SDO: AZ dotáhl tříbrankovou ztrátu, v Jihlavě však padl

Jozef Valenčík | 25.11.2016

Starší dorostenci AZ Havířov měli před sebou v pátek podvečer nelehký úkol. Zajížděli totiž na led vedoucího celku východní skupiny NOEN extraligy – Dukly Jihlava. Dukla v první polovině zápasu naplňovala roli favorita a dostala se dokonce do tříbrankového náskoku, jenže AZ to nevzdal a nepříjemně favoritovi zatápěl. Ve druhé třetině stihli snížit Klus s Klímou a když v čase 48:12 Bambula srovnal, tak to vypadalo pro havířovský tým velmi nadějně. Jenže Dukla přece jen našla na vyrovnání odpověď a nakonec se tak radovala z těsné výhry 4:3. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Urbánka již zítra, tj. v sobotu od 13:30 proti Kometě Brno.

ELSD - 25.kolo pá 25.11.18:00
HC Dukla Jihlava - AZ Havířov
4:3
(2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Musil (Kadleček, Vala), 18. Slabý (Vala, Musil), 23. Vala (Slabý), 50. Jindra (Vala, Veleba) – 33. Klus (Szturc, Klíma), 34. Klíma (Pavelek, Raček), 49. Bambula (Potočný, Juhász). Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 6:2, navíc Mareš (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:1

HC Dukla Jihlava: Juřička – Musil, Mareš, Marek, Veleba, Vrátný, Rašín – Jindra, Slabý, Vala – Filip, Kadleček, Kardoš – Úlovec, Hrbatý, Daňhel
AZ Havířov: Matoušek – Pavelek, Szturc, Ševěček, Klus, Máca – Žídek, Janeček, Hilšer – Raček, Hýsek, Klíma – Bambula, Potočný, Juhász – Del Favero, Piš, Urban – Grygar

AZ nevstoupil do utkání nejlépe a v první třetině se musel brankář Matoušek hodně ohánět, vždyť za úvodních dvacet minut na něj letělo hned čtrnáct střel. Jeho spoluhráči naopak vypálili pouze čtyřikrát. Jihlavským se aktivita vyplatila na počátku 16. minuty, kdy skóre otevřel Jaroslav Musil. Přesně o 130 vteřin později navíc Jiří Slabý překonal Matouška podruhé a Dukla tak do šatny odcházela s pohodlným náskokem 2:0.

Do druhé třetiny vstoupil AZ mnohem lépe, ale přesto to byli domácí, kteří se potřetí v zápase dokázali gólově prosadit. Ve 23. minutě zvyšoval už na 3:0 Tomáš Vala. Havířovští hráči se však rozhodně nevzdali, postupně zvyšovali svou aktivitu a byli za to odměněni snížením z hole Dominika Kluse, který využil přesilovou hru při vyloučení jihlavského Jindry.

Snížení svěřencům trenéra Urbánka viditelně pomohlo a už za minutu a půl mohli hráči s AZ na hrudi zvedat ruce nad hlavu podruhé, to mířil do černého Kamil Klíma a rázem byli hosté zpět ve hře.

Do třetí třetiny vstupoval Havířov s jednobrankovým mankem, to se však povedlo vymazat v čase 48:12, kdy přihrávku Potočného zužitkoval v přesilové hře Jan Bambula. Duklu ztráta náskoku nepoložila, ba právě naopak – netrvalo to ani dvě minuty a Lukáš Jindra převážil misku vah zpět na stranu Jihlavy.

AZ i nadále bojoval, nejblíže vyrovnání byl v 55. minutě Potočný, ale chvilku volného prostoru ke střele mezi tři tyče nevyužil. V čase 58:54 si AZ vzal oddechový čas a zkusil to v šesti hráčích v poli, vše bylo umocněno v samotném závěru, když si Dukla pomohla faulem. Ani 17 vteřin trvající výhodu šest na čtyři domácí k vyrovnání nevyužili a tak si z Jihlavy žádný bod neodvezli.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Utkání s Havířovem téměř vždycky končí v prodloužení a dnes jsme z toho měli také trošku obavy. Začátek zápasu jsme měli výborný a je škoda, že jsme soupeře za stavu 3:0 trošku podcenili. Navíc jsme dělali laciné chyby, protože jsme si mysleli, že už je rozhodnuto. Havířov toho dokázal využít. Naštěstí rozhodl náš šťastný gól. Přestože jsme byli po celou dobu v útoku aktivnější, zápas nakonec skončil naším vítězstvím jen o jednu branku. Tři body jsou pro nás důležité, protože jsme si upevnili první pozici ve skupině Východ.

Tomáš Urbánek (HC AZ Havířov 2010): Do utkání jsme vstoupili špatně. Věděli jsme, že Dukla v domácím prostředí těží z dobrých vstupů a vyhrává první třetiny. Domácí v ní byli o chlup lepší. Do žádných gólových šancí se nedostala, ale po dvou našich doslova hrubkách, námazech a nedůrazu v předbrankovém prostoru jsme dostali dva góly. V kabině jsme si k tomu něco řekli. Kluky musím pochválit za druhou a třetí třetinu, kdy jsme se ze stavu 0:3 dostali do hry a vyrovnali jsme. V daný moment jsme byli o trošku lepší, ale bohužel smolným čtvrtým gólem, který nám tam spadnul, jsme neuspěli a neodvážíme si body. Hráli jsme však s prvním týmem tabulky a myslím si, že jsme tady předvedli dobrý hokej a slušný výsledek. Jedeme domů sice poraženi, ale s hlavou vztyčenou.