Přestřelka na trenčínském ledě dospěla do prodloužení, šťastnější nakonec Dukla

Tomáš Vlček | 08.08.2017

Třetí přípravné utkání zavedlo hokejisty AZetu na Slevensko. Na ledě extraligové Dukly Trenčín sehráli havířovští rychlý a důrazný zápas, navíc bohatý na branky. Třikrát v něm srovnali náskok soupeře a nakonec jej dotáhli až do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí, kteří si připsali konečnou výhru 6:5p. Další zápas sehraje AZ už ve čtvrtek v Přerově. (zdroj fotografie: facebook Dukla Trenčín)

Přípravné zápasy - 0.kolo út 8.8.17:30
HK Dukla Trenčín - AZ Residomo Havířov
6:5p
(2:1, 2:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Hossa (Cebák, Bulík), 15. Sojčík (D.Hudec, Holenda), 21. Briestenský (Mikula, Romančík), 30. Sojčík (Trška), 48. Mikula (Romančík), 62. R.Dlouhý (Starosta, Gašparovič) – 9. Gřeš (M.Sikora, Beránek), 32. Tomi, 41. Petran (Sikora, Kanko), 42. Illéš (Pořízek), 56. Sikora (Gřeš). Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

HK Dukla Trenčín: Valent – L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Pač, Bohunický, D. Trška, Holenda – O. Mikula, J. Švec, Briestenský – T. Varga, Bulík, Marcel Hossa – Bezúch, R. Dlouhý, Jakub Gašparovič – D. Hudec, J. Pardavý ml., Sojčík
AZ Residomo Havířov: M.Laco – Dudek, Drtil, Postnikov, Petran, Spurný, Chroboček – P. Beránek, M. Sikora, Gřeš – Kanko, Maruna, Fronk – Tomi, Hudeček, Illéš – Pořízek, Haas, L. Bednář - od 21. Kafka

AZ sice začal utkání ve svém útočném pásmu, ale domácí se hned při své první návštěvě před Lacem radovali z gólu. Marcel Hossa si vybruslil z rohu na pravý kruh a jeho trochu skrytá střela prošla havířovskému brankáři mezi betony do sítě. Za Havířov jako první zahrozil výrazněji Beránek, ale jeho střela se otřela jen o vnější část brankové sítě. Důrazně hrající domácí měli v opticky vyrovnané třetině zpočátku více šancí, ale Bulíka Laco vychytal a naopak AZetu se podařilo vyrovnat. V 9. minutě dostal Tomáš Gřeš přihrávku od Sikory z poza branky, potáhl si puk ke druhé tyči a poslal ho Valentovi za záda.

Domácí si vzali své vedení zpět v 15. minutě, když vyloučení Hudečka potrestal milimetrově přesnou střelou do šibenice Peter Sojčík. Za minutu se dostali havířovští do přečíslení 3 na 2, Kankovo zakončení z pravé strany však zadunělo na zadním mantinelu. Za další minutu ujel hostující obraně Dlouhý, při zakončení byl faulován a i proto si s jeho střelou Laco poradil. AZ oslabení zvládl a nakonec mohl ještě do první sirény vyrovnat. Pořízek si šikovně kolem obránce s pukem vybruslil po přejetí modré čáry na střed a vyslal na Valenta chytrou střelu do protipohybu, ale brankář Dukly se blýskl parádním semaforem.

Ze druhé třetiny neuplynula ještě ani půlminuta a Dukla šla do dvoubrankového vedení. Domácí předvedli na brankovišti velký důraz a nakonec to byl Dominik Briestenský, kdo doklepl puk do sítě. Ve 25. minutě dostal k dispozici přesilovku i AZ. Nejnebezpečnější v ní byla Marunova teč a dorážka, ale branku to nepřineslo. Za 3 minuty trefil Hossa tečovanou střelou horní tyč, ale ve 30. minutě už se domácí radovali počtvrté. Nejprve roztočili v útočném pásmu přihrávkový kolotoč, do prázdné se sice netrefil Trška, ale Peter Sojčík z mínusového úhlu otřel svou střelu o Laca a puk se odrazil pod horní tyč – 4:1.

Za minutu padla při další přesilovce domácích branka, ale překvapivě do trenčínské svatyně. Valent nebyl v rohu před dotírajícím Illéšem úspěšný při rozehrávce vyhozeného puku a Vojtěch Tomi jej za to potrestal střelou do odkryté branky. AZ pak zvládl oslabení za tvrdý zákrok Chrobočka na Holendu a v závěru třetiny zahrozil z několika brejků. Tomiho nabídku do druhé vlny proměnil v nebezpečnou střelu Hudeček, Valent však rychlým rozštěpem zachránil. Poslední šanci třetiny měl Gašparovič, který vystihl havířovskou rozehru, ale Laco si s jeho bekhendem skvěle poradil.

Skvělý vstup do třetí třetiny předvedli havířovští. Nejprve totiž po 20 sekundách využili díky bombě Marcela Petrana od modré přesilovku. Za minutu se prohnal po levém křídle Jakub Illéš a nad Valentovým ramenem posla puk počtvrté do domácí branky. Ve 46. minutě šli v oslabení dokonce 3 na 1, ale zákrok obránce na poslední chvíli zabránil ve skórování Fronkovi.

AZ jakoby měl ve třetí třetině více sil, ale do vedení šli opět domácí. Ve 48. minutě Ondrej Mikula schoval svou střelu za obránce a o horní tyč překonal Laca. Chvíli na to mohl srovnat Gřeš, neuspěl, pak měl tutovku na holi Pořízek, ale nakonec se havířovští spravedlivého vyrovnání přeci jen dočkali. Gřešův blafák po úniku Valent ještě vyrazil, ale dojíždějící Marek Sikora sklepl puk do odkryté branky – 5:5.

Při vyrovnaném stavu po 60. minutě se hrálo prodloužení 3 na 3. V něm Beránkova střela jen těsně minula horní trenčínskou tyčku, ale na konci 62. minuty dorazil v přesilovce na brankovišti Radek Dlouhý Lacem vyražený puk a rozhodl tak o konečném výsledku 6:5 v prodloužení pro Duklu.

Peter Oremus (Dukla Trenčín): Pro nás to byl první zápas a bylo to znát. Vedli jsme 4:1 a nemůže se nám stát, že takový výsledek pustíme. Havířov hrál výborný hokej, na to že je ještě jen zčátek přípravy. My máme ještě co zlepšovat, ale měli jsme v naší hře i dobré věci. Nespokojený jsem jen se třetí třetinou.

Vojtěch Csabi (AZ Havířov): Dnes proti nám stál kvalitou diametrálně odlišný soupeř než v Jastrzebie, ale i my jsme měli tým doplněný o několik posil. První dvě třetiny jsme se rozkoukávali, Trenčín byl lepší v bruslení, důrazu, ale ve třetí třetině se náš výkon výrazně zvedl a nakonec jsme mohli i utkání vyhrát. V prodloužení jsme pak udělali zbytečný faul a domácí v přesilovce rozhodli. Za zlepšený výkon ve třetí třetině bych chtěl klukům poděkovat.