Havířov sice ztratil dvoubrankové vedení, po prodloužení ale nakonec vítězí

Klára Bártková | 05.11.2022

První listopadovou sobotu jeli havířovští hokejisté do Vyškova, kde je rozhodně nečekalo nic snadného. Během čtyřiceti minut si sice svěřenci Jiřího Raszky vypracovali náskok dvou branek, ten ale neudrželi. O tom, že dva body poputují do Havířova, rozhodl v prodloužení třígólový Šimon Kratochvil.

2. liga - 13.kolo so 5.11.
Hokej Vyškov - AZ Havířov
2:3p
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Čejka (Snášel, Weintritt), 45. Komínek – 9. Kratochvil (Mrva, Spratek), 29. Kratochvil (Zdeněk, Apolenář), 64. Kratochvil (Kunc). Rozhodčí: Škach – Bartoň, M. Tvrdý. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Hokej Vyškov: Kořének – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Hefka, Dobiáš, Sebera, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Komínek (A), Kořenek, Čejka, Weintritt
AZ Havířov: Šindelka – Kunc, Kuboš, Dudáš (C), Havlík, Ševěček, Mrowiec, Ščurek – J. Tvrdý, Ćmiel, Antoníček – Apolenář, Zdeněk (A), Haas – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Kofroň, Pastor

Byl to sice domácí Vyškov, který do zápasu vstoupil aktivněji a od prvních minut zaměstnával havířovského gólmana. Po osmi minutách však AZet vyhrál vhazování a ostrou střelu vyslal Mrva, Kořének sice stihl kotouč vyrazit, jenže na dorážku Šimona Kratochvila pod horní tyč už se nenatáhl – 0:1. Chvíli poté se domácí Hohl provinil krosčekem, a tak měli havířovští k dispozici přesilovou hru, v té však nic nebezpečného nevymysleli. Síly na ledě se vyrovnaly, když fauloval havířovský Ćmiel. Šindelka musel být pozorný, několikrát se totiž snažil dorážet vyškovský Čuřík. Po něm se do úniku dostal další z domácích hráčů, ani Janeček však strážce hostující klece nepřekonal.

I v prostředním dějství začali lépe domácí, kteří se dostali do několika dobrých akcí. Asi největší šanci si vypracoval Vašíček, ale Šindelka se blýskl skvělým zákrokem a puk schoval do lapačky. Skoro v polovině zápasu se Havířov postaral o další branku. Zmatku před vyškovským brankovištěm využil Šimon Kratochvil, který dostrkal puk za čáru – 0:2. Černo-modro-bílí mohli vést o tři branky, ale po střele Tvrdého jen zazvonila tyč. Vyškovští znovu zabrali. Nejdříve se až k havířovské brance prokličkoval Studený, pak střílel z pravého kruhu Hefka, Šindelka byl ale bezchybný. Gólman AZetu poprvé inkasoval v čase 34:06, kdy Snášel našel najíždějícího Jakuba Čejku, který zamířil do horního růžku branky – 1:2.

Ve třetí třetině se Vyškovu podařilo srovnat zásluhou Tomáše Komínka, který se přemístil přes celé kluziště a zakončil ke vzdálenější tyči – 2:2. Ćmiel posouval puk před branku, jenže jeho spoluhráč si ho nedokázal zpracovat. Pak zahrozili hosté, jenže Haas a Mrva na Kořenka nevyzráli. V posledních minutách se Vyškov uzamkl Havířov v pásmu, jenže hostující obránci dobře bránili, a tak zápas dospěl do prodloužení.

Po necelých čtyřech minutách prodloužení přidal třetí branku v zápase Šimon Kratochvil, který završil svůj hattrick – 2:3p.

Další zápas čeká havířovský celek ve středu 9. 11. na ledě Kopřivnice.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): S výsledkem jsme spokojeni. Vyškov má kvalitní manšaft, který je na druhém místě v tabulce, hraje výborný hokej, obzvláště tady doma ve specifických podmínkách. Je tady možná ještě užší hřiště než ve Velkém Meziříčí. Věděli jsme, že to bude rychlý hokej se spoustou šancí, což se nám potvrdilo. Dostali jsme se do vedení 2:0, ale ta hra byla neustále vyrovnaná. Myslím si, že jsme hráli dobře v obranném pásmu, připravili jsme se na soupeře, věděli jsme, že jsou silní na kotouči a mají dobrý pohyb. Bohužel jsme dostali dvě nešťastné branky. Soupeř hrál na brejky, několik nám ujel, ale dnes nám náš brankář hodně pomohl. Chci kluky pochválit, předvedli jsme zodpovědný výkon bez zbytečných chyb a zaslouženě si vezme odsud dva body.