AZ Havířov představuje adventní program

24.11.2023 | Lukáš Jandora

Havířovský hokej čeká speciální prosinec. Na letošní advent si AZet připravil vánočně laděnou atmosféru, dobročinné aktivity a nezapomněl ani na pětadevadesáté výročí, které v tomto roce hokej v Havířově slaví.

Hned ke čtyřem domácím utkáním vyjedou během prosince hokejisté AZ Havířov na domácí led v Gascontrol Aréně. Zcela výjimečně však nenastoupí k zápasu v tradičních dresech, na kterých převažuje v této části ligové soutěže doma bílá barva. „Během prosince se naši hráči představí ve speciální třetí sadě dresů. Dominuje na nich černá a jsou speciální hned díky několika prvkům. Na rukávech najdeme dva důležité letopočty. Jde o rok 1955, kdy bylo právě v prosinci založeno město Havířov a letopočet 1928, odkdy datujeme počátek havířovského hokeje. Třetí číslo, které je pak doplňuje, je 95 – tedy 95 let hokeje v Havířově, které letos slavíme,“ sdělila Vendula Foldyna Holendová, PR manažerka AZ Havířov.

Na dresu nechybí také typické symboly jako logo klubu, hornická kladívka či logo statutárního města Havířov, které je největším podporovatelem klubu. Specifická je pak také zadní strana dresu. „Velmi si vážíme našich fanoušků. Protože bez nich by se hokej hrát nedal a kulisa, kterou vytváří, je důležitou a nezaměnitelnou součástí každého utkání. Proto jsme se rozhodli vyjádřit vděčnost těm, kteří chodí na hokej pravidelně a vlastní permanentku. Jména všech permanentkářů jsou tak na dresu symbolicky uvedena,“ vysvětlil marketingový manažer klubu Michal Raszka. Stejně jako u standardních hracích dresů AZ Havířov ani na speciální sadě nenajdeme loga žádných komerčních partnerů.

Dresy se nestanou běžnou součástí utkání během sezony, odehrají se v nich právě pouze čtyři prosincové domácí zápasy. Jejich význam tímto však nekončí. Během doby, kdy v nich budou hráči bojovat na ledě, se souběžně uskuteční také jejich online aukce. Její výtěžek pak poputuje na dobrou věc, konkrétně na úhradu neurosenzorické terapie pětiletého Toníka z Havířova. Ten trpí těžkým kombinovaným postižením zahrnujícím například dětský autismus, středně těžkou mentální retardaci, těžkou nedoslýchavost a cysty na mozku. Díky terapii u něj dochází k posunutí smyslových hranic, učení se, jak kompenzovat sluch a pomoci lépe zvládat zátěžové situace, kterým je Toník vystaven kvůli svému postižení. „Předvánoční období je tradičně spojeno s vlnou solidarity a pomoci těm, kteří to potřebují. Jsem moc rád, že se podařilo připravit další propojení havířovského hokeje a dobročinnosti. Věřím, že se podaří společnými silami zajistit dostatek finančních prostředků a Toníkovi pomoci,“ popsal Petr Malíř, prezident klubu. Šek na nashromážděné finanční prostředky, určené konkrétně právě na neurosenzorickou terapii, bude předán 22. prosince během posledního domácího utkání tohoto roku.

Hokejoví fanoušci nebudou během prosince ochuzeni ani o vánoční atmosféru. Hodinu a půl před začátkem každého domácího utkání bude před Gascontrol Arénou připravena adventní zóna. Zde bude na návštěvníky čekat svařák, punč či speciální občerstvení, například ve formě pečené vepřové kýty, bramboráků nebo vařené kukuřice. Klub přichází na prosinec také se speciálním balíčkem vstupenek na domácí utkání. „Aktuálně jsme zahájili prodej cenově zvýhodněné sady lístků na prosincové zápasy. Fanoušci, kteří si ji zakoupí, získají 3+1 lístek zdarma. Tato nabídka bude platit na běžné vstupné i na lístky pro děti do 16 let včetně a ZTP. Nákup balíčku je možný pouze prostřednictvím našeho online prodeje,“ doplnil Michal Raszka.