Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

GASCONTROL Aréna - AZ Havířov získal nového silného partnera

21.06.2017 | Jozef Valenčík

V úterý 20. června došlo k podepsání spolupráce mezi HC AZ Havířov a firmou Gascontrol s.r.o. Jak se na novou spolupráci divá majitel firmy Mieczyslaw Molenda a prezident hokejového klubu AZ Havířov Jaroslav Mrowiec si můžete přečíst v následujícím článku. Již z nadpisu je patrné, že tímto partnerstvím dochází i ke změně názvu zimního stadionu v Havířově.

Chceme ukázat, že jsme součástí našeho města, říká majitel GASCONTROL s.r.o. Mieczyslaw Molenda

Pane Molendo, Vaše firma byla partnerem AZetu už v předchozích sezónách, ale dneškem začíná, dá se říct, nová etapa této spolupráce. Vidíte to také tak?

Určitě ano, touto změnou se kroky naší firmy a klubu ještě více sbližují a tak se určitě jedná o novou etapu vzájemné spolupráce.

Při podpisu smlouvy: Meiczyslaw Molenda, Jaroslav Mrowiec a Patrik Rimmel (zleva)

Vy podporujete zejména dětský a mládežnický sport. Co vás vedlo k rozhodnutí stát se tak významným partnerem HC AZ Havířov?

Jednak jsme firmou, která funguje v tomto regionu a patříme mezi největší zaměstnavatele našeho města resp. okolí. Tak jak obyvatelé každého města mají zájem o to, aby byl v jejich okolí sport podporován, aby i jejich děti měli možnost sportovat a existovala jakási návaznost a kontinuita, tak i my chceme sport podpořit. Jde o to, aby lidé byli pyšní na své město. To vše nás vede k tomu, abychom se zapojili a ukázali, že jsme také součástí tohoto regionu, tohoto města.

Součástí tohoto partnerství je pojmenování havířovské Víceúčelové haly na GASCONTROL Arénu. Jak vám to zní?

Zní to samozřejmě velice dobře (úsměv). Samozřejmě samotné pojmenování je spojeno vždy s danou spoluprací firmy s klubem, které většinou bývá ohraničena nějakým časovým obdobím. Mým přáním samozřejmě je, aby toto spojení trvalo co nejdéle.

Jak moc sledujete hokejové dění a konkrétně HC AZ Havířov?

AZ Havířov je jeden z nejvýznamnějších sportovních klubů ve městě, nesledovat takový klub v podstatě ani nelze. Sporty, které zapojují do dění i veřejnost mají z mého pohledu velký význam.

Uvidíme vás na zápasech A týmu?

Určitě ano.

Děkuji za rozhovor.

Díky spolupráci s firmou GASCONTROL můžeme významně zkvalitnit činnost klubu, hlásí prezident AZetu Jaroslav Mrowiec

Pane prezidente, jak se vám podařilo získat pro klub tak silného partnera?

Už dva roky pracujeme na získání velkého partnera z tohoto města. Havířov je město, kde těch podnikatelských subjektů moc není. Dva roky pracujeme na tom, abychom přivedli největší firmu z tohoto regionu sem na zimní stadion a tento rok se nám to podařilo.

Nyní zkusíme otázku, která by zajímala každého fanouška. Můžete konkrétně prozradit výši příspěvku nového partnera?

Tuto informaci si nechám podle očekávání pro sebe. Jde však o důležitou částku pro náš rozpočet.

Nakolik ovlivní tento podpis spolupráce Vaše plány a sportovní cíle do nadcházející sezony?

Nebudeme si nalhávat, sport se točí kolem peněz a tak samozřejmě každý příspěvek pro klub ty plány jakoby zvětšuje. Chceme jít do kvalitních hráčů, kvalitních trenérů a podpořit kvalitní zázemí klubu.

Děkuji za rozhovor.