VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Cesta po stadionech WSM Ligy – Kalich aréna

13.07.2017 | Josef Nudera

V pořadí již třetím dílu našeho seriálu "Cesta po stadionech WSM Ligy" se podíváme do Litoměřic. Tento soupeř havířovského AZetu hraje na stadionu, který nese název Kalich aréna. Co významného se v klubu v poslední době dělo? A jaký má názor na tento stadion Jiří Krisl? Prázdninové putování pokračuje.

Název stadionu Kalich aréna
Kapacita 1750 diváků (vše na sezení)
Adresa stadionu Zahradnická 28, Litoměřice
Postaven Původní stadion (70. léta), po dostavbě otevřen 10. května 2010
Rozměry hrací plochy 59,5 x 29,5 m
Ceny vstupného WSM Liga 60,- Kč, přípravné zápasy 30,- Kč

V Litoměřicích stál původní starý stadion, který byl postaven v 70. letech, aby odpovídal přísnějším požadavkům byl dostavěn a v roce 2010 nově otevřen. Nejedná se o velkou arénu, ale na druhou stranu je velmi útulná a poskytuje hráčům velmi kvalitní zázemí. Co se týká hlediště, tak do Kalich arény vleze 1 750 diváků (vše k sezení). Specifikum této arény je i to, že tribuna je umístěna pouze na jedné straně. Na druhé straně je za střídačkami pouze stěna. V hale je ledová plocha, která odpovídá standardům IIHF. Osvětlení navíc odpovídá požadavkům na televizní přenosy.

"Litoměřice mají zajímavý stadion v centru města. Je tam pouze jedna tribuna. Stadion prošel hezkou rekonstrukcí před několika lety. Je to takové příjemné hokejové prostředí, které je na první ligu úplně dostačující," komentuje Kalich arénu Jiří Krisl, který si v této aréně mohl pochopitelně už několikrát zahrát.

Rychlé News z Litoměřic

Příchody

Nepochybně mezi největší hráčské příchody můžeme zařadit návrat Vítězslava Bílka! Tento střelec odehrál v loňské sezoně jen deset zápasů na Slovensku a může se tak těšit na nebezpečnou spolupráci s Jaroslavem Kallou. Bílek má v Litoměřicích roční smlouvu s obcí.

Litoměřice se budou také moci opřít o spolupráci s extraligovým Litvínovem. Řada hráčů, která působila v loňské sezoně v kádru sestupujícího Mostu se na hostování vydá právě ke Kališníkům. Můžeme mezi nimi najít Martina Havelku, Josefa Stříbrného, Ivana Řehoře nebo například Jaroslava Šimečka.

Dalším důležitým bodem pro Litoměřice je, že budou oficiálně spolupracovat s ČSLH! „ Litoměřice mají nově zrekonstruovaný zimní stadion. Mají ubytovaní a stravovaní přímo na zimním stadionu. Dále splňují naše požadavky co se týče tělocvičny, rehabilitace atd.“, řekl na tiskové konferenci Tomáš Král. (uvedeno na oficiálním webu Litoměřic)

Jak je i uvedeno, v kádru se tak objeví řada hráčů, kteří figurují v širší nominaci na mistrovství světa U20, které se bude konat v sezoně 2017/2018 v USA. Budou to hráči, kteří nemají své místo v extraligových klubech a měli by se tedy v Liioměřicích dostat do správné formy a kondice.

Odchody

Jen těžko říct, kdo nakonec kádr Litoměřic opustí. Vzhledem ke spolupráci s ČSLH bude nejspíše kádr Stadionu v průběhu sezony obměňován. Kádr, ale v tuto chvíli opustil Jindřich Barák a Martin Ondráček – oba hráči zamířili do Slavie Praha. Do polské soutěže se přesouvá Filip Stoklasa, který oblékne dres týmu Polonia Bytom.

Minulá sezona play-off nepřinesla, o dva body za Přerovem!

Stadion Litoměřice si v předešlém ročníku zahrál předkolo play-off s Havířovem, ale stejně jako Azet tak ani Litoměřice se do vyřazovacích bojů v uplynulém ročníku WSM Ligy nezapojily. V základní části předváděly Litoměřice nevyrovnané výkony. V závěru sice ještě bojovaly o postup do předkola, ale Přerov dokázal situaci v závěru soutěže ustát a Litoměřice do KO bojů o dva body nepustil.

Litoměřice se musely vrhnout do bojů v play-out, kde bylo ale předem jasné, že nemůžou spadnout. Bodový náskok byl dostačující a Litoměřice, stejně jako Havířov, mohly hrát s klidem. Stadion si v celém play-out připsal pouze dvě porážky, když nestačil v obou případech na Most, který ještě bojoval o teoretickou naději. Litoměřice tak zakončily WSM ligu na 11. místě.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s týmem HC Stadion Litoměřice 3:3

AZ Havířov svedl se Stadionem v uplynulé sezoně hned šest vzájemných zápasů. Bylo to způsobeno tím, že společně odehrály týmy i play-out. V základní části prohrál Havířov s Kališníky jen jeden zápas. Stalo se to ve 14. kole (bylo to období, kdy Havířov prohrál 8 zápasů v řadě a i tato série poslal AZ na spodní příčky tabulky), tam se tehdy radovaly na domácím ledě Litoměřice 3:1. V play-out už zápasy mezi Havířovem a Litoměřicemi nepřinášely takovou důležitost, nicméně omlazený kádr Havířov na Litoměřice ani jednou ze dvou případů nestačil.

WSM liga 1. kolo 7.9.2016 AZ Havířov STADION Litoměřice 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
WSM liga 14. kolo 12.10.2016 STADION Litoměřice AZ Havířov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
WSM liga 27. kolo 23.11.2016 AZ Havířov STADION Litoměřice 2:1p (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
WSM liga 40. kolo 11.1.2017 STADION Litoměřice AZ Havířov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
WSM Liga 2. kolo play-out 22.2.2017 STADION Litoměřice AZ Havířov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
WSL Liga 5. kolo play-out 4.3.2017 AZ Havířov STADION Litoměřice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Nadcházející zápasy AZ Havířov s tímto soupeřem

Zápasy Havířova s celkem Litoměřic jsou naplánovány všechny bez výjimky na sobotní termíny. Na tohoto soupeře tedy budeme chodit o víkendu. První vzájemné střetnutí je naplánováno na 13. kolo, což je poslední zápasy první čtvrtiny soutěže. Stejně tak analogicky i v dalších případech se bude vždy jednat o poslední zápas dané části. Tudíž AZ Havířov zakončí základní část zápasem na ledě Litoměřic 24. února 2018.

WSM liga 13. kolo 14.10.2017 AZ Havířov STADION Litoměřice
WSM liga 26. kolo 25.11.2017 STADION Litoměřice AZ Havířov