Dva góly Pawliczka nasměrovaly AZet k výhře v Kopřivnici

Redakce | 13.09.2022

AZet v přípravě slaví pátou výhru. Svěřenci kouče Jiřího Raszky se v úterý představili na ledě Kopřivnice, kde domácí přehráli v poměru 4:2. Dvěma góly Havířov už v první třetině nasměroval správným směrem Dominik Pawliczek, domácím se podařilo snížit v průběhu druhé třetiny. V poslední části hry znovu dopřál hostům dvoubrankový polštář Apolenář a na další snižovací trefu Kopřivnice ještě reagoval závěrečnou trefou do prázdné Tvrdý. Generálku AZet hraje ve čtvrtek doma od osmnácti hodin s Novým Jičínem.

Přípravné zápasy - 7.kolo út 13.9.18:00
HC Kopřivnice - AZ Havířov
2:4
(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 37. Gola (Pargáč), 57. Mach – 10. Pawliczek (Kofroň, Havlík), 13. Pawliczek (Kofroň), 52. Apolenář (Zdeněk), 60. Tvrdý.

HC Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Ficek, Bail, Bartošák, Hlaváč, Petrek, Marek – Mach, Pindel, velecký, Kleniar, Pargač, Häring, Brodek, Suchý, Sluštík, Pvlík, Indrst, Gola.
AZ Havířov: Šindelka (Šembera) – Kunc, Mrowiec, Dudáš, Kuboš, Homola, Havlík, Bílek – Tvrdý, Čmiel, Spratek, Mrva, Zdeněk, Apolenář, Kofroň, Stuchlík, Pawliczek, Krupa, Middelton, Pastor.

Havířovští hokejisté začali v Kopřivnici skvěle. Neuběhlo ani deset minut a skóre utkání otevřel Dominik Pawliczek. Hned vzápětí opět slavila úspěch spolupráce mezi Adamem Kofroněm a Dominikem Pawliczkem, kdy útočník AZetu zakončil akci gólem na 2:0 z pohledu hostujícího celku.

Na startu druhé části měl Havířov i kus štěstí, když ránu Suchého zastavila horní tyčka Šindelkovy branky. V závěru prostřední dvacetiminutovky se ovšem domácí přece jen dočkali, když havířovského gólmana překonal Patrik Gola.

Slezané ovšem v průběhu třetí dvacetiminutovky získali dvoubrankový náskok zpátky díky zásahu Jakuba Apolenáře. Kopřivničtí sice snížili na rozdíl jediné branky poté, co skóroval Matěj Mach. AZet ovšem pojistil své vítězství gólem do opuštěné klece domácích, o který se postaral Jiří Tvrdý.

Havířovský celek tak nyní čeká poslední přípravné utkání před novou sezonou, které AZet sehraje doma, a to ve čtvrtek 15. září od 18 hodin, s Novým Jičínem.