Ve středu nastoupí AZ proti Mostu, ve hře jsou důležité body

06.12.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po pondělním vloženém 31. kole pokračuje hned ve středu WSM ligy další porcí zápasů. AZ si naposledy přivezl dva body z Třebíče a ve středu bude chtít jistě přidat další proti poslednímu celku soutěže – HC Most. Utkání začíná v K&K PNEU Aréně v tradičních 18:00.

HC Most

Je to už takový kolorit posledních sezon druhé nejvyšší hokejové soutěže, že se mostečtí hokejisté pohybují na chvostu tabulky a nejinak je tomu i nyní. Po celkem solidním začátku sezony, přišla v první polovině listopadu sedmizápasová šňůra porážek. Ta znamenala jednak pokles na 14. místo a také odvolání trenéra Jiřího Doležala.

Na jeho místo nastoupil litvínovák Ondřej Weissman, známý také jako asistent Vladimíra Růžičky ve Slavii i u reprezentace. K ruce má kromě dosavadního asistenta Zdeňka Zímy také jako konzultanty dvě velké persony českého hokeje – předsedu představenstva HC Litvínov a druhého asistenta u extraligového mužstva HC Verva Jiřího Šlégra, a sportovního manažera mosteckého klubu Jaromíra Šindela.

Pod tímto vedením mají za sebou severočeši 6 zápasů s bilancí 3 výhry a 3 porážky. Celkem získali 31 bodů a na předposlední Kadaň jim chybí dva. Zejména doma jsou momentálně velmi silní a po třech výhrách 3:2 v řadě (Ústí, Prostějov, Benátky) a devíti získaným bodům se alespoň nezvětšuje jejich ztráta na týmy před nimi. Venku však už nebodovali 6 zápasů, naposledy přivezli dva body 26. 10. z Benátek.

V minulém kole se jim podařilo opět středočeský klub obrat o všechny body, když vyhráli 3:2.

HC Most – HC Benátky nad Jizerou 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. K. Černý (Rulík), 25. Havlíček (Kubinčák, Divíšek), 49. Havlíček (K. Černý, Divíšek) – 6. J. Mikyska, 47. Husa (J. Mikyska, Kolmann). Rozhodčí: Jílek J. – Šperl, Jílek M. Vyloučení: 5:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 28:39 (8:14, 13:10, 7:15). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Sestava HC Most: Petrásek – Kokeš, K. Černý, Šesták, Strejček, Šefl, Hora, Rulík – Havlíček, Divíšek, Kubinčák – Smolka, Alinč, Rod – Řehoř, J. Šimeček, Mical – Trübenekr, R. Veselý.

Kromě už dříve zmiňované změny trenérů registrujme určitý pohyb i v hráčském kádru severočechů. Již dříve odešel do Slavie Jan Novák, a nyní po 310 zápasech v mosteckém dresu odchází útočník Bohumil Slavíček na hostování do klubu SK Kadaň. Dá se říct, že opačným směrem míří bývalý mládežnický reprezentant Radek Veselý. Dvacetiletý útočník začal sezonu v Kadani (8 zápasů, 3+3), pak odešel na zkušenou do druhé nejvyšší finské soutěže (9 utkání, 1+0). Nyní je účastník loňského mistrovství světa juniorů zpátky ve WSM Lize. Hráč hostuje v Mostě z domovského Chomutova. Za klub už nenastoupí ani Richard Mráz, kterého sem Litvínov poslal rozehrát se po zranění, ale nyní tento slovenský útočník míří do Martina.

Havířovští hokejisté také v minulém kole bodovali. I když to s nimi v průběhu zápasu v Třebíči nevypadalo moc růžově, dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a nakonec si odvézt dva body za výhru 5:4 v prodloužení. Vítěznou branku totiž zaznamenal v 63. minutě obránce Marcel Petran.

SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov 4:5p (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kristl (Lojek, Čejka), 12. Mrázek, 28. Kristl (Zohorna, Kusko), 44. T. Havránek (Psota, Malec) – 11. L. Doudera (Kanko), 38. Gřeš (Hubáček, Kotala), 49. Štumpf (Gřeš), 50. Kanko (Hlinka), 63. Petran (Hubáček). Rozhodčí: Bejček – Belko, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.050. Střely na branku: 37:45 (13:17, 16:15, 8:9, 0:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

Sestava HC AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Korím, Dudek – Dvořáček, Haas, Kalus – Štumpf, Hubáček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Maruna – Kotala, Bednář, Pořízek.

Výhra po obratu, ale také pět vstřelených branek tak mohlo alespoň částečně potěšit všechny AZeťáky po sobotní domácí porážce s Jihlavou 0:0. Trenér Martin Janeček tentokrát nebyl příliš spokojen s hrou obrany, ale jinak hodnotí výhru jako zaslouženou. „My jsme měli trošku rozbitou obranu, nicméně jsme šli do utkání s odhodláním. Ale obrana byla tak rozbitá, že jsme dělali jednu blbost za druhou a soupeř se úplně jednoduše dostal do vedení. Jsem tedy rád, že i když to pokračovalo ve druhé třetině, že jsme to nevzdali, bojovali jsme až do konce a se štěstím jsme stav srovnali. A za prodloužení si myslím, že jsme si bod zasloužili.“

Body z venku jistě potěší, ale chtělo by to na ně navázat i doma. AZ totiž poněkud ustoupil z pravidelného sbírání bodů na vlastním ledě. Z posledních 4 zápasů si jich připsal jen tři a i proto se nemůže stále odrazit v tabulce výše. Výkony na to jistě má, ale nedokáže je přetavit ve výhry. AZ je tak s 36 body na 12. příčce.

No a kdy jindy by mělo být větší „povinností“ bodovat, než proti rivalovi z konce tabulky. „V zítřejším zápase je potřeba potvrdit body z Třebíče a vyhrát. Hráči se na utkání těší a věří, že i díky skvělé kulise utkání zvládnou,“ hlásí manažer klubu Patrik Rimmel a dodává. „Sestava oproti poslednímu utkání dozná určitých změn. Kvůli zraněním a reprezentačním povinnostem nám zítra vypomůžou někteří noví hráči. Jejich konkrétní jména budou známa v den utkání.“

Infografika

Předchozí zápasy Havířova a Mostu vyhrál vždy domácí tým. AZ se doma radoval z výhry 4:1, Mostečtí na svém ledě brali tři body po výsledku 2:1. Kdo bude spokojenější po třetím vzájemném měření sil, uvidíme ve středu večer. Zápas začíná v klasických 18:00, a samozřejmě je z něj připraven tradiční textový on-line přenos.

Zápasy 32. kola WSM ligy - středa 7. prosince:

17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Frýdek-Místek
17:30 HC Benátky nad Jizerou – SK Trhači Kadaň