Junioři zvládli gólovou přestřelku na ledě Frýdku

Darja Nytrová, Jozef Valenčík | 08.01.2017

Vstup do zápasu proti Frýdku-Místku neměli junioři nejlepší, vždyť po první části prohrávali o dvě branky. Ve 2. třetině však svou hru zlepšili a podařilo se jim skóre otočit. Ve třetí části dokázali navíc opět třikrát skórovat a i přes dvě inkasované branky v této třetině zvítězit 5:7. Další utkání sehrají naši junioři v pátek 13.1. na domácím ledě s Prostějovem.

LJ - 26.kolo ne 8.1.
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
5:7
(3:1, 0:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 3. Sztwiertnia (Šváňa, Heralt) 10. Sztwiertnia, 14. Strakoš (Zberovský), 48. Heralt, 60. Heralt - 10. Pořízek (Dudek), 26. Fejko (Bednář), 27. Pořízek (Dudek, Bednář), 35. Pacoň (Dobrzynski), 43. Stružík, 52. Stružík, 59. Pořízek. Rozhodčí: Libiger - Řezáč, Tobis. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:7, 5:7

HC Frýdek-Místek: Fendrich – Gonos, Nikl, Csapai, Kozubek, Kochaň – Heralt, Sztwiertnia, Zberovský, Strakoš, Dubčák, Šváňa
AZ Havířov: Jaček – Trombík, Schwitalla, Kalus, Frojda, Trnený, Hladil, Dudek - Pořízek, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík, Klíma, Pawliczek, Bednář

Havířovští junioři nezačali zápas s Frýdkem-Místkem vůbec dobře, už v 9. minutě prohrávali na jeho ledě 2:0, když se dvakrát prosadil Eryk Sztwiertnia. První gól AZetu vstřelil v 10. minutě Radek Pořízek, který tak vrátil AZ do hry. O tři minuty později však reagovali domácí hráči třetí brankou, o kterou se postaral Adam Strakoš a do kabin tak odcházeli v lepší náladě jednoznačně junioři Frýdku-Místku.

Do druhé třetiny však vstoupil úplně jiný AZ, když v této části hry padaly branky jen do domácí sítě. Vše započal ve 25. minutě Kryštof Fejko, kterého doplnili Radek Pořízek a Mirek Pacoň.

Na začátku třetí třetiny navíc přidal další gól Nikolas Stružík, který zvyšoval už na 3:5 pro AZ. Domácí reagovali snížením, o které se postaral kapitán Jakub Heralt, ale v 52. minutě využil přesilovku opět Nikolas Stružík a navíc se v oslabení blýskl svým třetím gólem, čímž dosáhl hattricku, hráč s číslem 14 - Radek Pořízek. Půl minuty před koncem utkání pak domácí Jakub Heralt ještě snížil, ale více už Frýdek nestihl. AZet si tak odvezl z jeho ledu důležité tři body.