První přípravný zápas mužů už v pátek

09.08.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – První přípravné utkání před dalším ročníkem druhé ligy sehrají hokejisté Azetu již v pátek 10.8. od 18:00 proti HC RT Torax Poruba na ledě K&K Pneu Arény. Poprvé po téměř čtyřměsíční pauze tak můžete vidět hokejisty A týmu Havířova v zápase. Přijďte se podívat na známé hráče i nové tváře svého týmu.

Koho už určitě neuvidíte? Kádr opustili Robert Machálek, Adam Vrba, Lukáš Zientek, Mario Brezani, Daniel Kraft a hrát nebude ani Aleš Jurčík, který se chystá na angažmá v Německu. Naopak těšit se můžete na posily – poprvé v dresu s velkým AZ na hrudi vyjedou Alexandr Hegegy a Werner Hartmann. Do mateřského klubu se vrátil Radim Haas, který obnoví úspěšnou spolupráci s Robertem Říčkou, se kterým hrával v juniorech. Nově sestavená je i brankářská dvojice, ve které bude Petr Matoušek doplňovat Lukáše Danečka.

Také Poruba přijede s obměněným kádrem. Nový hlavní trenér Poruby Aleš Tomášek přiveze víc než osm posil, mimo jiné Lukáše Zientka, který z Azetu zamířil právě do tohoto ostravského týmu. Naopak dres Poruby už neobléká oblíbenec havířovských fanoušků Pavel Zdráhal. Nevyšlo ani angažování Maria Brezaniho, který se měl z Havířova stěhovat právě do Ostravy.

Poruba před sezónou hodně posiluje, takže bude zajímavé sledovat, jak se změny projeví na hře tohoto týmu.

V jaké sestavě havířovští nastoupí? To zjistíte až v pátek v 18:00. Trenér Tomáš Potěšil prozradil pouze to, že se bude hrát na čtyři pětky a že budou hrát všichni hráči.

Ceny vstupenek: 20Kč dospělí a 10Kč děti do 140cm.

Tomáš Potěšil
Hlavní trenér AZ Havířov 2010

Před premiérovým zápasem na pozici hlavního trenéra A mužstva jsme položili Tomáši Potěšilovi několik otázek:

Těšíte se na první zápas v nové funkci?

Těším, jasně že se těším.

Máte jasno o sestavě?

Hrát budou všichni hráči, čtyři kompletní lajny. Já se na ně musím nejdříve podívat v utkáních, ještě nemáme spoustu věcí doladěných. Takže tomu zápasu nedávám nijak velký význam. Budu hlavně sledovat jednotlivé hráče a jejich reakce. Složení jednotlivých útoků se ještě bude měnit, zatím vycházíme z loňského složení, ale po dvou třech zápasech to trochu přeskupíme a pak už to necháme, aby se kluci mohli začít sehrávat.

Budete nasazovat i juniory?

Teď máme čtyři kompletní pětky, takže zatím ne, pouze pokud by nám někdo vypadl, protože by z nějakého důvodu nemohl nastoupit. Nastoupíme ve stejné sestavě, jako trénujeme a nebudeme měnit složení útoků ani na přesilovky.