Havířov vyráží na led Motoru

18.10.2013 | Petr Blakala

V sobotu je na programu 13. kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže. V něm se střetnou havířovští hráči s Motorem České Budějovice. Azet bude chtít v Budějovicích bodovat stejně jako proti Berounu. Hráči Motoru jsou možná v tomto duelu mírnými favority, jenže v hlavách mají stále porážku z Olomouce. Můžeme očekávat další náročnou prvoligovou bitvu. I přes značnou vzdálenost se na ni chystá vyjet i skupina fanoušků Havířova! Utkání startuje 19. 10. od 17:00!

Poslední zápasy

Havířovští ve středu hostili berounské Medvědy, kterým chtěli jednoznačně sebrat body a to se jim nakonec podařilo! Do vedení šli sice hráči Berouna, ale domácí jim stačili konkurovat a dokázali se prosadit. Byl to vyrovnaný zápas, místy domácí Havířov soupeře přehrával a vyrovnávací branku na 3:3 obstaral devět minut před koncem třetí třetiny David Klimša. Vítěznou brankou ve čtvté minutě prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů Azetu Martin Jakúbek.

To hráče Českých Budějovic čekal výjezd na led olomouckých Kohoutů, kterým stačili pouze ze začátku zápasu. Do vedení šli prvně hráči Mory. Na začátku druhé třetiny snížil Jiří Moravec a vyrovnal stav utkání. Dále se však prosazovali Kohouti. Až ve 48. minutě na konečných 4:2 upravil skóre Marek Vaniš.

Pohled do obou táborů

Mužstvo českobudějovického Motoru se pohybuje uprostřed prvoligové tabulky. Na svém kontě mají 17 bodů za 4 výhry, 2 výhry po prodloužení, 1 prohru po prodloužení a celkem 5 porážek. Celkem je z toho 8. místo, dva body před Ústím n L. Havířov je na tom o něco hůř, jelikož po zápase s Berounem se drží na jedenácté příčce. Hráči Azetu získali 13 bodů za 3 výhry, 2 výhry po prodloužení a poraženi byli sedmkrát. Stejný počet bodů mají také Draci ze Šumperka.

Co se týče statistik obou mužstev, tak u hráčů Českých Budějovic je v čele Aleš Kotalík, který nasbíral za 12 zápasů celkem 6 kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence. Jako druzí v pořadí jsou Jiří Moravec (2+3), Václav Skuhravý (2+3) a Ondřej Zdeněk. Všichni tři nasbírali o jeden bod méně než Aleš Kotalík. Nejúspěšnějším sběračem bodů v havířovské kabině je Martin Jakúbek, který také za 12 zápasů nastřílel z havířovských hráčů i nejvíce branek (5+3). Na záda mu „dýchají“ David Klimša (4+2) a Jan Daneček (1+5), kteří nasbírali bodů pět.

Hlavním strážcem českobudějovické branky je Dominik Halmoši, který má již odchytáno 664 minut, ve kterých na něj letělo přes 320 střel, z nichž inkasoval třiadvacetkrát. Brankový průměr tohoto muže v masce činí 2,08 a celková úspěšnost se vyšplhala na číslo 92,99%. Musíme také podotknout, že brankář Halmoši vyšel třikrát ze zápasu s čistým kontem. Záda mu kryje Hynek Kůdela, který odchytal pouze jeden zápas a má 100procentní úspěšnost.

V havířovské kleci je považován za brankáře číslo jedna Lukáš Daneček, alias Steve, který má odchytáno 629 minut. Za tuto dobu na něj letělo přes 330 střel, ze kterých byl překonán osmadvacetkrát. Brankový průměr na zápas činí u Lukáše 2,67 a celková úspěšnost došla k číslu 91,62%. Druhý brankář Azetu, Petr Matoušek odchytal 95 minut. Jeho statistiky činí 43 střel, čtyři obdržené branky a úspěšnost 90,7%.

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov: Daneček L. - Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Graca, Koma, Klimíček, Kolarz - Sztefek, Pechanec, Kanko – Maruna, Daneček J., Škumát – Šedivý, Jakúbek, Klimša – Kolařík, Rimmel, Matějek.

HC Motor České Budějovice: Halmoši – Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Prokop, Kříž – Kotalík, Šachl, Skuhravý – Kuchejda, Ondřej, Bárta – Ferebauer, Přibyl, Vaniš – Mavrojanidis, Pašek, Třetina – Švec.

Novinky z kabiny AZetu

Sestava AZetu dozná oproti středečnímu zápasu několika změn. Do sestavy se po lehčím zranění vrátí Robert Říčka a po třech týdnech zřejmě i Jakub Šlahař. Z Třince budou k dispozici na výpomoc Rostislav Marosz a David Roupec.