Mikroskop 1. ligy – HC Benátky nad Jizerou

08.07.2015 | Josef Nudera

Náš seriál představování jednotlivých soupeřů AZetu, který jsme pojmenovali Mikroskop 1. Ligy, pokračuje třetím dílem. Dnes vám přestavíme farmu Liberce – HC Benátky nad Jizerou.

Parádní série s českobudějovickým Motorem

V sezoně 2014/2015 pokračovaly Benátky ve výkonech, které se od nich očekávaly, tedy souboj na hraně play-off. Benátečtí se nakonec museli prokousat přes předkolo play-off, ale to se jim podařilo parádně a opět ukázali, že jsou ve vyřazovacích bojích velmi nebezpečným celkem. Litoměřice porazili v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy a mohli se chystat na čtvrtfinále proti Českým Budějovicím. V něm odehráli hokejisté od řeky Jizery parádní souboj s favoritem. Sérii nakonec prohráli v šestém utkání na domácím ledě o jedinou branku. I tak mohl být tento tým s uplynulou sezonou spokojen.

Kádr Benátek opustil Skořepa i Mikyska

Po minulé sezoně opustilo tým hned několik hráčů. Mezi nimi byl i častý frekventant Josef Skořepa, který odešel do Jihlavy. Kádr farmy libereckých hokejistů opustil i Petr Kolmann, ale také nejúspěšnější střelec uplynulé sezony Josef Mikyska - oba odešli na roční hostování do Českých Budějovic.

Dále pak kádr Benátek opustili i hráči Ján Niko, Patrik Maďar a Jakub Jelínek.

Farma Bílých Tygrů Liberec se bude chtít opírat o zkušené jádro hráčů, které doplní mladí hráči, bojující o místo v Liberci. Jádro tvoří hráči, jako jsou Plodek, Víšek, Špaček či Pabiška.

Změna na trenérském postu a komplikace v brankovišti

Na lavičku Benátek se v nové sezoně postaví bývalý trenér Kladna Jiří Čelanský a společně s vedením musí řešit komplikace v brankovišti. Na brankářském postu mají, jak se říká – „kde nic, tu nic“. Mladý talentovaný brankář Vít Vaněček bude chytat na farmě Washingtonu v AHL. Další brankář, který od Jizery zamířil do zámoří je Aleš Stezka, a to konkrétně do celku Sioux Falls Stamped (soutěž USHL).

„Musí se objevit někdo nový. Pracujeme na tom, abychom někoho do té brány udělali, ale je tu i varianta, že Mára Schwarz odchytá velkou část zápasů, pokud u Tygrů bude vše v pořádku. Věřím ale, že ještě do začátku sezóny se nějaká varianta objeví,“ hodnotí situaci kolem brankářů Jiří Čelanský pro klubový web Benátek.

Mezi třemi tyčemi zbyl Benáteckým na soupisce pouze Jiří Stejskal. Situaci na tomto postu vyřeší tým od Jizery pravděpodobně v dohledné době.

Soupisku Benátek nad Jizerou naleznete ZDE

Verdikt redakce

Benátečtí možná mají v současné době problémy s kádrem a mohou mít problémy i v brankovišti, ale tyto komplikace nadcházející sezonu neovlivní. Znovu se bude jednat o rychle bruslící dravý tým, který bude nepříjemný všem soupeřům.

Musíme počítat, že aktuální soupiska se ještě bude výrazně měnit, jelikož to už tak u týmů, které tvoří farmu některému z extraligových celků, je. Tým navíc povede nový trenér Jiří Čelanský, který má týmu, co dát.

Podle našich odhadů budou Benátky bojovat o podobné pozice jako v uplynulém ročníku. Pohyb kolem 8. – 9. pozice je velmi pravděpodobný. O to, že by si Benátky nezahrály ani předkolo play-off, se jejich fanoušci zřejmě bát nemusí.