Junioři fantastickým obratem oloupili Piráty

Vít Káňa | 15.01.2022

H A V Í Ř O V - Naši junioři vyjížděli ve 32. kole nejvyšší juniorské soutěže na led Pirátů z Chomutova. V prvním dějství gól nepadl, zato za oběma gólmany zvonily tyče. V tom druhém byla k vidění řada nevyužitých přesilovek a jeden gól Chomutova, který vstřelil Vyroubal. Třetí perioda přinesla nedisciplinovanost domácích, AZ nevyužil přesilovku a málem, podruhé, inkasoval. Jenže v 59. minutě vyrovnal Ondřej Becher. O minutu později dal vedení AZetu Denis Kyselý. No a David Pastor pojistil fantastický obrat. AZ porazil Chomutov, na jeho ledě 3:1.

DHL extraliga juniorů - 32.kolo so 15.1.12:00
Piráti Chomutov - AZ Heimstaden Havířov
1:3
(0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 38. Vyroubal – 59. Becher (Špaček, Horváth), 60. Kyselý (Fědor, Bárta), 60. Pastor (Becher, Špaček). Rozhodčí: Horák, R. Svoboda – Brejcha, Malý. Vyloučení: 8:4. Využití: bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 17:44 (4:18, 8:8, 5:18). Průběh utkání: .

Piráti Chomutov: Suk (Tuček) – Petrásek, Cestr, Pöschl, Rykl, F. Döring – Ekrt, P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal. Trenér: Petr Jíra.
AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Maňásek) – Kremnický, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Špaček, Bárta. Trenér: Tomáš Urbánek.

Autorem reportáže je Libor Kult: (piratichomutov.cz)

Do první vážnější situace se dostal v páté minutě Vostiňák, jehož pokus z levé strany na teploměr si Nowak pohlídal. První přesilovku zápasu měli k dispozici Piráti, ale záhy se o ní faulem připravili a v následné hře čtyři na čtyři bylo nebezpečno na obou stranách. Becher se Špačkem nezakončili gólově přečíslení dva na jednoho, neboť první jmenovaný v tísni netrefil odkrytou část chomutovské branky, po Černého střele zvonilo na druhé straně jen břevno.

Když se zahajovací dějství přehouplo do druhé poloviny, zastavila tyč i Makovcův bekhend z levé strany. Další vyloučení Pirátů pomohla k větší aktivitě Slezanům, ale Špaček v přesilovce neuspěl s tečí před Sukem ani následnou dorážkou. Když Döring v závěru opět v oslabení odpálil volný puk z brankoviště, skončilo prvních dvacet minut bez branek.

Do druhého hracího období vstoupili přesilovkou Piráti, ale gólem to zavánělo až na sklonku 28. minuty v havířovské početní výhodě. Becher si vyjel před branku a překonal Suka, puk směřující do branky však odpálil do rohu znovu pohotový Döring. S koncem téhož oslabení ujel hostující obraně Tomáš Vyroubal, ale střelou Nowaka nepřekonal. Domácí útočník si vše vynahradil o devět minut později, kdy v oslabení znovu upláchl defenzivě Slezanů a tentokrát už nezaváhal – 1:0. První gól zapasu tak padl až v čase 37:32.

V první polovině třetí části neskórovali z dobrých pozic chomutovský Cháb ani havířovský Makovec, po zlomu třetiny mohl v oslabení srovnat Horváth, ale Suk čisté konto udržel. Na druhé straně neuspěli z mezikruží v téže přesilovce Cháb a v 55. minutě z úniku v oslabení Vostiňák. Zejména druhá možnost nakonec Piráty hodně mrzela.

Slezané totiž dvě a čtvrt minuty před koncem normální hrací doby odvolali brankáře a v power-play vyrovnal v čase 58:15 Ondřej Becher – 1:1. Jenže to nebylo ze strany AZ vše! Prodloužení odmítl sedmatřicet vteřin před vypršením 60. minuty Denis Kyselý, na něhož o jedenáct vteřin později navázal po buly před chomutovskou brankou David Pastor – 1:3. Havířov tak v závěru skóre otočil a připravil pirátskou juniorku o první čisté konto sezóny.

Tomáš Urbánek (HC AZ Havířov 2010): „Děkuju klukům za tři body, ale kromě poslední pěti minut nejsme absolutně spokojení s výkonem. Nastoupili jsme laxně a chtěli jsme hrát profesorský hokej, který nepřináší ovoce. Po druhé třetině jsme měli trochu vítr v kabině, což herní projev asi trochu přetočilo. Jsem rád, že kluci to za nepříznivého stavu nevzdali a celou třetí třetinu se snažili pracovat, aby zápas zlomili. V závěru jsme měli trochu štěstí, ale na druhou stranu předtím jsme neproměnili spoustu šancí.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po výsledku s Třincem to pro nás byl těžký zápas, který kluci zvládli. Bohužel ve třetí třetině jsme se báli o výsledek a přestali jsme hrát. Držel nás tam Štěpán Suk, jenže v posledních dvou minutách nám to tam napadlo.“