Šestá prohra v řadě…

Klára Bártková | 08.02.2023

AZetu se nevydařil ani dnešní venkovní zápas, který začínal v 18:00 na ledě druhé Kopřivnice. Havířovští potřebovali zabrat, od posledního vítězství už totiž uplynuly tři týdny. I když se jednalo o souboj druhého celku se čtvrtým, tak utkání bylo jednoznačně v režii domácích, ti se totiž prosadili hned šestkrát, zatímco Slezané skórovali jen jednou.

2. liga - 36.kolo st 8.2.18:00
HC Kopřivnice - AZ Havířov
6:1
(2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Pindel (Gola, Marek), 20. Kelnar (Pindel), 39. Pargáč (Mach, Gola), 45. Velecký (Petrek, Suchý), 53. Fojtík (Bail, Pindel), 59. Suchý (Velecký, Pindel) – 58. Zdeněk (Haas, Tvrdý). Rozhodčí: Rapák - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 836. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

HC Kopřivnice: Kubáň - Bail, Kelnar, Ficek, Kyselý, Marek, Bartošák, Petrek - Urban, Suchý (A), Gola, Pargáč, Velecký, Indrst, Fojtík, Pindel (A), M. Mach, Sluštík (C), J. Mach, Kleniar
AZ Havířov: Šindelka - Dudáš (A), Havlík, Kunc, Ščurek, Hudec, Kolarz (C), Mrowiec - Mrva (A), Spratek, Kratochvil - Antoníček, Ćmiel, Pawliczek - Apolenář, Zdeněk, Haas - Tvrdý, Pavlík, Pastor

Ve čtrnácté minutě domácí vyhráli vhazování před havířovským brankářem, po následné přihrávce Patrika Goly na pravou stranu mířil přesně Vojtěch Pindel1:0. Při hostech stálo štěstí, jelikož v 18. minutě mohla jít Kopřivnice do dvoubrankového vedení, naskytlo se jim totiž trestní střílení, které však neproměnili.

Ještě v téže části udeřila Kopřivnice znovu, chybná rozehrávka AZetu skončila na holi Vojtěcha Pindela, ten posunul kotouč k Petru Kelnarovi, který bez potíží překonal Martina Šindelku – 2:0.

Černomodrobílí měli stále šanci srovnat krok se soupeřem, prostřední dějství totiž moc vyložených šancí nenabídlo, nicméně minutu před druhou sirénou vjel šikovně do pásma Jiří Pargáč, který mezi kruhy přenechal puk Matěji Machovi, proti němu sice hostující gólman stihl zasáhnout, jenže s dorážkou prvního jmenovaného už si neporadil – 3:0.

Kopřivnice i v závěrečné dvacetiminutovce pokračovala ve výkonu z předešlých dvou třetin, nejdříve Michal Velecký obešel havířovského obránce a zakončil ke vzdálenější tyči – 4:0, následně si hostující defenziva nepohlídala najíždějícího Filipa Fojtíka, který z první propálil gólmana Martina Šindelku – 5:0

Jedinou branku inkasovali domácí v čase 57:18, kdy se Andreas Kubáň po předchozím zákroku nestihl vrátit do brány a Jiří Zdeněk toho využil – 5:1. Na konečných 6:1 upravil Dominik Suchý, na kterého zívala téměř odkrytá klec.

Už v sobotu se havířovští hokejisté představí v Gascontrol Aréně, kde od 17:00 hostí Velké Meziříčí.