Zápas v Prostějově nedohrán, Azeťáci na protest odešli do kabin

Tomáš Vlček | 16.08.2016

K pátému přípravnému utkání tohoto léta odcestovali havířovští hokejisté na led prostějovských Jestřábů. Zápas měl vyrovnaný průběh i skóre, ale ve 49. minutě se havířovští hokejisté na protest odebrali do kabin a zápas zůstal nedohrán. Podle manažera klubu Patrika Rimmela se tak stalo "z důvodu několika nepotrestaných faulů, uznání neregulérní branky a především čtyř zraněných hráčů během dvou třetin utkání".

Přípravné zápasy - 0.kolo út 16.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
2:2
(1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Moskal (Protivný, Novák), 49. Venkrbec (Luňák) – 4. Bednář (Kotala), 43. Orság (Bednář). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:6 + trest pro střídačku Havířova za zdržování hry. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Holík, Kolář, Protivný, Vokurka, Zadražil, Šafář, Kaluža, Bartoň – Luňák, Venkrbec, Fiala – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Korhoň, Půhoný – Augustin, Hozák, Švec.
AZ Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Petran, Peslar, Nesvadba, Chroboček - Dvořáček, Maruna, Kotala, Haas, Sztefek, Pořízek, Kalus, Ollender, Orság, Bednář, Matula, Gago.

Do zápasu vstoupil mnohem aktivněji Prostějov, jehož rychlá hra donutila Havířov hned v první minutě k faulu. V této přesilovce byl nejvíce vidět Ondřej Fiala, který si skvěle vyměnil puk s Matoušem Venkrbcem a svižně vystřelil, jeho střelu však bravurně zlikvidoval brankář Laco. Prostějov i díky přesilovce v prvních minutách tlačil Havířov a hnal se za vedoucí brankou, která však nakonec padla na opačné straně. Po ubránění slabení se ve 4. minutě Havířov dostal před branku Jakuba Neužila, který sice střelu Jakuba Kotaly vyrazil, ale na dorážku Lukáše Bednáře už byl krátký. Jestřábi pokračovali v aktivní hře i po obdržené brance, ale Havířov se pomalu taky zvedal k lepšímu výkonu. Vyrovnání přišlo v 8. minutě. Po chybné rozehrávce Havířova se středním pásmu se do útočného pásmu hnal Martin Novák, který nakonec předal puk Protivnému, který napálil kotouč směrem na bránu. V brankovišti se nakonec nejlépe zorientoval Patrik Moskal a dostal puk za Laca. Pro Moskala to byla už třetí branka v přátelských zápasech.

Po vyrovnání skóre tempo hry pokleslo a nastala chvíle kdy si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat větší šanci, s přibývajícím časem rostla i agresivita hráčů, už v první třetině bylo vidět pár menších potyček, které se později v zápase stupňovaly. Do druhé třetiny oba týmy vstoupily organizovaně, Jestřábi nepouštěli soupeře do svého obraného pásma a Havířov se zase snažil držet puk na svých hokejkách. Jedinou zajímavější šanci si vytvořil opět prostějovský Ondřej Fiala, který si najel mezi kruhy a prudce vypálil, Laco však vytáhl velkolepý zákrok.

Do poslední třetiny vstoupil aktivněji Havířov a po pouhých dvou minutách se radoval z vedoucí branky. Jakub Orság se nejprve dokázal skvěle uvolnit a dostat se před Neužila, kterého nejprve jen trefil, ale z dorážky už se mohl radovat. Vyrovnání přišlo o šest minut později, nakonec se ukázalo že to byl poslední hokejový moment, který diváci mohli spatřit, neboť po Venkrbcově brance se hráči Havířova sebrali a opustili Zimní stadion města Prostějova. Zápas tak zůstal nedohrán za stavu 2:2.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Řekl bych, že jsme odehráli vyrovnané utkání. Po těch třech prohraných zápasech jsme dnešek chtěli zvládnout a to se povedlo. Do zápasu jsme vstoupili s větší aktivitou a důrazem, ale Havířov dobře bránil. My měli několik vyložených šancí, které jsme nedokázali proměnit a nakonec jsme za to byli potrestáni dvěma zbytečnými brankami. Celkově bych ale řekl, že se hra ve středním pásmu zlepšila a v alespoň v tomto já vidím velký posun vpřed.

Štefan Mikeš (trenér AZ Havířov): Omlouvám se soupeři, že jsme odešli. Byl to však přátelský zápas a my jsme měli mnoho zraněných, kteří byli zraněni hokejkou. Nevím, jestli to byla smůla, ale proč podstupovat riziko dalších zranění. Nešlo tedy o situaci s rozhodčím. Co se týče druhého gólu, tak se samozřejmě rozhodčí upískl, ten platit neměl, ovšem o to vůbec nešlo. Bylo u nás velké napětí po těch zraněních, dvě zlomené ruce, dva vyražené zuby. Byly to smolné situace a my jsme nechtěli dále pokračovat, abychom neriskovali další zranění. To je celé. Co se týče samotného hokeje, tak to nebyl úplně nejlepší zápas, bylo tam mnoho nečistot z obou stran. Přidávaly se tam později i nějaké konflikty.