Havířov v posledním zápase sezóny nedokázal urvat vítězství

Jan Kudělka | 04.03.2017

Do dnešního posledního utkání jak play-out tak celé sezóny vstoupili oba týmy vyrovaně. V první třetině jsme viděli pár pěkných akcí na obou stranách, ale ani jeden tým se nedokázal gólově prosadit. Druhá třetina byla opět vyrovnáná, ale nadvakrát se dokázali prosadit hosté. Ve třetí třetině byli aktivnějším týmem domácí, ale opět dvakrát udeřily Litoměřice a nakonec tak porazili Havířov poměrem 4:0.

WSM liga - 5.kolo so 4.3.17:00
AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice
0:4
(0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Loskot (Smetana, Hanták), 34. Švagrovský (Šalda, M. Ondráček), 46. Zajan (Smetana), 57. Hanták (Zajan, Loskot). Rozhodčí: Fiala – Reich, Měkýš. Vyloučení: 2:3, navíc Kalus (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 998. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 12:10, 9:8, 10:9.

AZ Havířov: M. Laco – Petran, Dudek, Krisl (C), Mrowiec, Chroboček, Bahounek, Ševěček – Kalus, Hlinka, Kanko – Bambula, Maruna (A), Dvořáček – Pořízek, Haas (A), L. Bednář – Potočný, Pawliczek.
HC Stadion Litoměřice: Šindelář – Šalda, J. Šulc (A), Smetana, Plášil, Jebavý, Š. Havránek – Švagrovský (C), R. Pilař, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Stoklasa – Zajan, Hanták, Loskot.

Mnohem aktivněji do utkání vstoupili hosté a hned v 1. minutě měl gólovku při samostatném úniku na holi Havránek, ale Laco jej vychytal. Ve 4. Minutě zahrozil nebezpečně Kalla, ale domácí gólman opět kotouč dokázal vytěsnit. Havířovští měli první šanci v minutě 7., a objevil se v ní Kanko, ale ani ten nedokázal překonat muže s maskou, protože Šindelář se ve své brance bleskově přesunul.

AZ pak nedokázal využít přesilovku, která běžela od stejné minuty. Další minuty sice nabídla rychlý, oboustranně útočně laděný hokej, ale šance žádné. Až v 16. minutě byla nebezpečná Kankova teč střely od modré, ale i ta mířila mimo. V závěru třetiny měli domácí k dispozici ještě jednu přesilovku, ovšem ani ta už nic na skóre nezměnila.

Skóre zápasu tak otevřeli ve 25. minutě Kališníci. Marek Loskot dostal přihrávku do dobré pozice a střelou z první překonal Laca. Hosté i nadále předváděli dobrý výkon a v další šanci se objevil Švagrovský, ale neuspěl. V polovině utkání přišly chvíli po sobě vyloučení na obou stranách. Za hosty zahrozil Havránek, za domácí Kalus, skóre se však změnilo až chvíli poté. Ve 34. minutě podnikli hosté rychlou a pohlednou akci, na jejímž konci byl David Švagrovský – 0:2.

Po druhé brance Kališníků se dění na ledě zklidnilo. AZ byl evidentně v útlumu, hosté si s přehledem drželi vedení. To mohl ještě do přestávky navýšit Loskot, jenž po svém průniku na levém křídle střílel mezi Lacovy betony, ovšem havířovský gólman je sklapl včas. V poslední minutě druhé třetiny bouchly saze v domácím útočníkovi Marku Kalusovi, který za shozené rukavice obdržel trest 10 minut.

Do třetí části utkání vstoupili domácí s evidentní snahou dostat se zpět do utkání. Ve slušné šanci se objevil dorostenec Potočný, ale jeho střela skončila v Šindelářově lapačce. A tak se na druhé straně ve 46. minutě z nenápadné akce potřetí prosadili hosté, konkrétně Pavel Zajan.

O minutu později trefil tyč Lacovy branky Hanták, ale jinak se hosté nikam moc nehnali. Kalus po svém návratu na led dokonce ve vlastním oslabení zamotal hostující obraně hlavu, ale zakončení mu nevyšlo. Ve zbytku utkání se sice domácí snažili alespoň o čestný úspěch, ale nebylo jim dáno. Zato hosté se 4 minuty před koncem s lehkostí dočkali čtvrté branky. Jejím autorem byl Filip Hanták.

AZetu tak po nepovedené sezoně nevyšla ani rozlučka s domácím publikem, když s Litoměřicemi prohrál jednoznačně 0:4.

Martin Janeček (AZ Havířov): Z dnešního utkání jsem zkalmaný, samozřejmě jsme chtěli vyhrát a rozloučit se s fanoušky výhrou. Vůbec jsme nehráli to co jsme si řekl. Hráči už asi měli v hlavách, že je to poslední zápas a nesoustředili se tak na hru, jak by bylo potřeba.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Před utkáním jsme byli rádi, že se nám podařilo dát dohromady tři pětky. Dá se říct, že nás namotivovali domácí hráči, kteří od počátku dohrávali souboje. Povedlo se nám dát první gól a pak už jsme pokračovali v dobrém výkonu. Hráli jsme až do konce, protože pro Šindiho (pozn. brankář Filip Šindelář) to asi byl poslední zápas v kariéře a spoluhráči mu chtěli pomocik čistému kontu.