Proti Ústí AZ otočil skóre a raduje se z výhry

Tomáš Vlček | 15.10.2018

Dnešní utkání začal AZ aktivně, ale do vedení šli dvěma góly hosté z Ústí. Ve druhé třetině však havířovští skóre brankami Veselého, Semana a Gřeše zcela otočili na 3:2. Slovan sice ještě na začátku třetí třetiny srovnal, ale pak se třikrát trefili AZeťáci a i díky hattricku Radka Veselého (na snímku při děkovačce) vybojovali důležitou výhru 6:3. Tři body znamenají přerušení série porážek a posun na 8. příčku tabulky. Další zápas sehraje AZ ve středu v Třebíči.

CHANCE LIGA - 14.kolo po 15.10.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem
6:3
(0:2, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. R. Veselý (Rehuš), 32. F. Seman (R. Veselý, Rehuš), 35. Gřeš (Pořízek, Kotala), 45. R. Veselý (Rehuš, Bořuta), 46. Bořuta, 60. R. Veselý (Rehuš, Houdek) – 16. D. Merta (Vrdlovec), 16. Severa (L. Volf), 41. L. Volf (Severa). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.003. Střely na branku: 42:28 (20:14, 13:8, 9:6). Zblokované střely: 9:17. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Houdek, Mrowiec, Bořuta – Rehuš (A), F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Haas, Jergl – Kotala (C), Pořízek, Gřeš – Pawliczek, Mastič, Bambula.
HC Slovan Ústí nad Labem: Groh (J. Dlouhý) – M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Březák, M. Jandus, Hes, Weinhold – D. Merta, Vrdlovec (A), Chrpa – Melka (A), L. Volf, Severa – Davídek, T. Jandus, Jícha.

V úvodu utkání jsme neviděli žádný zběsilý hokej. Ve 4. minutě hrál Havířov první přesilovou hru. Početní převahu sice AZ nevyužil, ale jak Houdek tak Rehuš důkladně prověřili Groha v brance Ústí.

Havířov byl v první polovině úvodní třetiny aktivnější. Hrálo se především před Dominikem Grohem. V 10. minutě se do obrovské dvojšance dostal havířovská mladík Pawliczek, ale brankář Groh dokázal jeho šance zneškodnit.

O minutu později Havířov opět zahrozil! Kotala vybojoval puk a následně ještě tečoval Bořutovo nahození, ale brankář Ústí byl i nadále bezchybný. Ve 14. minutě se poprvé výrazněji ukázali hostující hokejisté. Melka tečoval puk těsně před Bláhou, který jen tak tak puk vyrazil.

V 16. minutě se už Ústečtí prosadili. David Merta prostřelil Bláhu zblízka mezi betony – 0:1. O 26 vteřin později to bylo 0:2 – Jiří Severa napřáhl ihned po vhazování a propálil Bláhu. Následně se ještě pokusil stav utkání zlomit Pořízek a Veselý, ale neúspěšně.

Havířov začal druhou třetinu ve velkém stylu. Už po 21 sekundách hry se prosmýkl Radek Veselý před Groha a zakončil mezi betony – 1:2. O necelou minutu a půl později se po obrovské chybě gólmana Groha dostal k puku před prázdnou brankou Pořízek, ale nedal!

Ve 24. minutě mířil Březák bekhendem do šibenice branky Havířova, ale Bláha jeho střelu vytěsnil vyrážečkou mimo. Ve druhé třetině nebyl Havířov tak výrazný, ale dokázal se prosadit i podruhé. Ve 32. minutě našel Veselý milimetrově Filipa Semana, který se zblízka trefil šibenice – 2:2.

Havířov hrál ve druhé třetině po dvou vstřelených brankách jako oživený živou vodou a dostal se i do vedení.

Ve 35. minutě Havířov získal vedení. Střela Pořízka se odrazila od tyčky přímo k holi Tomáše Gřeše, který trefil poloodkrytou branku – 3:2.

Po vstřelení této branky se dostal do úniku Veselý, ale Groh Ústí podržel od pohromy. Následně ve velké šanci vychytal i Haase. V závěru druhé třetiny ještě nastřelil Kotala tyčku! Po dvou třetinách vedl Havířov nad Ústí nad Labem 3:2.

Minutu po začátku třetí třetiny Ústí nečekaně srovnalo. Lukáš Volf nachytal Bláhu lehkou střelou z těžkého úhlu – 3:3. Ve 45. minutě si vzal AZ Residomo Havířov ztracené vedení zpět. Početní výhodu využil bombou z mezikruží do levé šibenice Radek Veselý – 4:3.

Havířov se neuspokojil s jednobrankovým vedením a jako by Pořízek inspiroval své spoluhráče. Ve 46. minutě jeli domácí tři na jediného obránce hostů, Antonín Bořuta vyřešil situaci střelou švihem do šibenice – 5:3.

Po zbytek třetí třetiny jsme už tolik šancí neviděli a 1003 diváci postupně sledovali cestu domácích za vítězstvím. V 60. minutě hosté odvolali brankáře Groha, ale ten jen co vyjel z branky, mohl se do ní vrátit. Radek Veselý trefil prázdnou branku a dokončil tak svůj hattrick – 6:3.

Havířov ukončil sérii porážek a připsal důležité tři body. Ústí pokračuje v černé sérii 8 proher za sebou.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Dneska po dlouhé době se nám to hodnotí líp, protože jsme našeho soupeře zdolali. Ústí je těžký soupeř, sice nemá výsledky, ale předvedenou hru nemá špatnou. My jsme se na hru Ústeckých připravili, ale přesto jsme po první třetině prohrávali 2:0. Zase to bylo tak, že jsme patnáct minut hráli dobře v obraně i útoku a pak tam máme okýnko, kdy dostaneme dva góly. O přestávce jsme si k tomu důrazně něco řekli a naštěstí se nám to podařilo silou vůle zvrátit. Za výhru jsme moc rádi.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Těžko se mi to hodnotí, protože jsme prohráli hned první zápas poté, co jsem nastoupil k mužstvu. Upozorňovali jsme hráče, že musíme zachytit začátek zápasu, protože jsme čekali, že na nás domácí hráči vletí. Přečkali jsme prvních deset minut a pak jsme dvakrát udeřili. Ještě jsme mohli dát i třetí gól, ale i tak to byla dobrá třetina, kterou jsme vyhráli 2:0. Škoda té druhé třetiny, která byla z naší strany hodně špatná. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát stejně, jako závěr té první. Povedlo se nám dát gól hned v prvním střídání, ale pak jsme bohužel udělali hloupý faul, který domácí potrestali gólem a pak už jsme neměli sílu vyrovnat.