Junioři podlehli ve vyrovnaném zápase i Hradci

Jakub Piskoř | 27.11.2021

Den po zápase v Pardubicích se junioři představili v nedalekém Hradci. A utkání to bylo daleko vyrovnanější než proti Dynamu. Na první gól domácích reagoval na začátku druhé třetiny Denis Bárta. Ještě v prostřední dvacetiminutovce si ale Mountfield vzal vedení zpět dvěma góly. Ondřej Becher ještě vykřesal naději pro AZ ve třetí periodě, ve které byl Havířov lepší. Hradec ale nakonec přidal ještě čtvrtou brankou. Ta byla v konečném výsledku rozhodující, jelikož ještě sekundu před koncem snížil na konečných 4:3 David Pastor.

DHL extraliga juniorů - 22.kolo so 27.11.12:15
Mountfield Hradec Králové - AZ Heimstaden Havířov
4:3
(1:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Šedivý (Perička, Naar), 26. Boukal (Michal Beneš, Janda), 37. Šimek, 58. Budina (Matěj Beneš) – 22. Bárta (Kubíček), 47. Becher (Pavlačka, Kubíček), 60. Pastor (Kubíček, Horváth). Rozhodčí: Kika, Kopeček – Lučan, Bezděk. Vyloučení: 5:1, navíc Kočí (HAV) a Šedivý (MHK) 5+20. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 33:35 (14:9, 13:10, 6:16). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Mountfield Hradec Králové: Sajdl – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar (A), Perička, Pelda – Matěj Beneš, Šimek, Budina, Kašpar (C), Lang, Pajer, Idžan, Janda, Šedivý (A), Pilný, Michal Beneš
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Kubíček (A), Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí (A) – Plevka, Horváth, Pastor, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov (C), Špaček, Hledík, Bárta

Start úvodní periody se nesl ve vyrovnaném duchu a ani jeden tým neměl výraznější převahu. Šancí bylo však také jako šafránu a na větší příležitosti si museli diváci v ČPP Aréně počkat. Ty se dostavily záhy a rovnou přerostly v déle trvající tlak domácího mužstva.

Štěpán Zlatnický se musel v bráně Havířova hodně ohánět, aby pokryl všechny střely soupeře, a vedl si dobře, když zastavil i téměř jisté góly. Kapituloval až ve 13. minutě, kdy Tomáš Perička nahodil puk od modré čáry a před kasou ho šikovně tečoval Daniel Šedivý – 1:0. Po zbytek třetiny se Lvi drželi vepředu a mohli přidat i další branky.

V prostřední dvacetiminutovce se na první gól nemuselo čekat dlouho. Jen minutu a 43 sekund po jejím začátku se totiž prosadil Denis Bárta, který těsně po skončení přesilovky AZ tečoval nahození Petra Kubíčka do horního rohu klece – 1:1. Lvi se z inkasování ale rychle oklepali a vedení jim brzy vrátil Jan Boukal, jenž zkusil štěstí z úhlu a jeho střela propadla Zlatnickému mezi betony – 2:1.

Následující minuty se hra poměrně vyrovnala a k vidění byly příležitosti na obou stranách. Puk ale spadl jen do kasy hostí a radoval se Pavel Šimek. Ten uloupil kotouč ve středním pásmu, ujel obraně Slezanů a zasunul mezi betony brankáře – 3:1. V poslední minutě se ještě musel vyznamenat Tomáš Sajdl, ale skóre zůstalo v nezměněné podobě.

Poslední část byla z pohledu hokejových akcí jasně nejatraktivnější a tempo v ní diktovali hosté. Ti byli jednoznačně lepším celkem a pořádně zatápěli hradecké defenzívě. Na branky se znovu nečekalo dlouho. Na konci 47. minuty zadělal na drama Ondřej Becher, jehož tečovaný pokus zapadl do sítě a určil skóre 3:2.

Výborné tempo pokračovalo a i přes šance Hradeckých působili Slezané lépe. Záchranou pro Východočechy byl gól Matyáše Budiny, jenž se štěstím dopravil kotouč do kasy a Mountfield odskočil na 4:2. Závěr zápasu byl výživný. Nejprve diváky zvedla ze sedaček bitka Šedivého s Fabienem Kočím, kterou opanoval domácí forvard. A Havířov se přeci jen ještě dočkal skórování. To přišlo sekundu před koncem, když David Pastor dostal puk za ležícího Sajdla – 4:3. Více toho ale Slezané nestihli a Lvi mohli slavit těsnou výhru.

autor reportáže: Jan Brůna (mountfieldhk.cz)