Havířov zvládl na Slavii prodloužení a veze domů 2 body

Josef Nudera | 12.11.2018

Hráči AZ RESIDOMO Havířov měli před reprezentační pauzou dobrou formu (z 8 zápasů vyhráli hned v 6 případech) a tu dnes potvrzovali na ledě Slavie Praha. Havířov po brankách Lukáše Bednáře a Jana Maruny z přelomu druhé a třetí třetiny vedl 2:0, ale Pražané dokázali srovnat a zápas zdramatizovat. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém si po 46 vteřinách hry vzal puk Jakub Matai, projel s ním do útočné třetiny a z levého kruhu propálil Šorfa. Rozhodl tak o výhře Havířova 3:2 po prodloužení. Další utkání odehraje AZ ve středu od 18 hodin na domácím ledě proti Přerovu.

CHANCE LIGA - 22.kolo po 12.11.18:00
HC Slavia Praha - AZ Residomo Havířov
2:3p
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 47. Šagát (M. Ondráček, Saňa), 52. J. Veselý (Vlček) – 40. L. Bednář (Kotala), 42. Maruna (L. Bednář, Haas), 61. Matai (Veselý, Kotala). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Doležal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 542. Střely na branku: 31:36 (9:9, 13:16, 9:10, 0:1). Blokované střely: 14:13. Vhazování: 29:41. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Šorf – Hrdinka, J. Novák (C), J. Drtina (A), Steinocher, Barák, Saňa, Hejda – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Heldák, Šagát (A), Tejral – Matějka, Pochobradský, Furch
AZ Residomo Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Bořuta, Zdeněk, Rutar, Dudek – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, O. Procházka

První třetina moc hokejové krásy nenabídla. Prořídlé tribuny sledovaly spíš zápasnické souboje evidentně nepříliš rozehraných soupeřů, které nevyústily v prakticky žádné vzrušení. Snad jedinou zapamatování hodnou akci předvedl Ondráček, jenž se v 11. minutě dostal do úniku, jeho střelu však Lukáš dokázal srazit těsně vedle tyče.

On ani jeho konkurent Šorf neměli moc práce, a to ani při dvouminutové přesilovce sešívaných 5 na 3, ze které nicméně ústily jen dvě dobře viditelné rány z dálky.

Druhá část už přeci jen přinesla trochu více potěšení pro oko hokejového fanouška. Už po třech minutách se zaskvěl Šorf, jenž pokryl jak nebezpečnou pumelici Haase, tak i následnou dorážku Maruny, na druhé straně se proti Ondráčkovi a Furchovi stačili včas srovnat hostující obránci.

Krátce po polovině duelu dostal možnost zahrát si přesilovku také Havířov, paradoxně v ní však sám málem inkasoval, když jim do protiútoku prchl Ondráček, jenž si však i podruhé v zápase vylámal zuby na Lukášovi. Domácí ubráněné oslabení nakoplo a začali svého soka přehrávat, rány Šagáta a Vlčka z otočky ovšem kýženým prvním gólem ani tentokrát neskončily.

Když už to vypadalo, že i druhá třetina skončí bezbrankovým výsledkem, nechali se chvíli po sobě vyloučit Hejda se Šagátem. A Slezané si s dvojnásobnou přesilovkou poradili podstatně lépe. Kotala v přečíslení tří proti jednomu našel mezi kruhy Lukáše Bednáře, jenž půl minuty před sirénou otevřel skóre.

A právě Bednář byl v úvodu třetí třetiny u další gólové akce, tentokrát v roli nahrávače. Zpoza branky totiž překvapil všechny slávisty zpětnou přihrávkou na úplně volného Jana Marunu , jenž propálil Šorfa na vzdálenější tyč.

Havířov hrál rychle a efektivně, domácí borce přehrával hlavně v přechodu do útoku. Ti vážněji zahrozili jen jednou poté, co Vlček vystihl pomalou nahrávku, z mezikruží nicméně trefil jen Lukášův beton.

Přesto nakonec dokázali po pár minutách snížit. Za pozdní nástup na vhazování šel pykat havířovský Haas a podruhé v utkání se Pražané dostali do výhody jednoho hráče v poli navíc. Přesilovka nakonec trvala jen pár vteřin, neboť se po zmatcích před brankou dostal k puku Martin Šagát a v tísni dokázal vrátit Slavii na dostřel.

O chvíli později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Krátce poté, co výstavním provazem zachránil svěřence Miloše Říhy od inkasovaného gólu Šorf, se na zteč vydal Vlček. Hostující obránci jej sice dokázali odstavit do rohu, nepodařilo se jim však zabránit následné prudké přihrávce do ohně, kterou za Lukášova záda dorazil agilní Jan Veselý!

Dokonat obrat mohl hned záhy Šagát, jehož obkroužení brány musel až faulem zastavit právě gólman Lukáš. Ten odolal i závěrečnému náporu sešívaných a za stavu 2:2 se šlo do prodloužení.

To nakonec trvalo jen 46 vteřin. Po klidném začátku se z ničeho nic po mantinelu utrhl Jakub Matai, jenž výstavní pumelicí do šibenice překonal překvapeného Šorfa a přisoudil druhý bod Havířovu.

Autor reportáže: Tomáš Pauček (redakce hc-slavia.cz)

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Zápas po pauze je vždycky náročný a zejména na první třetině bylo znát, že se do toho obě mužstva teprve dostávala. I druhá část byla vyrovnaná, škoda těch našich šancí, ať už při oslabení, nebo během toho, co jsme soupeře na chvíli zatlačili. Havířov bohužel na rozdíl od nás proměnil přesilovku 5 na 3 a po chybě na začátku třetí třetiny odskočil do vedení 2:0, tak jsme to museli otevřít a zariskovat. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli dotáhnout do prodloužení, které nám ale bohužel letos moc nejde. Remíza to byla zasloužená.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Dnes jsme tady jeden bod nechali. Bohužel nás srazilo nejprve hloupé vyloučení, před kterým nás ještě rozhodčí dvakrát upozorňoval, poté také nešťastný druhý gól, kdy jsme namazali soupeři a pak navíc nechali před bránou volného hráče, čímž jsme Slavii de facto ten bod sami darovali. Celkově si myslím, že to dnes z naší strany bylo dobré, jak dopředu, tak v obraně, kde nás i podržel Honza Lukáš, takže za mě spokojenost.