VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Martin Lenďák: Těším se na led a na zápasy

17.06.2016 | Petr Miklas

Slovenského obránce čeká třetí sezóna ve službách AZetu, v rozhovoru poodhalil něco z letní přípravy, o svých cílech do příští sezóny a plánech na blížící se dovolenou. Rozhovor s Martinem Lenďákem, se kterým jsme se sešli po středečním tréninku, si můžete přečíst v následujícím článku.

Martine, čeká Tě třetí sezóna v AZetu, jak bys porovnal ty předchozí dvě?

Byly rozdílné, přesně opačné. První jsem měl lepší do Vánoc, pak už to bylo horší a loni naopak do Vánoc nic moc, ale vyšlo mi play-off. Což je lepší pocit, když se daří v závěru sezóny, tak se po jejím konci člověk cítí lépe. Teď máme letní přípravu a musíme se co nejlépe připravit na tu další sezónu, aby se nám dařilo od začátku a nemuseli to chytat někde od poloviny.

Dnes jste měli florbal, bylo to dost bojovné, nikdo nikomu nic nedaroval. Máte pořád stejné týmy nebo se to střídá?

Při prvním florbalovém tréninku jsme se rozdělili na dva týmy. Dva kapitáni, Jirka Krisl a Mařka (Jan Maruna), si vybrali své týmy a od té doby ty týmy hrají proti sobě. Nehrajeme podle florbalových pravidel, ale spíš jak hokej, takže hrajeme do těla a může se hrát rukou. Má to grády, ne že by si někdo myslel, že si jdeme jen tak zahrát florbal.

O co se vlastně hraje?

Ten, kdo prohraje, musí dělat skoky z jednoho konce hřiště na druhý. A to tolikrát, o kolik gólů prohrál. Proto se hraje hodně od zadu.

Dnes jste prohráli, tedy Mařkův tým, za který hraješ. O kolik gólů to bylo?

O pět gólů, takže jsme těch skoků měli až až. My jsme vlastně zatím ani jednou nevyhráli, Mařka to asi špatně poskládal (směje se).

To by bylo k florbalu. Co další tréninky v letní přípravě? Jsou tam nějaké novinky?

V pondělí máme místo klasické posilovny crossfit, což je hodně náročný trénink. V úterý je klasické běhání, ve středu vzpírání, taky těžký trénink, ve čtvrtek judo, to jsme taky loni neměli. V pátek je vždycky něco na nohy, abychom si o víkendu pořádně odpočinuli.

Jezdíš na víkendy domů?

Jak kdy. Někdy jedu domů, někdy za rodinou na Kladno a někdy zůstávám tady. Podle nálady.

Přidáváš si o víkendech nějaké tréninky navíc?

Ne ne, o víkendu je třeba si odpočinout. Maximálně si zahraju hokejbal nebo tenis, ale žádné posilování nebo něco takového. Toho máme dost v devíti týdnech letní přípravy.

Máte za sebou soustředění, jak se Ti líbilo?

Bylo to super. Díky bohu nám vyšlo počasí a bylo to krásné, mohli jsme využívat i venkovní bazén. Ale musím říct, že to bylo těžší než týden tady. Hodně se trénovalo venku a v kopcích, což bylo hodně náročné. Na druhou stranu změna prostředí zase pomohla pročistit hlavu, byl to skvělý zážitek.

Dáváš si do sezóny nějaký cíl?

Osobní cíle si do sezóny nedávám. Chci, aby se dařilo týmu. Když se daří týmu, daří se i jednotlivcům. Chtěl bych, abychom se dostali do play-off a tam potrápili nějaký silný tým. Pro mě je nejdůležitější, abych byl platným hráčem pro tým.

Proběhla obměna kádru, jak nově příchozí zapadli do týmu?

V týmu se vyměnila asi polovina hráčů, ale parta je dobrá a žádné problémy nejsou. Na trénincích i v šatně je sranda, dost srandy jsme si užili i na soustředění. Takže se dá říct, že zapadli dobře.

Co říkáš na rozlosování? Bavili jste se o tom nějak v kabině?

Něco jsem o tom slyšel. Zatím se neví, jak to bude, nebo alespoň já to nevím. Snad se to změní, aby si nás lidi mohli užít o víkendech. U nás je velký rozdíl, jestli se hraje o víkendu nebo v týdnu. Není spravedlivé, aby někdo hrál v sobotu doma dvanáctkrát a někdo šestkrát. Kór takové kluby, kde na hokej chodí 150 lidí.

Takže jste to řešili v kabině?

Ne, to vůbec ne. Možná nějaká zmínka tam padla, ale já to vím, protože jsem si to přečetl na hokej.cz. To my hráči stejně neovlivníme, od toho jsou lidi nahoře.

Spíš asi žijete Eurem, že?

Jo, jasně. Hlavně my Slováci, v hokeji nám to moc nevyšlo, tak snad aspoň ve fotbale dopadneme líp než Češi. Už jsme si z toho dělali srandu.

Dneska jste vyhráli, takže už asi máte lepší pozici než Češi, souhlasíš?

Tam je to otevřené, je to o jednom zápase. Já si myslím, že Češi taky jednou vyhrajou a postoupí. Uvidíme. Je to pro nás takové zpestření, jiný sport, rádi se na to díváme. Když se teď dívám na televizi, tak je to většinou na fotbal.

Otázka z jiného soudku – těšíš se na led?

Ježíš, ani nemluv. Já už ten den přivolávám. Těším se hlavně na zápasy. Ještě nás čeká těžká příprava, ale já už se těším na ty zápasy.

Ještě před tím máte dovolenou, že? Jaké máš plány?

Máme jedenáct dní dovolené, není to moc, ale musíme to využít k odpočinku. Doufám, že to bude dobré. Po dovolené ještě bude pokračovat suchá příprava a až pak půjdeme na led. Já na dovolenou nikam nepojedu, budu doma v Košicích a okolí. Chci si to tam užít u vody, u bazénu, udělat nějakou tu grilovačku a prostě si užívat léta. Po dovolené už na to nebude čas, protože máme dost nahuštěný program, jsou tam tréninky a přípravné zápasy.

Na kterého soupeře v přípravě se obzvlášť těšíš?

Budeme hrát proti Osvětimi, za kterou hraje Beza (Peter Bezuška), to je můj dobrý kamarád a těším se, až budeme hrát proti sobě. Pak se těším na Vsetín, kde hraje Radim Ostrčil, se kterým jsem hrál skoro dva roky. Takže bych vyzdvihnul tyhle dva. Zajímavá bude i cesta na Slovensko, jedeme do Žiliny, kde znám hodně kluků a dokonce i trenéra. Ale řekl bych, že se těším na každý zápas, který budeme hrát.

Děkuji za rozhovor, přeji pevné zdraví, štěstí a ať se Ti daří.