VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Cesta po stadionech WSM Ligy – Zimní stadion Ústí nad Labem

20.08.2017 | Josef Nudera

Seriál "Cesta po stadionech WSM Ligy", kde se nejen zaměřujeme na stadiony našich soupeřů, ale i jejich hráčské změny před nadcházející sezonou, pomalu dochází ke svému konci. V dnešním díle se podíváme do Ústí nad Labem, kde před pár dny znovu trenéři zúžili kádr pro sezonu 2017/2018. Zápasy Ústí nad Labem provází na stadionu i jedna zajímavá soutěž.

Název stadionu Zimní stadion Ústí nad Labem
Kapacita 6 500 diváků (z toho 4 634 k sezení)
Adresa stadionu Masarykova 232/974, 400 01 Ústí nad Labem
Postaven 1956 (zastřešen 1969 - 1971)
Rozměry hrací plochy 60x30m
Ceny vstupného WSM Liga 60,- Kč

Zimní stadion v Ústí nad Labem patří mezi starší stadiony, které v ČR vznikly. Stadion byl postaven už v roce 1956 ještě bez zastřešení. Toho se dočkal až v roce 1971. Mezi zajímavosti z historie stadionu patří i fakt, že slavnostní otevření tohoto stánku bylo naplánováno na 7. listopadu 1956, ale kvůli nepřízni počasí se slavnostní otevření konalo o tři dny později. V současné době nenese stadion žádný speciální název, v minulosti nesl například název Zlatopramen aréna. V tuto chvíli zní jeho oficiální název Zimní stadion Ústí nad Labem.

Stadion se dočkal i své rekonstrukce. V roce 2004 se v hale rekonstruovalo technické i strojní vybavení, byla vybudována nová střecha se vzduchotechnikou a nad led byla zavěšena multimediální kostka. V roce 2010 se dočkal stadion moderního vzhledu i zvenku, jelikož se opravilo jeho opláštění.

Pokud byste chtěli do Ústí nad Labem cestovat, třeba na zápas našeho AZ Havířov, stadion najdete poměrně snadno. Leží asi čtvrt hodinky cesty od vlakového nádraží, což zajišťuje dobrou dostupnost i pro fanoušky, kteří nejedou na zápas autem. Domácí kotel je umístěn v rohu arény v sektoru A4 stání, hostující fanoušci mají vymezen sektor C1 na stání v rohu stadionu, sektor má také vybudován samostatný vstup.

"Stadion v Ústí sloužil před lety jako extraligový stánek. Je to, ale typický prvoligový stadion, kde bohužel v posledních letech tribuny úplně zaplněné nejsou a když přijde 1 000 - 1 500 diváků, zdá se, že v hale nikdo není. Specialitou stadionu je, že se během utkání losují diváci o láhev vodky," přináší svůj pohled na bývalý extraligový stadion v Ústí manažer AZ Havířov Patrik Rimmel.

Rychlé News z Ústí nad Labem

Sestava v Ústí nad Labem se začíná pomalu krystalizovat. Do Ústí přišel po sestupové sezoně Mostu útočník Pavel Smolka. Ústí se dohodlo, že bude spolupracovat s extraligovou Mladou Boleslaví, nebude se ale jednat o farmu, ale jen o spolupráci. Do Ústí by tak mohla v sezoně přijít ještě celá jedna pětka právě z extraligy. Právě z Boleslavi do Ústí přišel v srpnu i obránce David Bernad. Ústí nevyhlašuje před sezonou žádné přehnané ambice, klub chce hrát to, na co bude mít finance. V minulosti právě dluhy mohly hokej v Ústí úplně potopit.

Trenérská dvojice Miroslav Mach a Tomáš Mareš už pomaluj směřují k sestavě, která bude za Ústí nastupovat v sezoně. V současné době vypadá kádr Slovanu následovně:

Brankáři: Jan Dlouhý, Michal Krofta, Jakub Soukup, Martin Volke.

Obránci: David Bernad, Patrik Husák, Radomír Vaněk, Vladimír Brož, Martin Vágner, Martin Zdvořáček, František Uřídil, Matěj Hes, Marek Mlčoch.

Útočníci: Pavel Smolka, Jaroslav Roubík, Antonín Melka, Lukáš Volf, Daniel Vrdlovec, David Merta, Marek Macek, Roman Navarra, Petr Markulinec, Ladislav Gengel, Martin Mical, Jiří Severa, Lukáš Sladkovský.

Ústečtí skončili v uplynulé sezoně ve čtvrtfinále s Kladnem

Loňská sezona v podání Ústí nad Labem nebyla vůbec špatná. Ústečtí dokázali po základní části vybojovat 6. místo, kdy se jim to podařilo pouze o vzájemné zápasy s Prostějovem, se kterým měli stejný počet 77 bodů. Ústí se tak dostalo přímo do čtvrtfinále, kde ale nedokázalo uhrát ani jeden zápas. Soupeřem ve čtvrtfinále bylo Kladno, které dokázalo vyhrát sérii 4:0 na zápasy, kdy ani v jednom zápase se nejednalo o žádné drama. Pro Ústí to ale i tak mohla být povedená sezona, pokud pomineme právě play-off.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s HC Slovan Ústí nad Labem 1:3

Zápasy AZ Havířov s Ústí nad Labem ve většině případů nabízí velkou porci branek. V uplynulém ročníku to sice nebyly takové brankové hody jako v minulosti, ale i tak se jeden zvyk stále držel. Havířovu se na ledě Ústí nikdy moc nedařilo, ani v loňské sezoně to nebyla výjimka. Na ledě Ústí Havířov dvakrát prohrál, pouze na domácím ledě si připsal vítězství a porážku po nájezdech.

WSM Liga 9. kolo 28.9.2016 Ústí nad Labem AZ Havířov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
WSM Liga 22. kolo 9.11.2016 AZ Havířov Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 1:0, 0:1)
WSM Liga 35. kolo 17.12.2016 Ústí nad Labem AZ Havířov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
WSM Liga 48. kolo 1.2.2017 AZ Havířov Ústí nad Labem 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Nadcházející zápasy s tímto soupeřem

V sezoně 2017/2018 se Havířov utká s Ústí nad Labem ve čtyřech případech. Ve WSM lize bude hrát Havířov v domácí GC Aréně vždy v pracovní týden – ve středu a pátek (mezi svátky, zápas se bude hrát 29. prosince 2017). Na venkovním ledě zimního stadionu Ústí nad Labem pak ve středeční a sobotní termín. Zajímavostí je, že se zápasy s Ústí budou hrát přesně ve stejných kolech jako v minulé sezoně.

WSM liga 9. kolo 4.10.2017 AZ Havířov Ústí nad Labem STŘEDA
WSM liga 22. kolo 15.11.2017 Ústí nad Labem AZ Havířov STŘEDA