Famózní obrat ve třetí třetině znamená 3 body

Jan Kudělka | 01.12.2018

Do dnešního zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se dokázali v první třetině z trestného střílení prosadit a vedli tak nad 1:0. Toto vedení jim vydrželo až do 42. minuty, kdy dokázal zápas vyrovnat gól Jakuba Kotaly. Po tomto gólu, se utkání začalo obracet na stranu AZetu. Domácí hokejisté dokázali do konce třetí třetiny ještě vsítit 3 branky a dokonat tak dokonalý obrat v zápase. V Havířově tak zůstávají zaslouženě 3 body. Další utkání sehraje AZ ve středu doma proti Litoměřicím.

CHANCE LIGA - 30.kolo so 1.12.17:30
AZ Residomo Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč
4:1
(0:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 42. Kotala (Gřeš, Pořízek), 46. R. Veselý (Bednář, Bořuta), 50. Gřeš (Kotala), 55. Rehuš (R. Veselý, Chroboček) – 14. Kusko (TS). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Měkýš, Dohnal. Vyloučení: 2:3.Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 868. Střely na branku: 39:21 (9:6, 16:10, 14:5). Zblokované střely: 5:10. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Haas, Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh.
SK Horácka Slavia Třebíč: Dostál – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož, Furch – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Raška, M. Novák – Mlynář, Škvrně, Ferda.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícím hráčům, už v 1. minutě trefil Havlát tyč Bláhovy branky. Další velkou šanci Třebíče měl na konci 4. minuty Malec, ale netrefil branku. O minutu později nebezpečně pálil Nedbal, ale Bláha jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

V 9. minutě měl velkou šanci domácí Pořízek, ale trefil jen Dostálův beton. První branka utkání padla ve 14. minutě, když Chroboček fauloval unikajícího Patáka a rozhodčí nařídil trestné střílení. To proměnil střelou mezi betony Silvester Kusko.

V závěru první třetiny si AZ zahrál přesilovku, ale gól nedal a přenesl si třicet vteřin početní převahy do druhé části. Po první třetině proto domácí prohrávali 0:1.

Ve druhé třetině domácí ve zbytku přesilovky sice tlačili, ale Dostála nepřekonali. hosté si pak zahráli dlouhou přesilovku, když byli dvakrát po sobě vyloučení domácí hráči, krátce to bylo i 5 na 3, ale tuto výhodu Bílé hvězdy nevyužily.

Velkou šanci měli hosté ve 30. minutě, když Vágner přebruslil domácí hráče a dostal se před Bláhu, ten jeho střelu zastavil betonem. Ve 36. minutě byl blízko vyrovnání Kotala, jenž v situaci 2 na 1 po Pořízkově přihrávce přestřelil Dostálovu branku.

I v závěru prostřední části byli aktivnější domácí hráči, ale nedařilo se jim překonat obranný val Třebíče. Zkoušeli pálit z každé pozice, jenže puk často blokovali hráči hostí a nebo končil u připraveného Dostála. Po čtyřiceti minutách utkání tak stále vedla Třebíč 0:1.

Třetí část utkání patřila domácímu AZetu, který čtyřmi góly otočil zápas. Vše začal už ve 42. minutě Jakub Kotala, jenž po rychlé souhře s Pořízkem a Gřešem zakončoval do odkryté branky.

Ve 46. minutě se prosadil dorážkou Radek Veselý, čímž se postaral o vítězný gól domácích. V 50. minutě nabil Kotala po chybě hostujícího obránce na hůl Tomáši Gřešovi, jenž propálil Dostála potřetí. Na konečných 4:1 upravil po dorážce Chrobočkovy střely Branislav Rehuš.

AZ tak dokráčel k domácí výhře za tři body po třech neúspěšných domácích utkáních. Další utkání sehrají naši hokejisté ve středu 5.12. na domácím ledě proti Litoměřicím.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): V posledních domácích utkáních jsme nedávali moc gólů, maximálně dva. Venku hrajeme jinak, více sebevědomě. Doma jsme více zakřiknutí hlavně ze začátku utkání. Už jsme změnili nějaké věci, přípravu a zase to moc nepomohlo. Prohrávali jsme 0:1 a v polovině třetí třetiny už jsme to stáhli na tři lajny a hráli jsme vabank. Podařilo se nám dát góly a hráči už byli v laufu a hráli tak, jak jsou zvyklí.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): V první třetině jsme nehráli špatný zápas, v prvních 5 minutách jsme měli hned 3 gólovky, povedlo se nám dát gól z trestného střílení a zápas jsme rozjeli dobře.  Ve druhé třetině už jsme začali ztrácet půdu pod nohama, soupěř začal být lepší a s nástupem do třetí třetiny už se nám hra rozsypala. Nám se tady povedla jedna třetina a v dalších dvou už byli lepší domácí a potvrdili to i gólově.