V pondělí čeká AZ v Edenu pražská Slavia

11.09.2016 | Jan Kotek

Po páteční výhře nad silným Kladnem čeká AZ v rychlém sledu již třetí souboj v letošní WSM lize. Aktuální lídr soutěže se utká s třetím týmem tabulky a dalším favorizovaným celkem pro TOP umístění, pražskou Slavií. Zápas začíná v pondělí 12. září v 18:00 v pražském Edenu.

Slavia také na vítězné vlně

Pražané začali sezonu stejně jako havířovští výborně, když v prvním zápase na domácím ledě přehráli českobudějovický Motor a zvítězili 5:3. Druhý zápas na ledě Benátek nad Jizerou se však nevyvíjel vůbec tak, jak by si sešívaní představovali.

Domácí Benátky nebyly v zápase střelecky aktivnější, jejich produktivita však byla velmi solidní, a tak po dvou třetinách vedly překvapivě 2:0. Ve třetí části Slávisté přidali a ve 48. minutě se mohli radovat ze snížení, kdy se trefil exhavířovský Tomáš Jiránek. Hostům se dlouho nedařilo překonat domácí obranu, ale vyrovnání přece jen přišlo. Pražany rozradostnil 3 minuty před koncem útočník Chlouba. Zápas se tak dostal do prodloužení, ve kterém zaúřadoval Slávista Šafránek a poslal do Prahy bonusový bod za výhru 3:2 po prodloužení.

Zápas pro klubový web pražské Slavie okomentoval jeden z trenérů Jan Srdínko těmito slovy:„Měli jsme špatný vstup do zápasu. Soupeř nás přebrusloval, dostával se do šancí. V první třetině nás parádním výkonem podržel Saša Hylák. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Měli jsme dobrý pohyb, vypracovali jsme si celkem dost šancí. Paradoxně, když jsme měli tlak a mohli jsme se dostat do zápasu, udělali jsme chybu a soupeř zvýšil na 2:0. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Nejprve se nám podařilo vyrovnat, poté i vyhrát v prodloužení. Myslím si, že o jednu branku jsme byli lepším týmem. “

AZ díky velké bojovnosti porazil kladenské hvězdy

Havířov má za sebou fantastický vstup do nové prvoligové sezony. Po úvodní výhře nad hokejisty Litoměřic, ale čekal naše hráče o mnoho tvrdší oříšek - hvězdami nabitý tým kladenských Rytířů. Hráči AZetu však předvedli bojovný, obrovsky koncentrovaný výkon a za vynikající přístup jim byly odměnou velmi cenné tři body za výhru 2:1. Oba góly našich vstřelil ve formě hrající útočník Michal Sztefek. AZ tak po dvou kolech vede tabulku WSM ligy s plným počtem bodů!

Vítězné utkání pro náš web okomentoval asistent trenéra Martin Janeček takto: "Vstup do soutěže rovnající se zisku šesti bodů je výborný, nicméně na nějakou rekapitulaci je ještě brzo. Dnes se nám vydařil vstup do zápasu, kdy jsme v první třetině dali dvě branky a to nám velmi pomohlo. Kluci nechali na ledě vše a bojovným výkonem porazili soupeře, který má v kádru plno zvučných jmen, které pro český hokej udělali mnoho."

V Edenu souboj třetího s prvním

Jak už bylo napsáno, pondělní zápas proti sobě svede dva neporažené týmy, což slibuje zápas vysoké úrovně. AZ to na Slavii umí, což dokázal v minulé sezoně, kdy si proti pražanům připsal tři výhry ze čtyř utkání. Podaří se mu opět favotita zaskočit a přiveze do Slezska nějaké body? Uvidíme. Zápas se Slavií Praha začíná 12. září v pražském Edenu od 18:00. Pokud se nechystáte přímo do dějiště utkání, tak pro vás bude připraven tradiční přenos na webu onlajny.com.