Junioři přetlačili Zlín

Vít Káňa | 22.01.2022

H A V Í Ř O V - Ve 34. kole DHL extraligy juniorů se AZ, v GASCONTROL Aréně, postavil týmu PSG Berani Zlín. V první třetině branka nepadla, domácí sice měli střeleckou převahu, ale góly si schovali až do druhé periody. Becher, Kočí a Valach dali Havířovu ve 32. minutě vedení 3:0. Berani však nesložili zbraně a do konce třetiny snížili na 3:2. Horváth v úvodu 3. periody využil přesilovku a bylo to 4:2. Zlín však v šesti dokázal snížit na konečných 4:3.

DHL extraliga juniorů - 34.kolo so 22.1.12:00
AZ Heimstaden Havířov - PSG Berani Zlín
4:3
(0:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky:

22. Becher (Makovec, Kremcický), 27. Kočí (Becher, Pator), 32. Valach (Byčkov, Bílek), 42. Horváth (Becher, Fědor) – 38. Chludil (Riedl, Hamrla), 39. Čechmánek (Luža), 59. Masař (Frömel, Luža). Rozhodčí: Obadal, Rapák – Axman, Veselý. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak, (Drabčík) – Kremnický, Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Byčkov, Špaček,Hledík, Bárta. Trenér: Tomáš Urbánek
PSG Berani Zlín: Synek, (Kowalczyk) – Kunst, Hamrla, Talafa, Velikovský, Riedl, Šišák, Marek, Ramert, Tomeček, Dědek, Masař, Frömel, Luža, Chludil, Čechmánek. Trenér: Juraj Jurík

Autorkou reportáže je: Eva Suchánková (hc-havirov.cz)

V první třetině jsme byli svědky bezgólové hry. Ani čtyři vyloučení, po dvou na každé straně, nám nepřinesla branku. V GASCONTROL Aréně se nejednalo o žádnou hokejovou parádu, opticky aktivnější byli hráči domácích. Velkou šanci měl na hokejce Kremnický, který však hostujícího Synka nepřestřelil. Na druhé straně se zaskvěl, po pokusu Riedla, gólman. Oba celky šly do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina přinesla více šancí. Krátce po jejím začátku se prosadil, blafákem mezi nohy hostujícího gólmana Synka, Ondřej Becher, 1:0. Havířov branka nakopla a hrál ještě aktivněji. Fabien Kočí ve 27. minutě, potrestal oslabení hostů, skóre bylo 2:0. To nebylo ze strany domácích vše. Ve 32. minutě ujel Cyril Valach, ten parádně prostřelil zlínského gólmana, 3:0

Trenéři Zlína byli hrubě nespokojeni s výkonem svých svěřenců a vyžádali si oddechový čas. Nowakovi přibyla práce, Zlín začal být aktivnější. Lukáš Chludil prostřelil ve 38. minutě domácího brankáře, který byl proti jeho střele bezmocný. 3:1. Zlín hrál přesilovou hru 4 na 3 a početní výhodu využil Jakub Čechmánek, ten ve 39. minutě zblízka překonal Nowaka. Po 40 minutách hry byl stav 3:2.

Ve 42. minutě zakončil z přesilové hry rychlou souhru domácích Kevin Horváth, který z levého kruhu prostřelil Synka, 4:2. Třetí třetina pokračovala bez větších šancí až do 55. minuty, kdy Fömel trefil tyčku za Nowakovými zády. Pak přišla nedisciplinovanost domácích. Přesilovou hru však Zlín ani při hře v šesti nevyužil. V 59. minutě vykřesal Jakub Masař jiskřičku naděje pro Berany, když nikým neobsazen snížil na rozdíl jediného gólu. Zlínští to v závěru třetiny ještě zkoušeli v šesti. Nowaka už však nikdo nepřekonal, AZ doma vyhrál nad Zlínem 4:3.

komu: mně

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Dnes to bylo pro trenéry náročné utkání. První půlku zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli. No a už to není náhoda, je to za víkend druhý zápas. My se dostaneme do vedení, většího než je jedna branka, a automaticky začínáme uhýbat ze základních věcí, které nám prostě fungují. Úplně zbytečně jsme pustili soupeře do hry. Důležitý byl náš gól v úvodu třetí třetiny, když jsme proměnili přesilovou hru a potom ubojovaný závěr. My jsme rádi za to, že jsme získali body a klukům patří pochvala. Věříme tomu, že nám ta bodová šňůra pomůže v další části soutěře. Že se o to ještě porveme.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): Myslím si, že o výsledku dnes rozhodlo hlavně větší odhodládní a nasazení domácích hráčů. My jsme ho měli v průběhu zápasu pouze dvacet minut, kdy jsme stahovali výsledek a pak ke konci, kdy jsme doháněli výsledek. V tom si myslím, že nás domácí hráči předčilo a za to si to vítězství zasloužili a pro nás je to ponaučení, že bez nasazení a bez vůle nedá hokej hrát.