AZet v Trenčíně prohrál

Petr Miklas | 07.08.2014

Havířovští hokejisté začali v Trenčíně dobře, vedli brankou Matějka 1:0, ale domácí v první třetině vyrovnali a druhou vyhráli 3:0. AZet se snažil za stavu 1:4 se zápasem něco udělat, byl aktivnější, vytvářel si šance, ale víc než snížit na 2:4 nedokázal. V závěru zkusil Havířov hru bez brankáře, ale inkasoval po páté.

příprava muži - 4.kolo čt 7.8.17:00
HK Dukla Trenčín - AZ Havířov
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Pardavý, 25. Šimíček, 35. Nemec (Komínek, Mikula), 36. Hlinka (Záborský), 60. Mikula – 3. Matějek (Pechanec), 50. Klimša (Říčka). Rozhodčí: Lokšík – Nosek, M.Tvrdoň. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HK Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Andersons, Zošiak, Palovič, Habšuda, Husák – Komínek, Nemec, Mikula – Záborský, Pardavý, Hudec – Šimíček, Hlinka, Rožník – Buliš
AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Turoň, Krisl, Foltýn, Lenďák, Graca, Klimíček – Jiránek, Haas, Ižacký – Mráz, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Říčka, Daneček – Matějek, Pechanec, Diviš

Havířov začal výborně, už na konci 3. minuty vedl, když Pechanec nahrál zpoza branky Tomášovi Matějkovi, který se trefil k tyči Konrádovy branky. Rychlá branka AZet povzbudila, byl lepším týmem, ale další gól přidat nedokázal. Naopak domácí Dukla využila v 15. minutě přesilovku, když se v předbrankovém prostoru prosadil Ján Pardavý .

V závěru první části mohlo udeřit na obou stranách, nejprve domácí Nemec nedokázal prostřelit Danečka, poté měl obrovskou šanci Klimša, kterému se nepovedlo přehodit ležícího Konráda. Proto se šlo poprvé do šaten za stavu 1:1.

Začátek druhé části patřil Havířovu, ale Haas, Jakúbek ani Daneček nedokázali dostat puk do branky Trenčína. Byli to naopak domácí Vojáci, kteří se prosadili ihned poté, co se vymanili z tlaku. Konkrétně Jakub Šimíček, jenž zakončil závar před Danečkovou brankou. Ve 35. minutě přidal třetí branku Dukly Vladimír Nemec, když poslal do sítě odražený puk po střelách Komínka a Mikuly, Daneček byl bez šance.

Chvíli poté měl smůlu havířovský Bezuška, po jehož střele zazvonila horní tyč za brankářem Dukly. No a ve stejné minutě, tedy 36., přišla čtvrtá branka domácích – Záborský uvolnil Michala Hlinku, který se trefil nad Danečkovu lapačku. Druhá třetina vyšla domácím parádně, což jim zajistilo vedení 4:1.

Do třetí třetiny vlétl AZet jako znovuzrozený, hráči v bílých dresech byli všude první, byli aktivní, dostávali se do šancí, ale nedokázali je proměňovat. Velmi se činili Jakúbek a Bezuška, kteří za Duklu v minulosti hráli, ale skórovat se jim nepovedlo.

Havířov dokázal snížit až v 50. minutě, když se po Říčkově přihrávce dostal do úniku David Klimša,vyhnul se obránci a bekhendovým blafákem překonal Konráda. O tři minuty později měl obrovskou šanci Graca, ale domácí brankář byl bezchybný.

S blížícím se koncem třetiny tlak Havířova rostl, ale branka už z toho nebyla. Unikajícího Jakúbka fauloval Husák a nabídl tak AZetu něco málo přes minutu před koncem přesilovku. Tu si Havířov ještě vylepšil odvoláním brankáře, ale risk nevyšel. Ondrej Mikula zachytil Foltýnovu rozehrávku a trefil prázdnou branku. Dukla tedy nakonec zvítězila 5:2.