SDO: Zlepšený výkon v zápase s Kladnem na body nestačil

Petr Miklas | 30.01.2016

AZet sehrál poměrně dobrý zápas, ale Kladno bylo lepší v koncovce a dostalo se až do čtyřbrankového vedení. Gól domácím dodal sebevědomí, ale to bylo už pozdě a další branky se jim nepodařilo přidat. Na vítězství Rytířů má výraznou zásluhu Adam Kubík, který na dva góly nahrál a jeden sám dal.

ELSD - 38.kolo so 30.1.13:00
AZ Havířov - Rytíř Kladno
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Peterka (Szturc) – 11. Kouba (Kubík, Kalaj), 12. Kučera M. (Smrž, Kučera J.), 36. Kubík (Kalaj), 44. Kalaj (Kubík). Rozhodčí: Kubičík – Dohnal, Vančo-Minařík. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

AZ Havířov: Matoušek – Adámek, Aulehla, Chujac, Szturc, Ševěček, Srníček, Mrowiec – Bambula, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Pawliczek.
Rytíř Kladno: Blažek – Klusáček, Šíma, Kučera J., Veber, Kiml, Smrž – Řepka, Bláha, Kouba, Hrabík, Kučera M., Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal.

Kladno bylo od začátku aktivnější a od začátku 6. minuty mohlo jít do vedení, když se do brejku dostal Hrabík, který si položil Matouška, ale pak těsně minul odkrytou branku. Pak měl AZet možnost přesilové hry, ale nenaložil s ní dobře. A tak v 11. minutě padl gól na druhé straně, když Daniel Kouba dorazil Kubíkovu střelu. Přesně za minutu už to bylo 0:2, protože Michal Kučera vložil hůl do Smržova nahození a Matoušek neměl šanci na změnu směru letu puk zareagovat.

V 15. minutě přišla jediná větší šance AZetu, kterou si vytvořil Kristian, jenž se dostal před Blažka, ale ten se bekhendem mezi betony překonat nenechal. V závěru třetiny měl ještě dvě velké šance Rytíř Řepka, ale ani jednou se mu Matouška nepodařilo překonat. Po dvacet minutách tak platilo vedení Kladna 0:2.

Hned na začátku druhé třetiny přišly velké šance na obou stranách – nejprve netrefil branku domácí Kristian, po něm se do samostatného úniku dostal hostující Smrž, el přestřelil branku. Ve 26. minutě v gólové šanci nezvedl hostujícíc Šíma puk a trefil jen Matouškovy betony. O šest minut později trefil domácí Peterka v situaci 2 na 1 tyč.

Gól jsme viděli až ve 36. minutě, kdy se nejlépe zorientoval na brankovišti AZetu Adam Kubík a doklepl puk za čáru. V závěru třetiny při přesilovce pálil domácí Mrowiec, ale jeho dobrou ránu zastavil výborným zákrokem Blažek. Po dvou třetinách tak hosté vedli o tři branky.

I začátek třetí třetiny byl ve znamení šancí a gólů. Nejprve Hrabík neuspěl sám před Matouškem, ale ve 44. minutě už se Rytíři radovali počtvrté. Adam Kalaj se sám před Matouškem neukvapil, udělal několik rychlých pohybů, položil si Matouška a zakončil do odkryté branky. O dvě minuty později AZet zásluhou Lukáše Peterky snížil, když se útočník domácích prohnal po levém křídle do útočného pásma a zamířil přesně do levého horního rohu Blažkovy branky.

Vstřelený gól domácí hráče nabudil, hnali se do útoku, jenže gól už nedali, ačkoliv šance měli. Dvakrát neuspěl Strakoš, který nejprve neprocpal puk skrz Blažkův beton a poté mu hostující gólman chytil bekhendový blafák při samostatném úniku. Na druhé straně zůstaly nevyužity šance Kubíka a Michala Kučery a tak konečné skóre zní 1:4.

Martin Janeček (AZ Havířov): Celý zápas jsme výborně bruslili, škoda, že jsme neměli větší štěstí v koncovce. Jinak bychom mohli zápas zdramatizovat.