Z bojovného utkání se Šumperkem mají dorostenci bod

Petr Miklas | 22.01.2022

Dnešní utkání dorostenců AZetu s Mladými Draky ze Šumperka příliš hokejové krásy nepřineslo. Byl to spíše boj, ve kterém kralovali brankáři obou týmů. Tomáš Maňásek v brance Havířova a Jan Ondráček v brance Šumperka předvedli několik hodně dobrých zákroků. Nakonec padly jen tři branky, skóre otevřel domácí Jakub Loza, vyrovnával David Cekr a o výhře Mladých Draků rozhodl v prodloužení Patrik Janech, díky jehož gólu hosté využili přesilovku. AZ tak bere bod. Další utkání sehrají dorostenci ve čtvrtek 27.1. na ledě Přerova.

Extraliga dorostu - 28.kolo so 22.1.15:30
AZ Heimstaden Havířov - HK MD Šumperk
1:2p
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Loza (Zachariasz, Jung) – 49. Cekr (Peškar, Janech), 62. Janech (Cekr). Rozhodčí: Pavel – Hranoš, Janoško. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 38:25 (13:8, 16:7, 8:8, 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Valouch "C", Zielinski "A", Maršálek, Pilíšek, Vadovič "A" – Ungr, Middleton, Hansel, Jelének, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Loza, Toma
HK MD Šumperk: Ondráček (Valenta) – Hrdina, Jarmara, Cekr "A", Juřík, Zavoral "A", Plhal, Compel "C", Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Janech, Seidenglanz, Pluskal, Lichner, Prokop, Čunát

V první třetině dnešního utkání branka nepadla, i když šance k vidění byly. Oba celky si zahrály i přesilovky, ale ani to jim ke gólovému úspěchu nepomohlo.

Nejblíže skórování byl na konci 2. minuty domácí Middleton, jenž se dostal před Ondráčka, ale minul pravou tyč jeho branky. Na druhé straně zahrozil Seidenglanz, jenže se střelou mezi betony neuspěl.

Po dvaceti minutách tak stále platil stav 0:0.

Ani ve druhé třetině jsme gól neviděli, oba brankáři se činili. Ve 29. minutě Ondráček nedovolil skórovat Middletonovi s Hanselem, kteří se snažili z brankoviště protlačit puk za jeho záda.

Na začátku 32. minuty ujel při vlastním oslabení Hansel, ale přestřelil Ondráčkovu branku. Na druhé straně čaroval Maňásek, jenž pochytal hned tři pokusy Zavorala, při tom posledním vyškrábl puk z brankové čáry!

Hosté měli i přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3, ale ani z ní gól nevytěžili. Proto i po čtyřiceti minutách platil stav 0:0.

Ve třetí třetině už jsme se konečně gólů dočkali, když padl jeden na každé straně. Ve 44. minutě otevřel skóre Jakub Loza, jenž střelou z levého kruhu trefil levý horní roh Ondráčkovy branky.

Mladí Draci vyrovnali ve 49. minutě, když se po závaru před Maňáskem prosadil David Cekr. Ve zbytku třetiny už gól nepadl a rozhodnutí přineslo prodloužení.

V něm se provinil hákováním domácí Zielinski, hosté dostali možnost přesilové hry, kterou využili zásluhou Patrika Janecha, jenž se trefil z levého kruhu pod horní tyč Maňáskovy branky.

AZ tak z utkání odchází poražen, ale aspoň s jedním bodem. Další utkání sehrají dorostenci ve čtvrtek 27.1. na ledě Přerova.