Bobři na favority umí, jak si s nimi poradí Azet?

15.01.2013 | David Motloch

Přestože se ve 33. kole utká druhý tým tabulky s posledním, nečekejte ve středu lehký zápas. Bobři dovedou favority dlouho trápit, zvláště v posledních zápasech. Přerovští na domácím ledě Valmezu ztratili bod po přestřelce 8:7 v prodloužení. V posledním klání musela pro změnu Poruba otáčet nepříznivý stav až v poslední třetině. Samotný Havířov zde ztratil v 9. kole vyhraný zápas, musí být tak tentokrát na pozoru. Doufejme, že se další překvapení konat nebude a tři body budou putovat do Havířova. Zápas startuje ve středu 16.1. od 18 hodin!

HC Bobři Valašské Meziříčí

Zajížďka k hokejovým trpaslíkům z Valašského Meziříčí je považována jako jasná cesta ke třem bodům. Nic jiného se ani od aktuálně druhého celku tabulky nedá očekávat. Přesto se vyplatí být velice ostražitý a důvodů je mnoho. Tři z celkových čtyř výher dokázali Bobři uválčit před domácím obecenstvem. V 9. kole zajížděl na led Valmezu právě náš Azet, který zde nečekaně pohořel, když si nechal vzít luxusní náskok tří branek a zápas dotáhnutý až do samostatných nájezdů nezvládl. Odveta byla pro naše hokejisty, jak se říká, sladká. Psalo se 20. kolo a výhra 8:2 nenechala nikoho na pochybách. Nicméně právě ve středu se svěřenci trenéra Potěšila utkají opět na ledě soupeře, kde letos ještě nevyhráli.

10 zápasů před koncem základní části nemá družina trenéra Josefa Málka téměř o co hrát. V dosavadních 32 zápasech nastřádala pouhých 18 bodů. Důvodů, proč ztrácí Bobři na předposlední Opavu 23 bodů je mnoho, všechny však plynou z určitých finančních potíží. „Je tam úplně jiný tým než minulý rok, a stále má problémy s financemi, takže to je asi důvod, proč jsou hráči tam, kde jsou,“ potvrdil obránce Azetu Werner Hartmann. Herní nedostatky jsou tak stále stejné. Hráči nejsou schopní konkurovat jak v obraně, tak ani v útoku. Ve hře posledního týmu tabulky lze však najít i určitá pozitiva.

Nejzkušenější hráč Bobrů - Martin Ambruz

Přestože Valaši poslední čtyři zápasy prohráli, s předvedeným výkonem mohou být vcelku spokojení. Kdo například čekal, že ve 31. kole nasází Bobři Přerovu sedm branek a získají bod po prohře v prodloužení? Stručně řečeno, nikdo. Body zadarmo nedali hráči ani v posledním klání na ledě Poruby, kde Valmez až do 49. minuty vedl, nakonec prohrál těsně 3:4. Na favority tak Valašské Meziříčí rozhodně umí. Kromě schopnosti potrápit skoro každého si musí dát Havířov pozor ještě na jedno jméno – Lukáš Bokroš. Hráč, jenž shodou okolností prošel i havířovským týmem sice neoplývá natolik dobrými statistikami, aby se řadil mezi nejlepší střelce 2. ligy, nicméně v posledních dvou zápasech se ukázal ve velkém stylu, když nastřádal celkem pět branek. Do středečního utkání podle všeho nastoupí brankář Jiří Slovák, který si kromě postu jedničky klubu vydobil také přízeň fanoušků.

30.kolo: Vsetín – Valašské Meziříčí 5:2
31.kolo: Valašské Meziříčí – Přerov 7:8 p.
32.kolo: Poruba – Valašské Meziříčí 4:3

HC AZ Havířov 2010

Havířov si vzhledem k aktuální situaci nemůže přát lepšího soupeře. Z posledních pěti utkání získal jen pět bodů a na pozici nejlepšího týmu soutěže jej vystřídali Zubři z Přerova. Poslední zápas proti nepříjemné Opavě dopadl dobře pro havířovské hráče, ti však budou muset svůj „návrat na trůn“ potvrdit i ve středečním zápase. „Začátek jsme neměli optimální, byli jsme i trochu nervózní, prvních 15-20 minut nás Opava tlačila a měla více šancí. Od druhé třetiny jsme už byli lepší my,“ popsal poslední utkání navrátilec v sestavě – Robert Říčka. Ten jde zápas od zápasu herně nahoru, proti Opavě se navíc dokázal gólově prosadit.

Nejsledovanější hráč Azetu - Robert Říčka

„Proti Frýdku-Místku jsem se ještě necítil dobře, v Karviné už to bylo lepší a to samé můžu říct i o zápase s Opavou. Musím jít zápas od zápasu, než se dostanu opět do formy, ale do konce základní části chybí ještě deset zápasů a to je dostatečně dlouhá doba, abych se dostal tam, kde mě fanoušci byli zvyklí vidět,“ pronesl nejlepší střelec Azetu uplynulých dvou sezón. V letošní sezóně kraluje na pozici nejlepšího střelce Jan Kolařík, který tuto roli neustále potvrzuje. Střelný prach naopak trochu zvlhnul Antonínu Pechancovi. Tým je po vleklých problémech takřka kompletní, chybí dlouhodobě zraněný Jan Maruna, i ten však již s týmem trénuje a v nejbližší době by se měl opět vrátit do hry. V domácím zápase s Opavou se však zranil i Robert Najdek, o jehož bližším zdravotním stavu vás budeme průběžně informovat.