VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

David Bahounek: Jsem mladý a potřebuji na sobě dále pracovat

29.01.2015 | Josef Nudera

V utkání s Chomutovem vstřelil svou první branku v seniorském hokeji za „áčko“ Havířova. Tato trefa byla zároveň jeho první v celé sezoně, pokud budeme počítat i zápasy za juniorku. Ano, řeč je o havířovském odchovanci Davidu Bahounkovi, který má své přednosti především v dobré defenzivní práci.

Máte za sebou velmi těžký trip, kdy jste nejprve nastoupili na ledě prvního Chomutova, o den později jste změřili své síly s celkem Českých Budějovic, který okupoval do té chvíle druhé místo. Jak by si zápasy zhodnotil?

Do obou zápasů jsme nastoupili na sto procent, i když to v prvním utkání moc nevypadalo podle vstřelených branek. Do druhého utkání jsme nastoupili opět naplno se stoprocentním nasazením, bojovali jsme. Zlepšili jsme si náladu po tom debaklu, který jsme obdrželi v Chomutově. Oba zápasy jsme sice prohráli, ale získali jsme zasloužený bodík z Budějovic. Je to pro nás jedině plus musíme tak vstoupit do dalšího zápasu.

Autor: Karel Vaculík

Tobě se podařilo v zápase s Chomutovem vstřelit svou první branku za „áčko“ v 1. lize, navíc to pro tebe byla první branka v celé sezoně, pokud započítáme i juniorské zápasy. Vraťme se ještě k tomu momentu.

Byla to krásná situace. Pechy dával přihrávku na Klímu, nevím přesně, jak to bylo, chtěl jsem podpořit útok. Klíma mi přenechal puk a brankáři moje střela proletěla asi někde pod vyrážečkou. Jsem rád, že to tam spadlo, byl jsem před tím hodně nervózní, jestli vůbec branku dám, ať už za muže nebo za juniory. Byla to obrovská radost.

Chystá se na tebe nějaká pokuta v kabině?

Ano určitě. Bude pokutovaný, ale ještě nevím, kdy. Ještě to tam nemáme v kabině napsané.

Máš schovaný puk, se kterým jsi branku vstřelil?

Ano, puk mám schovaný a oblepený doma.

Pomůže ti tato branka do zbytku sezony? Bude to ten startovací motor?

Určitě. V zápase mě to taky nakoplo a věřím, že to taky bude tak dále pokračovat.

Ty ale nastupuješ i za juniorku, bojujete tam o první čtyřku. Jak vidíš situaci tam?

Situace v tabulce je hodně vyrovnaná. Máme s těmi týmy okolo stejný počet bodů a v pátek jedeme na Vsetín, já doufám, že tam pojedu taky. Musíme do toho zápasu nastoupit na sto procent a potom se nám může podařit postoupit do play-off.

Hraješ za „áčko“ a juniorku současně, vyhovuje ti to, jaké máš zápasové vytížení, jsi přece jen mladý obránce.

Jsem velmi spokojený. Jsem mladý a potřebuji na sobě pracovat, za áčko ne vždy hraji, někdy si tam jdu jen sednout a jsem do počtu. Takže jsem rád, že tady mám možnost hrát za juniorku a že se vyhraji.

Autor: Karel Vaculík

Před sezonou jsi přišel z ruské juniorské MHL, kde jsi nastupoval za Karlovy Vary. Jak by si zhodnotil rozdíly mezi MHL a 1. ligou mužů?

V MHL bylo hodně technických hráčů, tady to je dravější. Musím také zohlednit i fanoušky, je to paráda hrát s takovou atmosférou, ve Varech to bylo jiné. V MHL byl hokej rychlejší, tady je to o tvrdosti a týmové hře.

V sobotu na vás čeká zápas s Prostějovem. Jedná se o velice důležité utkání z pohledu tabulky, navíc jste s Prostějovem dvakrát prohráli, pouze jednou vyhráli. S čím do toho zápasu půjdete a jak ten zápas vidíš ty?

Do zápasu s Prostějovem musíme opět nastoupit na sto procent, protože to, co jsme předvedli v Prostějově, byl, dá se říci taky debakl. Každý musí začít sám u sebe a pak to přenést na led, seskupit se jako tým a jít do toho naplno.

Jedná se vždy o divácky atraktivní zápasy s tímto soupeřem, máš nějaký vzkaz fanouškům? Přece jen se vám teď moc nedaří, ale vy stále bojujete a odvádíte na ledě maximum práce.

Fanouškům bych chtěl vzkázat velké díky, že nás podporují a věřím, že nás budou podporovat i dále, i když máme teď bohužel blbé období. Od sobotního zápasu čekám parádní atmosféru.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí do těch rozhodujících bojů, jak už v áčku, tak juniorce. Ať se ti dále daří.