Ukončí AZ sérii proher? Ve středu k nám dorazí Litoměřice

08.10.2013 | Petr Miklas

Středa 9.10. přinese 10. kolo 1. ligy, ve kterém Azetu určil los za protivníka Litoměřice. Favority utkání jsou jednoznačně hosté, kteří momentálně okupují 7. místo tabulky. V kádru týmu ze severu Čech najdeme spoustu hráčů s extraligovými zkušenostmi – namátkou brankáře Petra Přikryla, útočníky Miloslava Čermáka a Martina Chabadu, v obraně pak Angela Krsteva. Ale hráči Azetu se určitě nedají jen tak a pokusí se přerušit šňůru tří proher. Přijďte je podpořit – zápas začíná v 17:30.

Poslední zápasy

Havířov odehrál svůj poslední zápas velmi slušně a, i když prohrál, prohrál se ctí. Dvě třetiny držel krok s favoritem celé první ligy, s celkem BK Mladá Boleslav. První třetina patřila domácímu BK, druhou sehrál lépe Azet, ale ve třetí třetině se projevila hráčská kvalita a zkušenost hráčů Mladé Boleslavi, kteří třemi brankami zvrátili zápas ve svůj prospěch.

Stadion Litoměřice odehraje druhý zápas za sebou na ledě soupeře, v sobotu hrál v Kadani, kde dokázal urvat dva body, přestože dvakrát prohrával o dvě branky. Svou sílu předvedli hráči Litoměřic v závěru základní hrací doby, když při power-play vyrovnali na 5:5. Bod navíc získaly Litoměřice až po nájezdech, když se prosadily dvakrát, zatímco hokejisté Kadaně ani jednou.

Novinky z obou táborů

Pro zranění je stále mimo hru Jakub Šlahař, ke kterému přibyli Patrik Rimmel a Petr Kanko. Naopak zpět jsou brankář Lukáš Daneček, který v Mladé Boleslavi předvedl 38 úspěšných zákroků a nově i obránce Jaroslav Koma.

Do dnešního utkání opět naskočí posily z Třince, Vítkovic a Hradce Králové, jmenovitě obránci David Roupec a Michael Kolarz. V útoku pak Ondřej Šedivý, Erik Němec a Rostislav Marosz.

Trefí se Radim Haas?

Litoměřice mají široký kádr, je v něm pět brankářů, dvanáct obránců a jednadvacet útočníků, celkem tedy 38 borců, kteří mohou za klub ze severních Čech nastoupit. Nemálo z těchto hráčů však pro nemoc nebo zranění do Havířova nepřijede – jsou to brankář Petr Přikryl, obránci Václav Drábek, Jakub Evan, Jakub Kolář a Radek Míka. Z útočníků budou chybět Zdeněk Doležal a Martin Procházka.

Kanadské bodování klubu vede Miloslav Čermák, který nasázel 9 branek a na 5 nahrál, druhý je Martin Chabada, který má 10 bodů za stejný počet asistencí. Z obránců je nejproduktivnější Angel Krstev se 6 body (2+4).

Již čtyři brankáři se vystřídali v hájení Litoměřické branky, nejvíc zápasů odchytal Vojtěch Sedláček, který nastoupil pětkrát, dva starty na svém kontě mají Petr Přikryl a Jan Lukáš, jednou se do svatyně Litoměřic postavil Filip Novotný, který má i nejlepší úspěšnost zásahů – 92,11%.

Pokud se nedostanete do K&K Pneu Arény osobně, bude pro vás připraven klasický on-line přenos.

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov: Daneček L. – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Kolarz, Graca, Rimmel M., Klimíček – Sztefek, Pechanec, Kanko – Jakúbek, Marosz, Daneček J. – Kolařík, Němec, Škumát – Maruna, Říčka, Klimša
Trenér: Jan Daneček

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Krstev, Hrbas, Žovinec, Smetana, Málek – Čermák, Švagrovský, Chabada, Novák M., Hašek (C), Chlapík, Rubeš, Škop, Jánský, Cingel, Brzobohatý, Matai
Trenér: Jiří Doležal