První domácí příprava AZetu vyšla

Petr Miklas | 23.08.2017

Dnes bylo k vidění pohledné utkání, které se divákům muselo líbit. Dukla Trenčín přivezla své nejlepší hráče, mohli jsme vidět Marcela Hossu, Branko Radivojeviče, Petera Ölveckého a další. AZet v odvetě porazil účastníka slovenské extraligy 3:1, když se gólově prosadili Maruna, Fronk a Pořízek. Už zítra AZet sehraje další přípravné utkání, když od 18:00 hostí Přerov.

Přípravné zápasy - 0.kolo st 23.8.18:00
AZ Residomo Havířov - HK Dukla Trenčín
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Maruna (Malina), 51. Fronk (Illéš), 60. Pořízek (Bednář) – 11. Dlouhý (Hossa). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Rajnoch, Bialoň. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 623. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

AZ Residomo Havířov: Falter – Petran, Drtil, Postnikov, Chroboček, Krisl, Dudek, Mrowiec – Gřeš, Sikora, Beránek – Fronk, Illéš, Kotala – Maruna, Malina, Pořízek – Bednář, Cihlář
HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Starosta, Frühauf, Cebák, Pač, Bohunický, Themár, Trška – Radivojevič, Ölvecký, Mikula – Hossa, Švec, Varga – Gašparovič, Dlouhý, Bezuch – Sojčík, Pardavý, Hudec

Havířov se proti Dukle Trenčín představil poprvé v letošní sezoně na domácím ledě a nezačal vůbec špatně. Už ve 2. minutě se po střele ruského obránce Postnikova mohlo měnit skóre, puk projel Hiadlovskému mezi betony, ale brankář Dukly dokázal puk na poslední chvíli zastavit. V první polovině první třetiny bylo poměrně rušno. Nejprve trefil hostující Cebák boční konstrukci, následně skončila Kotalova bomba těsně vedle levé tyče.

Havířov nedokázal využít v 8. minutě svou úvodní početní převahu a následně to byli hosté z Trenčína, kteří zaúřadovali. V 11. minutě obkroužil Marcel Hossa branku, našel volného Radka Dlouhého, který zamířil milimetrově pod Falterovu vyrážečku – 0:1. Havířov ale poměrně rychle reagoval. Na začátku 14. minuty dostal puk do jízdy Jan Maruna, jeho první střelu Hiadlovský vyrazil a zkušený havířovský útočník už následně puk jen dorazil – 1:1.

AZetu přesilovky v tomto utkání moc nešly. V oslabení to mohl být Radivojevič, který se mohl radovat. Dostal přihrávku od Ölveckého, ale Falter dokázal puk vytěsnit.

Ve druhé třetině jsme mohli vidět řadu vyloučení. Havířov začal druhou třetinu o jednoho hráče méně a bylo to znát. Dukla si vytvořila šance, ale žádnou z nich neproměnila. Naopak Havířov se dostal do úniku dva na jednoho, ale Bednáře zastavil poslední obránce Trenčína. V polovině utkání se situace úniku opakovala, tentokráte v podání dvojice Cihlář – Malina. Cihlář, ale v rozhodující chvíli netrefil branku.

Ve 34. minutě se blýskl brankář Falter. Hostující Dukla sehrála povedenou přesilovkovou kombinaci, ale havířovský brankář se stihl rychle přesunout a akci zhatit. I dále se hrál zajímavý hokej v dobrém tempu. Hra nahoru – dolů přinesla i šanci Drtila, ale puk šel pouze do boční konstrukce odkryté branky. Po dvou třetinách hrál AZ Havířov proti Dukle Trenčín 1:1.

Havířovský Maruna byl při chuťi i na začátku třetí třetiny, kdy se dostal před Hiadlovského, který s problémy puk nakonec zastavil. Ve 47. minutě přišla dramatická chvíle v brankovišti AZetu! Falter už byl překonán, ale dokázal ještě skočit po puku, jenž vyslal Cebák, a zastavit ho. V 51. minutě utkání jsme ale zaznamenali důležitou zněmu vývoje utkání – Havířov využil přesilovou hru! Illéšovu střelu vyrazil Hiadlovský přímo k Jiřímu Fronkovi pro kterého nebyl problém puk uklidit do odkryté branky – 2:1.

Důležitým momentem utkání pak bylo ubráněné nebezpečné oslabení těsně po vstřelené brance. V závěru utkání pak ještě vytvořil Havířov na Hiadlovského pořádný tlak, ale brankář Dukly odolal. V 60. minutě to už zkoušeli hosté v šesti bez brankáře a potřetí inkasovali. Radek Pořízek dostal puk zpoza branky na svou hůl a už jen trefil prázdnou branku. Zpečetil tím vítězství Havířova nad slovenským extraligovým celkem v poměru 3:1. První zápas v GC Aréně = první výhra na domácím ledě.

Vojtěch Csabi (AZ Havířov): Dnes přijel kvalitní soupeř, jména jako Radivojevič, Hossa jsou známé z naší extraligy, kde hráli důležitou roli ve svých týmech. Já jsem rád, že kluci začali plnit naše taktické pokyny, na které jsme se v posledních dnech zaměřili. Pořád je to příprava, hrajeme zápasy v plném tréninku. Co se nás trenérů týká, tak stále nás výsledky v přípravě nezajímají, jde nám o to, jak hráči dokáži plnit naše pokyny z tréninku a přenést je do zápasu.

Peter Oremus (HK Dukla Trenčín): S dnešním výkonem nejsem vůbec spokojen. Máme dva týdny do začátku soutěže a někteří hráči by měli k utkání přistupovat mnohem lépe a to nejen k zápasům doma, ale i k zápasům venku. Pokud chceme hrát náš aktivní hokej, tak výkon bude muset vypadat úplně jinak.