Junioři zůstávají neporaženi - Z Litvínova vezou tři body

Vít Káňa | 19.09.2020

H A V Í Ř O V - Ve svém třetím odehraném zápase Juniorské ligy akademií zvítězili hokejisté z nejmladšího města na ZS Ivana Hlinky nad Litvínovem 4:2. První dvacetiminutovka skončila 1:1, trefili se Berka a Mastič. Ve druhém dějství AZet odskočil na 1:3 zásluhou Vašenky a Horvátha. V závěrečném náporu Chemiků sice Zlatnického překonal Slavík, ale do prázdné brány se, podruhé v zápase, prosadil Vašenka. AZeťáci zůstávají neporaženi a v dalším zápase vyzvou v pátek doma Hradec Králové.

Juniorská liga akademií - 0.kolo so 19.9.12:00
HC Litvínov - AZ Heimstaden Havířov
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Berka (Skuhrovec), 58. Slavík (Háva, Stehlík) – 8. Mastič (Horváth, Zmarzlák), 31. Vašenka (Pastor, Thiel), 35. Horváth (Becher, Mastič), 60. Vašenka. Rozhodčí: Micka – Hynek, Dědek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 36:33 (14:12, 9:13, 13:8). Průběh utkání: 1:0 1:3 2:3 2:4.

HC Litvínov: Zajíček – Hocelík, Kadár, Jonák, Háva, Kroupa, Miškovič – Skuhrovec, Stehlík (C), Slavík – Berka, Kysela, Fišer – Limanovský, Jouza (A), Dej – Čech, Brouček, Iljuk.
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kuboš (A), Kočí, Korýtko, Ketner, Zmarzlák, Thiel – Gergel, Mastič (A), Horváth – Vašenka (C), Hledík, Pastor – Makovec, Byčkov, Bochnak – Špaček, Becher, Kubík.

Na větší šanci jsme si museli počkat do čtvrté minuty. Domácí Slavík byl sice sám před gólmanem Havířova Zlatnickým, ale tváří v tvář selhal. Chemici se gólu dočkali v čase 6:28, gólman Zlatnický chyboval při rozehrávce za brankou. O puk ho připravil napadající Skuhrovec, ten oslovil před prázdnou brankou Marka Berku a bylo to 1:0. Hosté odpověděli skoro okamžitě. V čase 7:26 se k odražené střele Horvátha dostal Maxim Mastič, na jehož projektil už Zajíček nedokázal zareagovat, 1:1. Ve 12. minutě měli domácí výhodu jednoho hráče na ledě, Vašenka šel na trestnou lavici za hákování, ale Chemici výhody nevyužili. Hrál se rychlý hokej, ale na šance byl poněkud skoupý. První dějství skončilo remízou 1:1.

Druhá třetina nepřinesla 83 fanouškům moře zábavy. Největší šancí pro hosty do 27. minuty bylo Zajíčkovo špatné založení akce. Na to zareagoval Ketner, ale ve vyložené šanci selhal. Ve 28. minutě se litvínovský Fišer na dvě minuty poroučel na trestnou lavici za hákování. Havíři přesilovku nevyužili, ale nemuseli toho litovat. V čase 30:47 si totiž havířovský Pastor položil jednoho z obránců Chemiků, svou přihrávkou oslovil kapitána Jana Vašenku a ten hosty poslal do vedení 1:2. Chemici byli gólem zaskočeni. Ve 33. minutě se Jonák dopustil držení a šel na dvě minuty ven. Přesilovku využili AZeťáci v čase 34:07. Kevin Horváth se prosadil na konci přesilové hry a na světelné tabuli svítil stav 1:3. Domácí přidali, hrál se urputný hokej. Havíři museli do konce třetiny čelit několika oslabením. Nejprve se ve 36. minutě Korýtko dopustil hákování, domácí však výhody nevyužili. Další oslabení přišlo pro AZet ve 39. minutě, Bochnak dostal dvě minuty za vystřelení kotouče. Domácí byli v přesilovce neefektivní. Do třetice šel na trestnou lavici hokejista z Havířova ve 40. minutě. Ketner dostal dvě minuty za vysokou hůl. Havířovská lavička si ihned vzala oddechový čas. Do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za stavu 1:3.

Chemici sice prohrávali o dvě branky, ale měli k dispozici přesilovku 5 na 3. Tu, a ani následnou klasickou, však nevyužili a gólman Havířova Zlatnický měl minimum práce. Hra se začala kouskovat, přibylo přerušení a souboje se začaly dohrávat. Na konci 46. minuty fauloval domácí Stehlík a dostal dvě minuty za sekání, Havířov však gól v přesilovce nedal. Litvínovský Kadár podrážel ve 49. minutě a obdržel za to dvě minuty trestu. AZeťáci se do útoku nehnali a hráli profesorsky. Obraz hry byl následující, Havířov si kontroloval vedení a domácí se snažili. V 58. minutě se hostující Kočí dopustil faulu a šel si na dvě minuty odpočinout. Domácí lavice si vzala oddechový čas a zkoušela to bez gólmana. Chemici byli odměněni v čase 57:52. Marek Slavík vypustil bombu od modré čáry, která několikrát změnila směr a zastavila se až ve Zlatnického bráně. Domácí šli se vším, co měli k dispozici do závěrečné zteče, puk už směřoval při jednom výpadu do Zlatnického brány, ale hosté touš vyhodili. V čase 59:46 Havíři rozhodli, když se do prázdné brány trefil Jan Vašenka. Výsledkem 2:4 skončilo i urputné utkání.

Martin Tvrzník (Litvínov): Byl to pro nás špatný výsledek, špatný výkon. Nehráli jsme to, co jsme chtěli, ve druhé třetině jsme z toho úplně vypadli. Budeme s tím muset něco udělat, zápas jsme odevzdali našimi chybami, naším přístupem. Tohle by se stávat nemělo a rozhodně by se to nemělo opakovat. Málo střílíme, máme malý tlak do brány. Musíme se zlepšit."

Tomáš Potěšil (Havířov): Jsme velmi spokojení, kluci podali koncentrovaný, odpovědný výkon. Hráli jsme, co jsme chtěli, byli jsme za to odměněni brankami. Ze začátku měli ze hry více domácí, my jsme i se štěstím proměnili nějaké naše šance a ke konci jsme to odpovědně ubránili. Myslím, že si zaslouženě vezeme tři body domů