunul Rok Macuh. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí AZ dnes proti Kladnu.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Bláha – David, Bořuta, Ševěček, Mrowiec, Rutar, Matai, Macuh – Gřeš, Pořízek, Bambula – R. Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – O. Procházka, Cihlář, Pawliczek.

Zápas AZetu s Kladnem začíná na ČEZ Stadionu Kladno ve středu 10.10. v 18 hodin. Sledovat můžete tradiční textový on-line přenos nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého videopřenosu - na HokejkaTV.