Junioři berou tři body po vítěžství nad Salzburkem

Vít Káňa | 20.12.2021

H A V Í Ř O V - Ve 26.kole extraligy juniorů přivítali havířovští mladíci tým EC Red Bull Salzburg. První třetina góly nepřinesla. Skóre zápasu otevřeli Azeťáci, až v polovině zápasu, Jakubem Plevkou, s pojistkou přišel o pět minut později Denis Kyselý. Salzburk byl aktivní a, minutu před druhou sirénou snížil, Assavolyukem. Rakušané se chytli, na 2:2 vyrovnal, 10 minut před třetí sirénou, Lehmus. Naši junioři ale nesložili zbraně, Denisem Bártou a Filipem Byčkovem, tři minuty před koncem, otočili skóre. AZ doma vyhrál nad Salzburkem 4:2. V dalším zápase juniorka vyzve 4. ledna v Ostravě Vítkovice.

DHL extraliga juniorů - 26.kolo po 20.12.12:00
AZ Heimstaden Havířov - EC Red Bull Salzburg
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Plevka (Valach), 29. Kyselý (Hledík, Byčkov), 55. Bárta (Byčkov, Pastor), 57. Byčkov (Kubíček, Kyselý) – 39. Assavolyuk (Lehmus, Heigl), 50. Lehmus (Mastič) Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 40:24 (10:10, 16:6, 14:8). Průběh utkání: 2:0 2:2 4:2.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Zlatnický) – Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Hledík, Bárta. Trenér: Tomáš Urbánek
EC Red Bull Salzburg: Pharrmaier (Wolf) – Kauhanen, Sinn, Weber, Hübner, Kirchebner, Venier, Lehmus, Sumpf, Wurzer, Krening, Jalavic, Stiegler, Assavolyuk, Vinzens, Pronin, Heigl, Mastič. Trenér: IIKka Pakarinen

V úvodu prvního dějství jsme v Havířově viděli rychlou a útočnou hru na obou stranách, Salcburk ani AZ však gól nedali. Hosté měli od první minuty výhodu přesilové hry, dvě minuty trestu Kubíčka však nevyužili. AZ zase nepotrestal Kaufhanenenovo vyloučení. V dobré příležitosti byl domácí Horváth, ale Pfarmaierra, mezi betony, nepřekonal. Hosté hrozili Stieglerem, Assavolyukem a Mastičem, ale Nowak držel akcie AZetu nad vodou. Ten domácí podržel i při vyloučení Hledíka. Po první periodě svítil na světelné tabuli stav 0:0. Góly jsme v GASCONTROL Aréně neviděli, ale parádní zákroky gólmanů ano.

Hosté měli více šancí, ale inkasovali jako první. Ve 24.minutě Jakub Plevka, z velkého úhlu, překonal gólmana Pharrmaiera, bylo to 1:0. Salcburk se snažil, ale přemíra aktivity vyústila pouze ve vyloučení Lehmuse. To potrestal ve 29. minutě Denis Kyselý, který gólmana překonal mezi betony, AZ vedl 2:0. Opět platilo staré nedáš, dostaneš. Horváth v jasné šanci nechal vyniknout gólmana a ve 39. minutě Daniel Assavolyuk prostřelil bezmocného Nowaka, Salcburk snížil před druhou sirénou na 1:2. Takto i skončila druhá dvacetiminutovka.

Třetí dějství začalo zvýšeným úsilím hostů, ti se také dostali v 50. minutě k vyrovnání, Joona Lehmus využil volného prostoru a prostřelil Nowaka, 2:2. Oba týmy měly šance, ale AZ se dostal v 55. minutě do šance, kterou využil Denis Bárta, 3:2. Salcburk opět přidal v napádení, jenže Jelavic si nepohlídal hokejku a putoval na dvě minuty na trestnou lavici. Toho využil havířovský kapitán Filip Byčkov, který zakončil pohlednou akci celé pětky, 4:2. Salcburk to zkoušel bez gólmana, ale to mu už vyrovnání nepřineslo. Havířov doma porazil rakouský Salcburk 4:2.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Chtěl bych klukům poděkovat za vítězství a bojovný a obětavý výkon. Věříme, že nám to pomůže a my na to navážemě v příštím kalendařním roce.