Dorost doma padl s Přerovem

Vít Káňa | 08.01.2022

H A V Í Ř O V - V sobotu 8. ledna zavítal do havířovské GASCONTROL Arény tým HC ZUBR Přerov. AZ se hned v úvodu, v úniku se trefil Jakub Loza. Jenže pak přebrali otěže zápasu Zubři, kteří se do konce zápasu trefili pětkrát. Havířov doma prohrál s Přerovem 1:5. V dalším utkání vyzvou naši mladíci 13. ledna na Lapači Valachy.

Extraliga dorostu - 24.kolo so 8.1.12:00
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
1:5
(1:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Loza (Zielenski) – 7. Paska (Svozil, Puta), 7. Galnor (Hanák J., Hanák M.), 17. Kolařík (Svozil), 5. Kolařík (Svozil), 47. Šindler (Toman). Rozhodčí: Rimmel – Návrat, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 24:26 (7:10, 10:11, 7:5). Průběh utkání: 1:0, 1:5.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Lička, Valouch, Hansel, Zielinski, Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Jelének, Jung, Svozil, Loza, Toma.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Škňouřil, Svozil, Janek, Harásek, Našel – Galnor, Hanák M., Hanák J., Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta Šindler, Svoboda.

AZ měl vstup do první třetiny dobrý, už ve 2. minutě se trefil Jakub Loza, ten v úniku překonal Vojtka, 1:0. Hra měla spád a Přerov začínal mít více ze hry. Zubr byl za svou aktivitu odměněn v 7. minutě Levantem Paskou, 1:1. O 33 vteřin později ujel Jakub Galnor, ten překonal ležícího Maňáska, na světelné tabuli svítilo 1:2. Přerov byl opticky lepší a měl více ze hry, do konce prvního dějství se trefil ještě jednou. V 17. minutě navýšil na 1:3 Ondřej Kolařík, který zblízka vstřelil ležícímu Maňáskovi gól. Po dvaceti minutách hry to bylo v Havířově 1:3.

Zubr měl povedený vstup do druhé periody. Domácí se museli bránit, když se na dvě minuty poroučel Zielinski. Přerov početní výhodu využil v 5. minutě, Ondřej Kolařík zvedl puk nad ležícího Maňáska, stav byl 1:4. Přerov hrál profesorsky a držel puk, AZ se jenom těžko dostával do obranného pásma hostů. Blízko ke skórování měly v závěru druhé dvacetiminutovky oba celky, jenže Maňásek i Vojtek rychlé úniky pochytali. Do šaten se šlo za stavu 1:4.

Zubr hrál v úvodu 3. dějství v přesilovce, domácí Zielinski dostal menší trest za zdržování hry. Jenže Přerov přesilovkou opovrhl. AZ mohl využít početní výhody o dvě minuty později, protože hosté špatně střídali. Jenže domácí se v podstatě nebyli schopni dostat do třetiny hostů. Zubr se trefil ve 47. minutě, po pěkné souhře Tomana s Vojtěchem Šindlerem, který zblízka prostřelil Maňáska, Zubr vedl v Havířově už 1:5. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo. AZ Havířov doma prohrál s Přerovem 1:5.

Jan Daneček: (AZ Havířov): Pro mě to bylo strašně velké zklamání, protože my jsme, i když jsme v Šumperku nebodovali, tam hráli dobrý hokej. My trenéři jsme si mysleli, že jsme přes vánoční pauzu udělali dost práce. Zkrátka jsme si mysleli, že jsme ty kluky pozvedli. Doma jsme čekali dobrý hokej a pro to je to pro mě o to větší zklamání, že kluci prostě nedokáží, dvakrát po sobě, podat stejný výkon. Soupeř dnes vyhrál zaslouženě, protože byl po všech stránkách lepší. Zápas jsme dobře rozehráli, ale poté jsme ustoupili ze všech pozic a soupeř nás jednoznačně přehrál.

David Kudělka (HC Přerov): Dnes to byl pro nás hodně těžký zápas, věděli jsme ale, co nás tady čeká. O to jsou to pro nás důležitější body. Utekl nám začátek toho utkání, ale kluci to nakonec odbojovali a ukázali i tu sílu toho týmu. Dnes to bylo podpořeno i dobrým výkonem v bráně. Jsou to pro nás nesmírně důležité body.