Marek Loskot dal Francii 5 gólů!

Petr Miklas | 04.08.2014

Dnešní zápas se změnil v představení jednoho muže - Marka Loskota, který Francouzům nasázel pět branek a zajistil svému týmu vítězství 5:2. Šance měli i jiní hráči, ale neměli štěstí v koncovce.

příprava muži - 0.kolo po 4.8.18:00
AZ Havířov - Mezinárodní tým Francie
5:2
(0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Loskot (Sztefek, Jiránek), 36. Loskot (Jiránek, Krisl), 39. Loskot, 50. Loskot (Jiránek), 59. Loskot – 28. Bozon, 41. Dusseau (Rech). Rozhodčí: Mikula, Fiala – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
AZ Havířov: Matoušek – Bezuška, Turoň, Foltýn, Krisl, Ostrčil, Lenďák, Klimíček, Repe – Sztefek, Loskot, Jiránek – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Matějek, Říčka, Kanko – Ižacký, Haas, Pechanec
Mezinárodní tým Francie: Bonvalot – Guillemain, Gaborit, Claireaux, Briand, Baazzi, Bozon, Chakiachvili, Serer, Carpentier, Thillet, Valier, Bedin, Guttierez, Di Dio, Leclerc, Llorca, Rech, Terrier, Scolari, Dusseau

Do začátku utkání vstoupili lépe hokejisté Francie, kteří měli více ze hry, ale branku vstřelit nedokázali, přestože na konci 4. minuty Matouška skoro překonal Rech, puk po jeho střele zápěstím skončil na betonu ležícího brankáře AZetu. O minutu později měl velmi dobrou příležitost Maruna, ale jeho bekendový pokus Bonvalot zlikvidoval.

Havířov měl pak možnost hrát třikrát přesilovku, ale ani v jednom případě nebyl úspěšný. V 16. minutě dostali výhodu jednoho muže v poli i Francouzi, ale ani oni toho nedokázali využít. A protože v úplném závěru třetiny Jiránka vychytal Bonvalot, platil stav 0:0.

Jak první třetina skončila, tak začala druhá, s tím rozdílem, že tentokrát už bylo dosáhnuto branky. Své prémiové branky v dresu AZetu se dočkala posila z Mladé Boleslavi - Marek Loskot, který mířil po Sztefkově přihrávce do poloodkryté branky. To bylo odehráno 45 vteřin druhé části.

Ve 27. minutě mohli jít havířovští do dvoubrankového vedení, když jeli Maruna s Jakúbkem na jediného Francouze. Prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám, předvedl pěknou kličku do bekendu, ale puk poslal pouze do tyče. Vzápětí přišel trest v podobě vyrovnání, když se k puku dostal Tim Bozon a nekompromisně poslal puk nad Matouškovu lapačku.

Na začátku 36. minuty šel AZ podruhé do vedení, když zásluhou Marka Loskota využil přesilovku. Stejný hráč, tedy Marek Loskot, zachytil minutu a půl před koncem třetiny rozehrávku Francie a krásně provedeným bekendovým blafákem překonal Bonvalota potřetí. Po dvou třetinách tedy Havířov vedl 3:1.

Do třetí části si AZet přenesl přesilovou hru, ale ta neměla dlouhého trvání, protože fauloval Jiránek. Vhazovalo se tedy před Matouškem, Rech vyhrál buly a Kevin Dusseau střelou od modré snížil. Na začátku 45. minuty se při vlastním oslabení do úniku dostala domácí dvojice Loskot a Jiránek, druhý jmenovaný vypálil z první, ale těsně minul branku.

O čtyři minuty později byl faulován při samostatném úniku Jakub Ižacký a bylo nařízeno trestné střílení. Z tohoto souboje vyšel vítězně francouzský brankář Bonvalot. Avšak v 50. minutě maskovaný muž ve francouzském dresu kapituloval, když po Jiránkově chytré přihrávce předvedl rychlou bekhendovou kličku Marek Loskot.

Nejhezčí kousek si hlavní hrdina utkání nechal na samotný závěr zápasu – zbývaly necelé dvě minuty do konce, AZet hrál přesilovku, ale v útoku byla Francie, když Marek Loskot vystihl správný okamžik, vybojoval puk a řítil se s ním do útočné třetiny. Tam si z obránce udělal kužel, brankáři naznačil svůj oblíbený bekhendový blafák, vrátil si puk na forhend a poslal pod horní tyčku!

Že se hraje až do závěrečného hvizdu, ukázal Francouz Serer, který měl osm vteřin před koncem tutovku, ale domácí brankář Matoušek mu neskutečným zákrokem radost zkazil.

Jan Daneček (AZ Havířov):Na hráčích byl dnes vidět lehčí pohyb, protože jsme jim dali v sobotu a v neděli volno, aby si odpočinuli. Trochu jsme pozměnili lajny a nechali sedět některé starší hráče. Pořád hledáme první lajnu, která by měla dávat góly a strhnout ty další lajny. Zdá se, že se nám dnes předvedla, i když dával góly jen jeden hráč, byl to skvělý výkon celé pětky. Uvidíme, jestli se to potvrdí i v dalších utkáních. Máme ještě dost času, aby se to mužstvo vykrystalizovalo a abychom trénovali přesilovky, protože k těm jsme se ještě nedostali.

Pierre Pousse (Francie): Byl to dobrý zápas, Havířov má opravdu dobrý tým a my můžeme být spokojeni s naší hrou pouze v první třetině, i když i tam jsme měli hodně vyloučených. Ve druhé a třetí třetině jsme dostali branky a i když jsme dva góly dali, nemůžeme být s výsledkem spokojeni. Ale my hlavně sledujeme naše hráče, kteří bojují o účast na mistrovství světa v Praze. Dnes jsme měli v sestavě pouze jednoho hráče, který hrál v Minsku, všichni ostatní o svou šanci bojují.